Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kezdhetnék el fotózni?

Hogyan kezdhetnék el fotózni?

Figyelt kérdés
A telefonom jó képeket csinál, gyakran fényképezek le dolgokat vele és tényleg szép képek készülnek. Szeretem is csinálni. A telefon elég amatőr, ezért szeretnék szerezni egy gépet, de egyelőre nem olyan nagyon drágát mert még kezelni se tudnám. Inkább babákat és gyerekeket szeretnék fotózni. Most többnyire növényeket, állatokat szoktam. Kevés kisgyermekes ismerősöm van. Ha veszek egy fényképezőgépet és tapasztalatokat szerzek vele akkor egyszerűen csak hirdessem meg magam, hogy gyakorlóként fotózást vállalok? Eleinte úgyis ingyen csinálnám, hiszen be kell gyakorolnom. Később vajon kérhetek érte valamennyi pénzt, ha nincs ilyen végzettségem?
2017. júl. 17. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem mélyednék bele. Már mindenkinek kamerás mobilja van és naponta 567 fotót lő a gyerekről, a nagy számok törvénye alapján ebből egy pár db jó lesz. Nem fizetnének érte. Csak vélemény.
2017. júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elöttem szólóval
2017. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze csináld, de a fotósok, akiknek ez a szakmájuk és ebből élnek úgy sem hagynak majd....

Plusz nekük van egy bejáratott ügyfélkörük, Neked nincs.

Fotózásnak rengeteg szabálya van, amit tanulás nélkül nem fogosz megtanulni... nem abból áll, hogy csak állok es kattintok... ugyanez a gyermek és esküvő fotózás is... ezt már nem fogod ugy csinálni, hogy kialsz kis kompakt gépeddel es csak kattintasz majd állsz ott, mert ugy eazok a kepek nem oylanok, mint amiket latni szoktál.....

Amit leirtál terv ez halott ügy... en nem erőltetném így....


Lássuk csak a felszerelest... egy átlagos tükrös gép váza kb 150.000 ft... plusz objektívek kb 50.000 ft/darab.... állvány/ világitás/ egyéb felszereles.... könyen eléri a milliós befektetést....

Ugye ugy higy pénzt kérhess érte meg egyéb dolgok... szamla stb stb...


Én fotózok hobbi szinten, és ismerek sok fotóst.... senki nem tud csak ebből.megelni, es.mindenki hobbi szinten, masodállásban csinálja.... magyarázat egyszerű sok a fotós....

Pluszban ha nem vagy nagyon jö az emberek elmennek a következő fotóshoz, te meg ott maradsz a milliós felszereléseddel, amit ugy e nem tudsz hasznalni masra...

2017. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire tudod magad eladni.

A tudásod, szakértelmed, géped nem annyira lényeges. Minden a reklámokon és a kapcsolatokon múlik.

Maximum szakmai körökben leszel lenézve, de az meg kit érdekel...

2017. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy ebből szeretnék megélni és tisztában vagyok az árakkal. Tehát kár lebeszélni... :)
2017. júl. 17. 11:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kérhetsz érte pénzt...

1. A fotósok, akik ebből elnek nem fogják hgyni

2. Ezért etikátlan is.

3. Nem fog Neked megbizast adni senki....

2017. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Később vajon kérhetek érte valamennyi pénzt, ha nincs ilyen végzettségem?


Ezt Te kérdezted, utana meg irod, hogy nem ebből akarsz megélni.... most mi van?

2017. júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nálam a kérek érte valamennyi pénzt és a megélés nem ugyanazt jelenti... Ha kérnék is akkor nyilván nem annyit mint más fotósok, hiszen lehet, hogy ők profibbak és végzettségük is van, míg nekem nincs. Szóval bőven áron alul dolgoznék vele amikor ráérek. Amolyan mellékesként...


De lehetne, hogy a kérdés maradjon a téma és nem a megszólás, illetve lebeszélés?!

2017. júl. 17. 11:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Menj el egy fotós tanfolyamra. Kezdésnek mindneképpen javaslom. Keress kuponos oldalakon, hátha van olcsóbban. Pár nap alatt is rengeteget megtudhatsz, amivel később fejlesztheted magad.
2017. júl. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Maradnék a lebeszélésnél :-) Sok gyerekes ismerősöm van és senkit nem ismerek, aki fotóst hívott volna hozzájuk. Se profit, se semilyet. Ez a digitális korszak óta így van, mert "büntetlenül", ingyen csinálhatod ezerszámra a képeket a szinte bolondbiztos kompaktoddal. Egy konkrét példa: nemrég az unokahúgom esküvőjén egy kölcsönkért Sony kompakttal fotózgattam és megkockáztatom hogy jópár képem verte a jelenlévő profiét! És ezzel nem őt akarom minősíteni.
2017. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!