Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a kamasz...

Mit tennétek, ha a kamasz lányotokat pszichológushoz kéne vinni, de ő nem akarna menni?

Figyelt kérdés
Mit tennétek, ha a gyereketeket 14-15 éves, pszichológushoz, pszichiáterhez vagy pszichiátriára kéne vinnetek, mert elég nagy bajok lennének vele, és több szakember is megállapította volna, hogy nincs más megoldás, de a gyereketek nem lenne hajlandó elmenni. Mit tenbétek? Hogy vinnétek el, ha a rábeszélés és semmi más sem segít? Esetleg írhatnának azok, akiknél fordult már elő ilyen, de sikerûlt elcinni, akár erőszakkal is. Elég nagy bajok alatt főleg depressziót értek, elég súlyos depressziót, önmagában kártétel veszélyét.
2017. júl. 13. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Első körben keresnék egy olyan pszichológust aki a téma szakértője, aztán eljárnék hozzá egyedül elmesélni hogyan jutott eddig a gyerekkel a kapcsolatunk, majd a segítségével megpróbálnék nyitni a gyerek felé legalább annyira, hogy észre vegye valóban segíteni szeretnék neki.
2017. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor jut ilyen helyzetbe Bárki (nem csak gyerek), ha nem kap elég szeretetet, ölelést, szép szavakat, dícséretet a környezetében, plusz még a suliban is piszkálják. Éppen neked kellene mellette lennie, zéró kritizálással és ráncigálással, illetve el kell vinni olyan olcsóbb táborokba és pl. tánctanfolyamokra, ahol szépet és jót tanul és jó a társaság is.
2017. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
- az alkotástól és az önfejlesztéstől, sporttól meg fog nyugodni idővel. Kérdezz meg tőle pár sportágat, amit szeretne és nézd meg, hogy mennyibe kerülnek ezek a tanfolyamok.
2017. júl. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tenyleg olyan a problema amit nem tudsz te mint szolo megoldani akkor, koss vele alkut. Pl probaljon ki egy alkalmat es ha nem akar akkor tobszor nem megy. Eroszakot semmi esetre se alkalmazz, csak el fog fordulni toled.

Nem tudom mi a problema, de ha olyasmi amit az elozok irtak, akkor inkabb vidd el valahova, ahol kettesben vagytok, lehet muzeum, egy etterem, vagy csak egy park es kezdjel el vele beszelgetni

2017. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem is javasoltam pszichológushoz 4 éves koromban, de nem vittek el. Vidéken lakom, ahol huszon-harminc egynéhány évvel ezelőtt nagyon görbe szemmel néztek arra a gyerekre, aki ilyen helyen járt. A magaviseletemmel nem volt baj, de gimis koromban előfordult, hogy kérdeztek és nem válaszoltam. Anyukám annak tudta be, hogy a nemzőm - akit sohasem ismertem - volt úgy 2 hétig sem szólt Hozzá. A Nagyszüleim szintén annak tulajdonították. Azóta viszont rájöttem, hogy a koragyermekkori családi hátterem volt az oka, amiről regényt tudnék írni. Jelenleg humán területen dolgozó diplomás ember vagyok. Hátha nem is olyan nagy a probléma, mint hiszed. A pszichiáter csak teletömné gyógyszerekkel. Semmi nem segít jobban, mint az, ha a gyereked magától jön rá, mi a lelki problémáinak az oka. (Én például 28 év után jöttem rá, egy film alapján, hogy miért volt néha az a csökönyös hallgatásom, aminek egy hasonló élethelyzetbe került gyerek volt a főszereplője.)
2017. júl. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi elozo avgyok veletlenul elkuldtem, a depressziot persze lehet kezelni pszichologussal, gyogyszerekkel, de tenyleg eloszor vegig kell gondolnod, hogy hogyan fajult ideaig a problema. A fiataloknal az ilyesmi eseteknel az elso vedvonal a csalad kell, hogy legyen. Ha tippelnem kene azt mondnam, hogy azert nem akar menni, mert ugy erzi, hogy a szulei atharitjak ok egy ismeretlenre. Es ha ezt ereztetitek, megha nem is akarjatok, egyre melyebbre fog belesullyedni a depresszioba.

Beszelj vele, kerdezd a kedvent zeneit, kerdezd mit csinalt aznap, bar ha ezt kerdezed akkor figyelj arra, hogy ne ugy tedd fel, hogy "Ma mit csináltál?", "Mi volt a suliban?", ezekre a valasz az, hogy "Semmi(t)". "Ma mit olvastal/jatszottal?" vagy az ilyesmi kerdesek sokkal direktebbek, nehezebben ter ki eloluk.

Kerdezd a baratirol, ha vannak, kerdezd a hobbiairol. Azt a kerdest, hogy miert csinalja ezt, vagy mi baja azt nehogy elohozd ugysem fogsz ra valaszt kapni, viszont a gyereked felhuz meg egy vedofalat maga kore. Ha a vele valo beszelgetesek utan is pszichologushpz akarod kuldeni, csak akkor kuldd, ha mar bizik benned.

Es soha, soha ne ereztess vele, olyasmit, hogy csak a te gyereled lehet ilyen vagy mar megint mit csinaltal vagy nezd meg a Pistit, o bezzeg..., egyreszt ezzel rontod a kapcsolatotokat, masreszt nem tudod mi van a tobbi csaladban

Nehez munkad lesz, nem tahadom, de ha egy pszichologus bele adna a gyerekedbe x% energiat, es mondjuk ezt szinten megtenned a te x%-od otszor annyit fog erni.


Bocsi az ekezetek hianya miatt, a telom mostanaban nem enged ekezetet irni

2017. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!