Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gáz, ha huszonévesen valaki a...

Gáz, ha huszonévesen valaki a munkájának él?

Figyelt kérdés

25 vagyok, és a vasúton dolgozom mozdonyvezetőként. Több ismerős és rokon is megjegyezte már, hogy ilyen fiatalon miért ezt választottam. Én mindig őszintén megmondtam, hogy mert ez a gyerekkori álmom és ezt szeretném csinálni amíg csak lehet, még ha nem is fizetnének érte akkor is.


Erre mindig jöttek a lesajnáló mondatok, hogy barátnő kéne, meg család stb... de most komolyan, miért fáj nekik az ha valakinek nem azok a fontossági sorrendek mint az átlagos embereknek vagy a nagy többségnek?


Az a baj, hogy nem tudok velük nem udvarias lenni, de néha olyan szívesen megkérdezném, hogy nekik mi hátrányuk van abból, hogy én így szeretek élni illetve így akarok továbbra is.


Igazából csak a vélemények érdekelnének, egyrészt konkrétan erről, másrészt pedig úgy átlagosan az emberekről, hogy miért szeretnek olyasmibe is beleszólni ami nem érinti őket.



2017. júl. 4. 02:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Utálom én is az ilyen embereket és a nagy többség pedig ilyen, megakarja mondani, megakarja mutatni, hogy neked mi a jó, aszerint kell, kellene élned ahogyan ő azt elképzelte, az viszont már kevésbé sem érdekli, hogy neked az jó e vagy sem, a lényeg, hogy ő mint kívülálló boldog legyen. Ez egyfajta önzőség, butaság. Mindig mondom, hogy a saját háza táján, a saját gyerekének, a saját rokonának. Az ilyen típusú emberek általában több kárt okoznak, mint hasznot.

2017. júl. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Néha elgondolkodok rajta, hogy, ha rákérdeznék, hogy miért jó ez nekik, vajon meglepődnének, vagy rosszallóan néznének rám, hogy " jót akartak ".
2017. júl. 4. 02:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne tedd, úgysem értenék :D
2017. júl. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem is tervezem, csak ma este már nagyon sok volt.

Szolgálat után összefutottunk, és beszélgettünk picit. Mondtam, hogy most végeztem, de már nincs vonatom haza ( 40km ) így szálláson alszom, aztán majd reggel megyek haza.


Felajánlották, hogy elvisznek haza én igent mondtam, végül is jobb a saját ágyban aludni.


De aztán egész úton ezt ecsetelték, hogy ez így nem jó, meg így nem érdemes élni. Komolyan fél úton már ott tartottam, hogy mindjárt szólok, álljunk meg, megyek haza gyalog, majd reggel hazaérek, de még az is jobb. Mintha csak azért ajánlották volna fel az utat, hogy addig " oktassanak ".


Ezen a vonalon haladva én is szólhatnék érte, hogy miért lettek boltos / illetve kertész végzettségűek ha más szakmával sokkal többet kereshetnének, de nem teszem.

2017. júl. 4. 02:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ehhh, és a pilóták, hivatásos katonák (akik háborúzni is mennek, állandó készenlétben állnak, vannak ?) Ne törődj velük, te ezt szereted, boldog vagy. Lehet az sok nekik, hogy szem előtt vagy és találkoztok sűrűn, gyakran. Egy évben 1-2x találkoznátok nem hiszem, hogy ez akkora problémát okozna akkor.
2017. júl. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Az ilyen viselkedéssel nálam azt érte el a rokonság hogy kerülöm őket amikor csak tehetem.


Nekem például egyik kényes téma az egyetem. Sok év után otthagytam, elmentem dolgozni, szeretem amit csinálok, fejlődök is benne, és 6 számjegyű, 3-assal kezdődő fizetésem van.


Mégis a rokonság úgy tekint rám, mint valami vesztesre. És mindig jön a lesajnáló kérdés hogy mikor lesz már diplomám. Kaptam már olyat, hogy diplomázzak le mert akkor 10 %-al magasabb lesz a fizetésem...WTF? Vagy hogy ideje lenne már önállósodnom...WTF?


Vagy konkrétan mondják hogy miért nem hagyom ott a munkát és megyek vissza egyetemre lediplomázni? Én meg nem értem hogy lehetnek ilyen hülyék. Ők persze kézzel-lábbal kaparnak hogy megtartsák a szaros kis állásukat, amit utálnak, de a másiknak simán megmondják hogy "hagyd ott". Szereted az állásod? Nem baj hagyd ott. Jól fizet? Nembaj, hagyd ott.


És miért hagyjam ott mondhatni álmaim munkáját? Hogy szenvedjek egy olyan egyetemen ahol nem akarok, és kapjak egy olyan végzettséget, amit nem fogok kihasználni. Nem mellesleg még rosszabbul is keresnék vele...


Másik nekem is a család és barátnő. Kezdjük ott, hogy bűn ronda vagyok, az önbecsülésemet évtizedekig építette le a saját családom, aztán betolnak ilyet hogy mikor csajozok be? És a kifejtem, hogy nem éppen a nők kedvence típus vagyok, akkor meg én vagyok a hülye. Na meg ők persze nem tudják mennyi csalódás, sikertelen randi, elutasítás van a hátam mögött, csak dobálóznak a szavakkal.


A család meg a másik téma. Mikor lesz már családom? Én meg közlöm hogy albérletben is csak szobát bérelek, pár éve dolgozom, ennek megfelelően alig van megtakarításom, saját magamra sem költöttem még szinte soha semmit. Vagy mikor azzal érvelnek hogy "jajj az XY is nézd meg ott van öreg korára egyedül".


Én meg ilyenkor visszavágok a család centrikusoknak, hogy "Bocsi, de te elváltál, nem?" "A férjed alkoholista volt, nem?" "Téged a saját gyerekeid utálnak és szóba nem állnak veled, nem?". Vagy saját példám, hogy egy alkoholista apa mellett kellett felnőnöm, mert a "család az első".


Ilyen háttérrel totál nem is vágyom családra, lehet később fogok, de gyűlölöm ezt, hogy próbálnak finoman-keményebben rám erőltetni olyan döntéseket amik alapvetően változtatják meg az életem.

2017. júl. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök jó, hogy gyerekkorod óta ez az álmod, és valóra vált. Ez inkább siker, mint gáz dolog.
2017. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

NEM, - és legyél is büszke erre! Egyre kevesebb az olyan mentalitású ember, aki szereti si csinálni azt a munkát, amelyet végez.

Jómagam katona vagyok és létráról szarom le a véleményezéseket, - amit csinálok, az a hobbym is egyben, szeretem, és profi szinten teszem meg akár éjjel negyed háromkor is úgy, hogy nem várok érte extra juttatásokat, külön elismerést.

EZ A DOLGOM! EZ A HIVATÁSOM! EZÉRT ÉLEK!

2017. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát, továbbra is jó olvasni, hogy akkor nem velem van a probléma. Talán idővel megunják ezt a hozzáállást.
2017. júl. 4. 13:52
 10/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Még annyit hozzá tennék, hogy a többség alapból úgy áll hozzá, hogy a munka csak valami kötelező rossz lehet, aminek kötelezően arról kell szólnia hogy napi 8-10 órában mást sem csinálsz, csak szenvedsz a pénzért.


És ebből kiindulva mindent természetellenesnek vesznek ami nem ilyen. El sem tudják/akarják képzelni hogy a munka hobbi is lehet, szerethető is lehet, érdekes is lehet.

2017. júl. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!