Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz lett az érettségim?

Rossz lett az érettségim?

Figyelt kérdés

Magyar: 60%

Töri: 61%

Matek: 82%

Szakmai (vegyész ismeretek): 80%

Kémia (közép): 82%

Német: 89%

Én nem igazán vagyok magammal megelégedve, mert a németen kívül az összes éppen meglett, igazából csak a szerencsén múlt, hogy jobb jegyet kaptam. Meg mondjuk töriből és irodalomból 4 éven keresztül 2-es voltam és az írásbelijeim 50-52 pontosak lettek belőlük, csak azért sikerült 4-esre felhúznom, mert szóbelin magyarból meg töriből is a legkönnyebb tételeket húztam. Emiatt egy kicsit olyan érzésem is van, hogy nem érdemeltem meg...A töri és az irodalomtanár is ott dicsért a szóbeli után, hogy fuhh milyen jól sikerült nekem, nagyon büszkék rám meg minden, de igazából mindkét tantárgyból s3gghülye vagyok, meg a szóbeli tételeket se igazán dolgoztam ki, vagyis magyarból konkrétan egy darabot se, csak egy barátnőm ideadta az ő kidolgozott tételeit, de azokat is lusta voltam megtanulni és a szóbeli előtti este jutott eszembe, hogy magyarból semmit nem tanultam még és vagy 4 tételt egyszer átolvastam és pont azok közül húztam ki 1-1 tételt. Töriből meg kidolgoztam vagy 10 db tételt és a szóbelin kihúztam egy olyat, amit ki se dolgoztam, de az volt a legkönnyebb, mert tavaly vagy talán most év eleje felé tanultuk azt a leckét és egy darab évszámot nem kellett kb megjegyezni hozzá, meg nevek közül is csak 1-et.

Aztán ott a szakmai, 4 éve ezeket a dolgokat tanulom, mégis csak 80% lett, pedig szerintem ezek után elvárható lenne, hogy legalább 90%-os legyen az érettségim, főleg középszinten...

A kémia megint ugyanez, ráadásul a szóbelin mondtam egy nagyon nagyon nagyon nagyon gáz dolgot, persze ahogy kimondtam, nekem is eszembe jutott, hogy anyám, de fogyatékos vagyok, de akkor már késő volt, mert a tanár is mondta, hogy ez nem jó...És kicsit van egy olyan érzésem, hogy csak azért adta meg az ötöst, mert megsajnált vagy mert szeret, nem tudom..

És a németet is elég rossznak érzem, mert 10 éve németet tanulok, dicséretes ötös is voltam eddig belőle, erre nem tudok egy 90%-on felüli középszintű érettségit se összehozni belőle...

Ebben a hónapban megyek nyelvvizsgázni és eddig nem igazán aggódtam miatta, de most már igen..

Szerintetek ezek mennyire rossz vagy jó eredmények? És így még van értelme egyetemre jelentkeznem?


2017. jún. 30. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó.
2017. jún. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Attól függ, hogy mi akarsz lenni. Ha vegyész, akkor rossz, de ha kőműves, akkor zseniális!
2017. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nagyjából semmit nem ér az érettségi, és pont ugyan ennyit is mutat, legfeljebb azt mére fel hogy volt-e kedved, és ha igen akkor mennyi, arra hogy bemagolj egy rakat baromságot.


Ha felvesznek egyetemre, akkor van értelme, aztán ott kiderül hogy mennyire megy. A magyar és történelem kivételével egyébként is elég jó lett, matekból sokan alig bírnak átmenni is...

2017. jún. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Senkit sem érdekel az érettségi.

Mármint oké ezzel vesznek fel egyetemre de utána pár évvel később 0 jelentősége lesz.

Átalakult a munkaerő piac, nagyanyáink és szüleinknek még a legnagyobb kihívás az érettségi volt és minden azon múlott, manapság semmit sem ér, tökmindegy hogy siklerült, mert alap, hogy van és mindenkit az érdekel, hogy mid van még?

