Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megalázó hogy jogról segédápol...

Megalázó hogy jogról segédápoló lettem?

Figyelt kérdés

Otthagytam a jogi kart mert túl drága lett volna és nagyon értelmét sem láttam.

1 évet jártam.

Aztán gondolkodtam mit szeretnék csinálni és az ápolónőnél kötöttem ki.

Anyukám is az volt 40 évig. Ezért jelentkeztem egy megyei kórházba segédnővérnek.

Felvettek és 1 hete itt vagyok.

Viszont az egyetemet nem akarom elengedni. SOTE-n szeretném elkezdeni a diplomás ápoló képzést jövőre.

Szerintetek ez az átmeneti állapot most megalázó? Ha megemlítem valakinek?

Gáz dolog?

21/L


2017. júl. 25. 16:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Miért nem már az idén kezded a sulit ?

Miért lenne megalázó, valami nem ment, akkor most mit csináljon az ember, akassza fel magát ? xd

2017. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Mert lecsúsztam a felvételi jelentkezésről.

Már csak önköltségesre vennének fel de arra nem akarok.

Nincs kedvem évi 600.000Ft-ot megint kidobni az ablakon :)

2017. júl. 25. 16:18
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne az ? Szép hivatás szerintem,jövőre már kiderül úgyis ,hogy mennyire szeretnéd ezt csinálni .
2017. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%
Nem megalázó. Viszont ijesztő, hogy nulla képzettséggel betegeket ápolhatsz. Persze nem tudom, mit csinál egy segédápoló. Ha csak vacsorát visz, és üríti az ágytálakat, akkor nem gond.
2017. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Vérhigítót adhatok be. Meg infúziót összeállítani.

Stb stb..

Vérhigítót az ember magának is beadhatja hasba, az infúziót meg megtanítják hogy állítsd össze.

Semmi ördöngösség nincs benne :)

2017. júl. 25. 16:23
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem gáz. De diplomával mosogatni, na az már igen.
2017. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
45%
Az a baj, hogy sokkal többet akkor se csinálhatsz, ha diplomát szerzel, csak valamivel többet fogsz keresni. De javíts ki, ha tévedek.
2017. júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 szlory ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz. Mert 1: van, aki diplomával árult hambit a Mekiben. :) 2: tévedni emberi dolog, beismerni viszont erény. 3: embereknek segítesz, ráadásul elég viharvert szakmában 4: emberekkel tudsz talán ismerkedni is, ki tudja, mit hoz még eléd a sors ebben a formában 5: összhangban van a jövőbeni terveiddel és jelenleg ezt a szintet tudod csak csinálni belőle. A jogi kar meg akárhogy is, de tapasztalat. Amit ott tanultál, próbáld ebben az új hivatásban kamatoztatni. A jognak nem azért nem láttad értelmét, mert nincs. Hanem mert még nem tudod, mire és hol jó. Olyan, mint a matek. Önmagában lehet szeretni/utálni, de az élet minden területén többé vagy kevésbé jelen lesz. És pont. ;)
2017. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Hát azért az ágytálat nem diplomás ápoló viszi ki. Főnővér lehet ezzel a diplomával az ember és nem kevés pénzzel többet visz haza egy hónapban.

Ugye bértábla alapján megy a fizu. 170.000 kezdő.

Ez pedig emelkedik évről évre.

2020-ra 192.000 lesz a kezdő. 2022-ben fogok végezni.

Nyilván a feladat körülbelül ugyan az, annyi hogy nagyobb felelősséggel. De a fizetés jóval jóval több.

2017. júl. 25. 16:37
 10/23 A kérdező kommentje:
Nyilván ez a brutto fizetés de ha leszámolok belőle mindent amit lekell az is lesz 150.000 körül. + pótlék.
2017. júl. 25. 16:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!