Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek szakápoló vagy...

Szerintetek szakápoló vagy segédápoló legyek? Eléggé fontos!

Figyelt kérdés
szaisztok. Ukrajnai vagyok,nemrég diplomázott ápolónő,és mivel nálunk semmi fizetés,ráadásul pénzt kérnek azért a kórházi igazgatók h felvegyenek dolgozni,nem is kevés pénzt,ezért úgy döntöttem h szerencsét próbálok Magyarországon,azon belül Kecskeméten mivel a párom is ott lelt munkát...Csak jó lenne tudni,h miként érdemesebb elkezdeni az egészet fizetésileg és tanulás szempontjából is,mivel teljesen pályakezdő vagyok,és itthon mindent ukránul tanultam,ezért nem szeretnék rögtön ápolónőként beleugrani a mély vîzbe,mert rengeteg a tanulnivalóm még! Ti mit ajánlotok,mit tegyek? Van esélyem kecskeméten(mivel ugy tudom jóval kevesebb kórház van mint pl Pesten),illetve hogyan fogadnának ott? tanîtanánának mindenre,vagy esetleg beledobnak a mély vîzbe és csináljak mintent mivel diplomás vagyok?! Nagyon félek a kezdéstől,segîtségeteket előre is köszönöm!
2014. dec. 29. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Először is te a diplomát mire érted? Mert a határon túli kifejezések nem egyértelműek Mo-n. Mi a diplomát a főiskolai-egyetemi "papírra" mondjuk,de pl. Erdélyben a középiskolai végzettség is diplomával jár. Másodszor utána kellene járni,hogy elfogadják-e vagy kell honosítani vagy különbözeti vizsga stb. Nagy valószínűséggel a szakápolói még nem jönne szóba,más a rendszer és ahogyan írtad,nem sok a gyakorlat és ukránul megy a dolog csak. A kórházak itt is az olcsó munkaerőra hajtanak és a segédápoló az,akinek nem kell sok fizut adni viszont végzi a piszkos munkát. Olyan kórházban,ahol nővérhiány van-és a legtöbben az van-nem tudom,mennyi időd lesz tanfolymaokra és képzére járni.A munkaadód sem biztos hogy támogatja pénzzel és idővel. Az idősebb kollégák meg nem fognak feltételenül oktatni.De mindenképp kérdezd meg több helyen is és legyen egy jó kis önéletrajzod! Drukkolok!
2014. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.Én Győrben dolgoztam ápolóként.Több kolléganőm jött Erdélyből.Tudnod kell nálunk más státuszok vannak.Pl diplomás ápoló -érettségi +4 év fősuli.Alt.ápoló érettségi plusz szakirányú végzettség.Neked melyik van?

Igy sorolnak majd be.Nálunk volt betanulási idő.Talán 1 hónap.Addig nem lehetett éjszakai műszakban.De gondolom ezt osztály és főnövér függő.

2014. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ne haragudjatok h nem fejeztem ki egyértelműen magam,sajnos ez a rendszer még magas nekem! Nekem megvan az érettségi,és emelett egy nálunk úgy nevezett ápolónői diploma(3évet tanultam rá),Namost lefordîtottam magyarra pesten az érettségit,ezzel elvileg fel kellene h vegyenek segédápolónak,és ha jól tudom,segédápolóként tanîtanának és ha már késznek érzem magam arra h ápolónőként dolgozzak,akkor csak beadom a diplomám honosîtásra(amire ha jól tudom 3honapot kell várni),és újból jelentkezek de már ápolónői munkára..Tehát ha minden igaz,akkor ha honosîtottam volna minden papîrom,akkor már elvileg máris fel kellene h vegyenek ápolónőnek,de nem tanîtanának,tehát teljes munkakörű nővér lennék,ami nekem is kezdetileg sok lenne,ezért jelentkeznék segédnek érettségivel...Remélem értitek,és rettentő hálás vagyok monden segîtőkész hozzászólónak,mivel nincsenek kint rokonaim és ismerőseim,ugyhogy nem sok segîtségre számîthatok! :(
2014. dec. 29. 22:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ált.ápolónak tudsz menni.Ez azt jelenti hogy honosítattni kell a diplomádat.A kórházban nincs képzés.Legalábbis én nem tudok róla.A főnövér a kórházban majd betanítatt egy "öreg rókával".A személyzeti osztályon meg úgy jelentkezz hogy végzett ápoló vagy de nincs tapasztalazod a magyar kórházban.Ha 5 éven belül dolgoztál otthon eü.ben a végzetségednek megfelelő helyen akkor nem kell honosìttatnod csak lefordìttatnod,mert a kinti státusz szerint helyeznek el.Sok sikert
2014. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. Nem jó ötlet azt megjátszani,hogy "csak" a középfokú papírodat adod be és majd valamikor később a főiskolait. Mindig meg kell adni a "legmagasabb iskolai végzettség"-et a hivatalos papírokon. Ha nem írsz oda mindent,azért később elő is vehetnek. Tudod,van a szöveg,hogy büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented,hogy a megadott adatok valósak.Sokkal jobb,ha a diplomádat honosíttatod és ahogyan az egyik válaszoló írta,a munkaadónál elmagyarázod,hogy a gyakorlat hiánya miatt hogy képzeled el.
2014. dec. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!