Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha mindenhol ingyenessé...

Ha mindenhol ingyenessé tehetnétek 10 dolgot mi lenne az?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, ami a legtöbb ember összes hétköznapi problémáját megoldaná, utazást, étkezést stb. Nem kell reálisnak lennie, csak érdekel, ki minek örülne, ha bármikor ingyen érte nyúlhatna. És ismétlem a MINDENNAPOK könnyebé tételére szolgál, így nem mobiltelefon, tablet, pc játék, autó stb.

Pl.: kenyér, fogamzásgátlás bármilyen formája, bérlet


2017. júl. 27. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Élelmiszer, víz, gyógyszer, orvosi ellátás, tömegközlekedés, edzőtermek, áram, ruha, bútor, lakás
2017. júl. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem eléggé fejtettem ki, egy kicsit kisebb dolgokra gondoltam mint pl a lakás... oké oké beleírtam hogy nem kell reálisnak lennie, de abba pl a fűtést vagy a benzint gondoltam bele és CSAK DARABRA. Így pl maga az élelmiszert mint olyan az nem egy dolog. Hanem rengeteg mindent magában foglaló dolog.
2017. júl. 27. 13:52
 3/16 anonim ***** válasza:

villany

víz

gáz

kenyér

szalámi/felvágott

tej/kakaó

szemétszállítás

taxi

szex shop termékek

internet

(az utolsó kettő talán kakukktojásnak tűnhet de én azért adnám :D)

2017. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
A munkát kellene ingyenessé tenni, minden megoldódna.
2017. júl. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Víz, kenyér, tej, húsok, gyümölcsök, meleg ruhák, életmentő/alap gyógyszerek, benzin
2017. júl. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Napi ivóvíz szükséglet, egy minimális élelmiszer (pl 1-2szem gyümölcs), télire 16-18 fokig fűtés, normálisan az egészségügy (legtöbb általános betegség ellátása), wifi, banki szolgáltatások állami banknál, ingyenes könyvtárhasználat, óvszer, betét/tampon, pelenka (napi néhány darab, ami reális)
2017. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
sör sör sör sör sör sör sör sör bor pálinka
2017. júl. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy az egész világra vonatkozik, vagy csak ránk mondjuk...


Ha az egész világra, akkor:

- tiszta ivóvíz

- gyógyszer

- sürgősségi orvosi ellátás

- nem esztétikai okokból elvégzett műtétek

- kenyér

- zöldség és gyümölcs

- meleg takaró

- menstruációs eszközök (úgy értem, betét, tampon, ilyesmi)

- fogamzásgátlás

- alap oktatás

2017. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Olyanra gondolok, ami a legtöbb ember összes hétköznapi problémáját megoldaná"

Ingyenes gondolkodási képzés.


E 1 dolog mindent megoldana hosszú távon. Ha nem így gondolod, kedves ezt elolvasó..., neked is kéne. ;)

2017. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ingyenes önkormányzati lakások, ahol csak a saját fogyasztásodat kell fizetni, lakbért nem;

Zöldség, gyümölcs, tejtermék, szárnyasok, halak;

Jó minőségű borok;

Ingyenes orvosi ellátás;

Tankönyv, ceruza, táska, tesicucc, szóval minden, ami az iskolába kell, hogy a szegény családok gyerekeinek se kelljen szégyenkezni;

Gyerekholmik: kiságy, rugdalózók, cumi, játékok, bármi, ami egy újszülöttek/kisgyereknek kell. Nincs gyerekem, nem is lesz, de sok családnak ez hatalmas kiadás és nagy visszatartó erő;

Könyvek és Internet, hogy tudás és műveltség szerzéséhez tényleg ne kelljen pénz;

És igenis, olcsóbb okostelefonok. Nagy mértékben megkönnyíti a mindennapi életed, munkád, időbeosztásod, ha tudod, hogy kell használni; meg mi van, ha valakinek nincs min olvasgatni az ingyennetet? :D

2017. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!