Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság mennyi pénzből lehet...

Manapság mennyi pénzből lehet megélni egy egyedülálló embernek, ha van saját lakása?

Figyelt kérdés

Nem vágyik nagy dolgokra,csak,hogy a számlákat kifizesse,és azért viszonylag normális élelmiszereket vegyen,nem luxus,de nem is a legolcsóbb kategóriát.

A lakás pedig egy 1,5 szobás,kb 40 m2-es lakás lenne.


2017. júl. 30. 05:13
 1/10 A kérdező kommentje:
100 ezer Ft már elegendő lehet?
2017. júl. 30. 05:14
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy bizonyos életszínvonalra elég.


24/F

2017. júl. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
100 elég, de azért hosszútávon jó lenne több is, hogy tudjál félrerakni.
2017. júl. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha albérleti díjat nem kell fizetni és a rezsit megúszod 25-30kból, akkor ha hasadon is spórolsz még, akkor 60k is elég.


Ehhez persze főznöd kell magadra. Érdemes 2-3 napra elegendőt megfőzni. Hétvégente felkészülhetsz akár az egész hétre, ha veszel hozzávalókat és lefagyasztasz valamit. Mi pl lasagnet, rántott húst fagyasztunk, azt elég áttenni hűtőbe reggel vagy este kivenni és egyből megsütni. Ebédre ha van hűtő munkahelyeden vihetsz otthoni főtt ételt, ha nincs szendvicset, ilyen melegben inkább hús, tojás és tejtermékmentes péksütit gyümölccsel, zöldséggel.

2017. júl. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Én vezetem a költségeim, és ami a kaját illeti, durván 30 ezer, a rezsi szintén + egyéb költségekből még egyszer ennyi összejön, szóval szerintem egy ember kényelmesen eléldegél 100 ezer forintból saját lakásban.
2017. júl. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy lakást fenntartani, főleg ha felújított panel, akkor ennyiből lehetséges.


Pl nálunk, Kaposváron, az egyik legolcsóbbak a szolgáltatások. Pár éve még nagy jampinak is számíthattál volna ilyen fizuval 😃

Olyanra kell gondolni, hogy Mamámék egy tömb közepén laknak 2 szobás panelban, és télen 5-8 ezer között fizetnek fűtésre (távfűtés, 20-22 fok). Jól körbe vannak melegítve 😃


Albérlőnk viszont elnyom 35 ezer forintnyi gázt (ott olyan fűtés van, tégla, nem felújított, meg gondolom csinálnak nyári meleget 😃 mi 155 nm-re fizettünk ennyit, mígnem fatüzelésre váltottunk)

Szóval sok múlik ezeken is, vannak szélsőséges dolgok.


Ha jó adottságú a lakás, akkor el leszel vele. Ha egy fospalota, akkor szívni fogsz ennyiből.

2017. júl. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 90.000-ből megvoltam egyedül, mindenféle luxus és nagy vásárlások nélkül persze. Ha még rezsit se kell fizetned akkor meg hawai-dizsi.
2017. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 7.-es vagyok. Azt elfelejtettem, hogy akkor, ha nem akarsz félre tenni és nem tervezel csak tényleg az a lényeg, hogy eléldegélj.
2017. júl. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elég, de reméljük, hogy nem ennyit fogsz egész életedben keresni.
2017. júl. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47 ezerből,ezt híres neves politikusunk mondta szóval ez az etalon.
2017. júl. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!