Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz ha csak...

Szerintetek gáz ha csak érettségim van?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, idén végeztem a sulival, közepes érettségi eredményeket produkáltam mindenből. Egyetemre nem akarok járni, viszont egy okj-s szakmát majd később mindenképp szeretnék majd, de a suli befejezése óta, inkább eljöttem dolgozni. Szerintetek ez mennyire gáz ha csak érettségim van és mellette 19 évesen már normális munkahelyen dolgozok?
2017. júl. 27. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 2 papírom még is sima képzettség nélkül végezhető munkát végzek.
2017. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Nem lehet mindenki diplomás, feleslegesen sok lenne. És nem leszel emberileg több egy diplomától. Szóval nem szégyen egyáltalán.
2017. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se gond.

Egy diploma nélküli ember is lehet milliárdos és egy diplomás is lehet hajléktalan, ráadásul attól mert tanul/tanult egyetemen attól a szememben még nem számít nagy valakinek, pláne hogy sokszor a kétkezi munkás ember a műveltebb. Jó dolog a diploma és van amelyiket kihívás megszerezni, de attól mert nincs attól még ne érezd magad kevesebbnek.

2017. júl. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem csak nyolc altalanosom van.
2017. júl. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, sok ember van, aki csak később érő típus, vagyis csak középiskola után jön rá, mit is szeretne csinálni.

Figyeld a sajtót: ma, vagy tegnap voltak cikkek a Hírkeresőn, hogy őrült hiány van sofőrökből a BKK-nál és a Volán társaságoknál (is). Tervezik, hogy fiatalokat is felvesznek, és amíg elérik a korhatárt (21 év) addig is állományba veszik őket és végezhetik közben a tanfolyamot. Ha kell a cikk, írj, megkeresem. (Ehhez igazából tán nem is kell érettségi.)

2017. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező!


A tapasztalat azt mutatja, h minden EU állampolgár 5-7 évente új szakmát sajátít el. V iskolai, v a learning by doing szisztémával. Ez utóbbinak az a lényege, egyszerre tanulja és csinálja is a munkát.


Az érettségi önmagában ma már semmit nem ér, arra viszont jó, h OKJ-s azamat tanulj utána (ez sok helyen már a min, kívánalom).


Úgyhogy jól döntöttél, h melózol és tanulsz egyszerre, az lenne a gáz, ha nem lennének céljaid.


Sok szerencsét a szakmaválasztásban! V már megvan, mit akarsz tanulni?

2017. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Igen, elég gáz lenne ha csak egy érettségid lenne. De valójában ez egyik emberről sem mondható el. Van családod, életed, szeretteid, barátaid, otthonod, és még sorolhatnám. Te is ugyan olyan ember vagy, mint bárki más. Semmilyen papírtól nem leszel se több, se kevesebb. Nekem nincs érettségim sem, de nem is szeretnék, és szakmát sem. Mert nekem erre nincs szükségem.
2017. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Clay Morrow ***** válasza:
100%
Nem.
2017. júl. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%
Nekem meg tulajdonképp csak 8 általánosom, és még sem érzem úgy hátrány lenne, amit eddig akartam mindent elértem. Arról ne is beszélve nagyon sok állást töltenek be olyanok akiknek nincs is meg az ahhoz munkához való végzettségük...mindenre megvan a mód...
2017. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!