Illetve amikor munkába szeretnél állni majd pár év múlva vagy munkahelyet váltani 3-5-10-15 év múlva, senkit sem fog érdekelni, hogy 65 vagy 75%, konkrétan irreleváns és nincs kihatással az életedre. Ha meg igen akkor bármikor bármiből újra érettségizhetsz, csak ezt valahogy a tanárok elfelejtik mondani középiskola alatt...

2017. jún. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egyik kedvenc tanárnőm mondta még anno: "Az érettségit már csak hagyományból tartjuk".


Ezzel bőven be tudsz jutni egyetemre, nekem ks hasonlóval sikerült. Na de az viszont totál más világ lesz.

2017. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként én is emiatt félek kicsit, hogy ha fel is vesznek egyetemre, ott már gondolom nem ilyen tanárok lesznek, mint középiskolában, hogy kb. őket jobban érdekli, ki milyen jegyeket kap, mint magukat a diákokat, meg olyan dolgokra ötösöket osztogatnak, amik már általános iskolában is alap dolgok..

Meg egyébként az osztályban...hát fogalmazzunk úgy, nem voltam valami népszerű ember és sokszor beszóltak amiatt páran, hogy csak azért vagyok jobb tanuló náluk, mert én vagyok a tanárok kiskedvence, meg ilyenek. És amikor kikaptuk a bizonyítványokat, hallottam, hogy ezek az emberek arról beszélnek, hogy látszik amúgy, hogy mennyire pofára osztályoznak, mert közülük az egyik gyerekkel együtt szóbeliztem és mondta, hogy hallotta azt a hülyeséget, amit a kémiánál mondtam, meg pl. a németnél is mondtam pár hülyeséget és a tanár max pontot adott a szóbelimre..És lehet, tényleg igazuk van és ha mondjuk ők húzták volna azokat a tételeket, mint én és szó szerint ugyanazt mondták volna, mint én, akkor is kevesebb pontot kaptak volna, mint én..

2017. jún. 30. 16:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, irigy kis patkànyok. Egyáltalán nem rossz ez az eredmény, sőt! Matek 82 %? Tudod te, mennyi az országos átlag? A közelében sincs ennek. A kémiával meg szintén rengetegen szenvednek, utálják, te meg 5-ös érettségit írsz belőle. A magyar és a töri az tényleg nem hiperszuper, de bőven nem is az alja kategória, hacsak nem BTK-ra akarsz menni. De ezek alapján szerintem te egy abszolút reálos beállítottságú ember vagy, aki azonban ennek ellenére a humán tàrgyakból is szalonképes eredményt tud felmutatni. Tudod hogy irigylem én a hozzád hasonlókat? Totál kretén vagyok mindenféle természettudományi és reál dologhoz, utálom, nem is érdekel és nagyon rosszak az eredményeim a rengeteg különórám ellenére is. Egyedül a nyelveket és a törit szeretem. Te ezzel szemben semmiből sem vagy rossz.

Van egy erős reálos oldalad, ezt használd ki, belőletek van kevesebb, manapság pl.egy jó kémiatanár ritka, mint a fehér holló. A humánnal meg többet ne törődj, idáig kínlódtàl vele és lett is egy tök normális eredménye.

A kémia szóbelin meg valószínűleg bepánikoltál, én is tudok zavaromban olyan dolgokat mondani, amitől következő pillanatban már égnek áll a hajam. Hibázni emberi dolog, ráadásul te észrevetted és rögtön kijavítottad magad.

