Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes ma még...

Szerintetek érdemes ma még blogot írni?

Figyelt kérdés
Az elkövetkezendő egy évet azzal szeretném eltölteni, hogy saját magammal foglalkozom, jobban megismerem saját magamat. Utazni, kirándulni fogok, önkéntes munkát végzek, új embereket és új kultúrákat ismerek meg, nyelvet tanulok és nagyon sok új dolgot szeretnék kipróbálni stb. és úgy gondoltam, hogy jó lenne ezt valamilyen formában dokumentálni. Ugyanakkor arra gondoltam, hogy jó lenne ezt több emberrel is megosztani, hátha mások is kedvet kapnak valami ilyesmihez illetve át tudom adni a tapasztalataimat, miközben én is ki tudnám próbálni magamat, egy csomó dolgot tudnék így is megtanulni. Egyelőre még azon gondolkozom, hogy ez mégis milyen formában történjen meg... Én úgy érzem, hogy írásban jobban ki tudom magamat fejezni illetve szeretek fényképezni, rajzolni (illusztrációként), így egy blog vagy egy saját honlap jobb választásnak tűnik, sokkal inkább testreszabhatóbb. Ugyanakkor nem biztos, hogy ennek még ma is van úgymond ereje és éppen ezért lehetséges, hogy egy facebook oldal jobb választás lenne...Valamint manapság inkább a youtube csatorna, a vlogolás a legfelkapottabb, viszont nem vagyok benne biztos, hogy azt nekem találták ki és jelenleg a megfelelő eszközeim sincsenek meg hozzá (bár be tudnám őket szerezni). Mit gondoltok, van még az írott tartalmaknak jelentősége?
2017. júl. 14. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Most a leírásod alapján a kérdésem:


Nézettséget, hírességet, népszerűséget akarsz?

- igen

- nem


-igen: csinálj facebook oldalt és youtube videókat, oszd meg mindig amit csinálsz


- nem: "Utazni, kirándulni fogok, önkéntes munkát végzek, új embereket és új kultúrákat ismerek meg, nyelvet tanulok és nagyon sok új dolgot szeretnék kipróbálni stb", csináld ezt és írj naplót magadnak, és ne a népnek.

2017. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

blog?


inkább instagramoznék.


én nem is olvasok blogot, bár régebben tettem, szerintem az nem olyan menő már

2017. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ha jól csinálod biztos sokan bekövetnek. Hajrá!
2017. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én meg jobban szeretek olvasni mint videót nézegetni.

Ha jó a stílusod, és érdekeseket írsz, akkor fognak követni sokan.

Olyan felületet keress a blogoláshoz, amin van lehetőség 1-1 írást kiemelni. Vagy az üzemeltetők emelik ki.


Emellett csinálhatsz egy facebook oldalt a blognak, ahol megosztod az új bejegyzéseidet. Akit érdekel, kattintani fog.

2017. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Blog+face nem zárja ki egymást, kb. minden blogger ezt csinálja. Megoszthatod a bejegyzéseket, plusz a kisebb dolgok, amik nem érnek meg egy bejegyzést, mehetnek fészre.
2017. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha neked ez örömet okozna, akkor jó ötlet. Ne azért vágj bele egy blogba, mert 'híres' akarsz lenni.

Viszont a blog mellé ajánlatos lenne csinálni egy instagram vagy egy face oldalt. Így nagyobb közönséget érsz el és a manapság divatosabb az instagram mint egy blog.

2017. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Blog+ facebook oldal ahol megosztod a cikkeket.. Instagram fiók is jó lenne,ahova a képeket teszed fel. Ha az instagram bioban odaírod a blog címed,akkor követőket is tudsz szerezni.

Ez a három együtt jár, ha egy bloggernek nincs facebook oldala, instagramja az eléggé hiányos, kelleni fog szerintem. Akit érdekelnek a dolgok veled kapcsolatban, mindhárom felületen be fog követni.

A vlogolás is jó ötlet, de én ezt akkor indítanám be, ha már pár hete/hónapja csinálom a blogot és az insta képeket.

2017. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mint volt blogos írok most neked. Én személy szerint abbahagytam a blogolást, mert már egyáltalán nem olvassák annyian, mint régebb. Persze, most ezzel nem azt akarom mondani, hogy egyetlen olvasód sem akad majd, egyszerűen ennek az egész blogolásnak lecsökkent a színvonala. Az embereket manapság már nem érdekli, és azt sem garantálhatom, hogy meg fogja érni neked, hogy órákat pazarolj egy-egy bejegyzés megírására. Nem beszélve a sablonról, kinézetről. Mert - és ezt bizton állítom - ha nincs a blogodnak egy jó kinézete, a kutya se fogja elolvasni. Mind, mind tapasztalatból mondom. Inkább instagramon, facebookon oszd meg a képeket, véleményedet. Ott nagyobb eséllyel fedeznek fel téged :)
2017. júl. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!