Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiában vagy Németországb...

Hollandiában vagy Németországban könnyebb munkát találni? Melyikben jobbak az életkörülmények, a gazdasági viszonyok, a többi ember hozzáállása, a biztonság, a fizetés és az magánélet-munkahely egyensúly?

Figyelt kérdés
Sok, hivatalos forrásból származó, nyers számadat és statisztika hetekig tartó elemzése és összevetése után úgy döntöttem, hogy Hollandiába szeretnék költözni. Van még két évem hátra az egyetemből (pénzügy), a holland nyelv pedig szerintem nagyon egyszerű, gyorsan haladok a tanulásával, így a nyelvismeret nem lenne akadály. Viszont sok helyen azt olvasom, hogy Németország (nem sokkal, de) jobb választás lenne. A statisztikák azonban azt mutatják, hogy kb. 60%-al nagyobb az esély No-ban arra, hogy nem találok munkát. Egy erős diplomával és nyelvtudással el tudok helyezkedni Hollandiában, vagy maradjak osztrák-német határokon belül?
2014. júl. 10. 08:19
 1/10 anonim válasza:
21%
Diplomával magyarként mindenhol nehéz. De elég egyszerű a dolog ha meg van a papír lefordíttatod pár nyelvre és szét küldesz pár önéletrajzot aztán ahol kapsz melót oda költözöl. De ilyen ruhatáros diplomásokból mindenhol rengeteg van szóval nem fűznék hozzá túl nagy reményt.
2014. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem ez volt a kérdés.
2014. júl. 10. 09:13
 3/10 anonim ***** válasza:

sokismeretlenes a dolog, oda költözz ahova szeretnél

hollandia nyugisabb

2014. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

"Egy erős diplomával és nyelvtudással el tudok helyezkedni Hollandiában, vagy maradjak osztrák-német határokon belül?"


Erre írtam hogy a ruhatár szakos diplomáddal sehol nem fogsz tudni elhelyezkedni. Ez is a kérdésben volt töki ;)

2014. júl. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen diploma? Mérnöki, infós, orvosi diplomákkal akármelyik országban relatív jók az elhelyezkedési esélyek. Minden egyéb diplomával elég nehézkes.
2014. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, Németben lakom, 2 melóhelyem is van, szerintem itt csak az nem dolgozik akinek a segély kényelmesebb és lusta...
2014. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
LeaCasanova: akkor feltételezem hogy két minijob-od van azaz 2x 450€. Én is Németországban élek és képzeld, nem találok munkát. És már a sokadik interjún voltam és a sokadik önéletrajzot küldtem el. Menedzsment asszisztensként van 2,5 éves munkatapasztalatom, de nem Németországbeli. Ugyanúgy menedzsment asszisztensként vagy aszissztensként szeretnék elhelyezkedni itt és egyszerűen nem kapok lehetőséget. Közgáz diplomával és felsőfokú angol nyelvtudással is rendelkezem, illetve társalgási szinten megy a német is! Csak arra tudok gondolni, hogy mivel sem a diplomámat nem itt szereztem, sem pedig a munkatapasztalatomat, hogy ez negatívan jön itt le és előnyben részesítik a német munkavállalót. Más berkekben más a helyzet (mielőtt még nekem esnél), konyhai kisegítőnek, takarítónak, fizikai munkásnak, szakácsnak, nevelőnőnek, ápolónak és orvosnak a magyar munkavállaló is jó. (csak mellesleg jegyzem meg hogy pl a takarítós melók nagyrésze csak minijob..) Szerintem menj Hollandiába, kérdező.
2014. júl. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm a hozzászólást :) Én is ettől félek, hogy nem találnék munkát, csak mert itthon szereztem meg a diplomát.
2014. júl. 16. 09:46
 9/10 Singham ***** válasza:

Kapsz munkát magyar diplomásként külföldön. Viszont nem büfészakos diplomával!

Alapból az ilyen ,,menedzsment asszisztensként" protekció kell mindenhol, hogy felvegyenek. Van Németországban protekciód? Nincs. Ezért nem vettek fel. Nem azért, mert neked magyar diplomád van. Elhelyezkedtél volna más munkakörben (nem csak mosogatni, takarítani, stb.-t keresnek kint embereket) már rég dolgozhatnál és esetleg kitanulhattál volna kint valamilyen tanfolyamon egy szakmát. Máris nem lenne az, hogy állásinterjúról állásinterjúra jársz.

Kérdező: Nyugodtan leteheted itthon is a diplomát, de viszont ne büfés szakokat! Azokkal sehol se fogsz tudni elhelyezkedni. Azok tényleg arra jók, hogyha elfogy a WC papír.

2014. aug. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
a menedzsment asszisztensi vagyok: végeztem hozzá tanfolyamot, fél éves volt, légiszállítmányozási asszisztens import-export végzettséget szereztem meg (közel a reptér szal jó ötletnek tűnt), a képzéshez társult 2 hónap Praktikum (gyakorlat), ami ingyen meló volt ugyebár, a gyakorlatnak vége és nem tartottak meg, ahogy a többi 19 csoporttársamat sem..(nem baj majd kapják a képzési helyről a következő ingyen munkaerőt..:(() Itt sincs kolbászból a kerítés. Egy tanfolyammal ezt már nem lehet korrigálni. Mindenkinek Ausbildungja van itt kapásból aki irodai berkekben dolgozik, az 3 év szakmai gyakorlattal egybekötve, ezzel egy tanfolyam nem veszi fel a versenyt. Szóval elhatároztam, hogy jövő szeptemberben újra felsőoktatást kezdek itt Németországban és jól megfontoltan fogok szakot választani, hogy mégegyszer ne járjak így.
2014. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!