A németed pedig tök jó. Nem kell 90 %, gondolom nem is a nyelv a fő profilod, de ha mégis, akkor ez úgysem egy rossz eredmény. A tanult évek mennyisége meg nem számít, a minősége annál inkább. A magyar oktatásban egyáltalán nem ritka, hogy valaki 10+ évig tanult egy nyelvet, aztán megszólalni sem bír ja és mindezt úgy, hogy végig ötös volt...amióta levitték a nyelvórák számát (mert a tesi az aztán kurwa fontos helyette), azóta a tanárok ha akarnak, sem tudják a diákokat a középiskolában komoly szintre eljuttatni pusztán az alapórák keretében. Magántanàrra meg sajnos nem mindenkinek telik.

2017. jún. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jól esett :) Amúgy eddig azt terveztem, nyelvi szakra megyek majd, viszont tartottam tőle azért, mert akkor emelteznem kéne magyarból vagy töriből, amikből ugye nem vagyok a legjobb..De pár napja megfogant bennem a gondolat, hogy ha már ennyit kínlódtam a kémiával meg még érettségiztem is belőle, lehet, jobban tenném, ha vegyészmérnökire mennék, csak féltem, hogy oda kémiából nem elég jó az eredményem, de mondjuk így belegondolva az osztályból is vannak olyanok, akik 3-asra érettségiztek kémiából és még ők is kémiával akarnak továbbmenni, szóval lehet, jövőre én is oda jelentkezek ^^
2017. jún. 30. 18:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem helyesen teszed. Nyelvszakra egyébként az a célszerű, ha az adott idegen nyelvből emeltezel (a népszerűbbeknél, alias angol, német, francia stb.ez kötelező is, a többire ajánlott), nem muszáj a magyar vagy töri is, egy emelt elég.

DE!

Bár nem ismerlek és bocsánat, ha tévedek, de az eredményeidből ítélve te nem rajongsz a humánért. Ezzel semmi baj sincs alapvetően, viszont egy nyelvszakra nem jó. Tele van kötelező nyelvészettel, irodalommal, kultúra- művészet- és általános történelemmel, országismerettel. Még a legelhivatottabb irodalomrajongók is hidd el, hogy majd' sírva fakadnak, mikor egy hónapon belül a 10. ezer oldalas kötelező olvasmányt kell elolvasniuk és mindenféle beadandót készíteni belőle stb. Tényleges nyelvóra pl.a germanisztikán nagyon kevés van, ott úgy veszik, hogy te már perfekt tudsz németül (kb. C1 az ideális belépő szint, hogy ne legyen gondod eleinte sem az idegen nyelvű anyag megértésével), úgyhogy nyugodtan olvasgathatod Goethe vagy Schiller műveit eredeti nyelven. Ha érted, jó, ha nem érted, nem jó és megbuksz.

Szóval szerintem bár a vegyészmérnöki nagyon kemény dió (az általános mérnöki fizika és matek mellé még a kémia is), de reálos beállítottságúként sokkal jobban élveznéd.

2017. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy hallottam valakitől, hogy nyelvi szakokon nem is nyelvet tanulnak igazán, hanem az adott országról, a történelméről, stb. Bár eddig úgy gondoltam, ha egy olyan ország történelméről tanulnék meg ilyesmi, az megszerettetné velem..De ha reálisan belegondolok, ez tök hülyeség :D

Meg rájöttem, akármennyire is rajongok azért a nyelvért meg az országért, vegyészként még mindig hamarabb találnék munkát, meg valószínűleg jóval többet is keresnék.

És az már csak hab a tortán, hogy sok ember lenézi a bölcsészeket, ha oda mennék, biztos megkapnám jó pár embertől, pl. innen a volt osztályomból is, hogy "pff mindig is gondoltuk, hogy XY hülye, nem csoda, hogy csak egy bölcsész diplomája van", vagy hogy "wooow, lediplomáztál egy bölcsész szakon? Hát végül is a mekibe is kellenek emberek"...Nem mintha én egyetértenék ezzel, de amúgy is könnyen magamra veszek dolgokat, hát még ha 0-24-ben ilyen beszólásokat hallgatnék :/ Szóval több minden szól az ellen, hogy oda jelentkezzek, mint mellette.

2017. jún. 30. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!