Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják ezt sokan?

Miért mondják ezt sokan?

Figyelt kérdés

Főleg a nők szokták mondani,hogy kimegyek a mosdóba!

Miért nem azt mondják,hogy kimegyek a wc-re mellékhelyiségre...

Hiszen a mosdó kifejezést a fürdőszabai csapra szokták mondani,akkor a wc helyett mondani nem helytelen?



2017. júl. 15. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a WC nem társági téma, erröl nem illik másoknak beszélni. Egyszerüen illem és jó ízlés kérdése.


Mellesleg nemcsak a nök mondják így, hanem a kultúrált férfiak is.

2017. júl. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
társági = társasági
2017. júl. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
így van ahogy az első mondja. De amikor én hugom ballagásán voltam és a suli portásától megkérdeztem, hogy elmehetek-e a mosdóba csak értetlenkedett...a végén úgyis ki kellett mondanom, hogy "vakeráznom kő" :D
2017. júl. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Sokféle képen hívják, a WC, mosdó, mellékhelység, illemhely, toilette, mind ugyanazt jelenti, tehát ha a mosdóba megyünk, az is helyes kifejezés.

Meg ahogy előttem írták, jobban hangzik, mintha az mondjuk, hogy "bocsi, kimegyek hugyozni", főleg evés közben.

2017. júl. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Egyrészt ahogy az első is mondja, illem és jó ízlés. Azt is mondhatnád hogy "Megyek szarok egyet" de mégsem illik. Mondjuk inkább nyilvános helyeken mondják így, lakáson belül simán megmondják hogy "Elmegyek wc-re".


Másrészt ha már kifejezések. A mosdó mint helyiség is használatos a wc-re is. A mellékhelyiség pedig gyűjtő fogalom ami nem csak a wc-t jelölheti, igaz leginkább arra használjuk.

2017. júl. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy nő nem biztos, hogy wécézni megy, hanem mehet sminkelni is. De nem társasági téma, hogy miért megy oda.
2017. júl. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mosdó a mosdóhelyiséget jelenti wc-vel vagy nélküle. Van ott mosdó(csap), tükör és magány. Itt ellenőrizheti az ember, hogy néz ki, rendbe hozhatja magát amennyire lehet. Megigazíthatja a haját, ruháját, stb. Kezet lehet mosni, egyébként kellene is ha valahonnan kintről betérünk. Én örülnék ha orrot fújni is oda járnának és utána kezet mosnának. Ezen kívül még kismillió dolgot lehet tenni akkor amikor valaki azt mondja ki megy a mosdóba, pl. le lehet lépni szó nélkül az adott helyről.
2017. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azért mondom, mert van, hogy csak kezet mosni megyek, van, hogy pisilni vagy kakilni vagy akár tampont cserélni, de ehhez senkinek semmi köze :D
2017. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg azt mondaná a nő, hogy "hugyozni megyek", akkor az lenne bajod, lol.
2017. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!