Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha szégyellem a...

Mit tegyek, ha szégyellem a testem?

Figyelt kérdés

152 centi vagyok és 37 kg... Nem tudok hízni, volt időszak, amikor próbáltam, de depressziós lettem attól, hogy magamba erőszakoltam az ételt.

Ha szedek is fel valamit, alig tart pár hétig...

Nem hordok olyan ruhákat, amiket a többi lány, mert szégyellem magam. A csontjaim átszúrják a bőröm és egyszerűen gusztustalan vagyok.

Nem mutogatom a vállam, a könyököm, a combom, a csuklómat is nehezen fedtem fel. Karkötőt nem hordok, mert fityeg rajtam és nehéz az én méretemben kapni, valamint, nyomja a csontom és kellemetlen a tudat, hogy ez nem egészséges.

Senki sem érti meg, hogy nem tehetek róla.

Volt, amikor olyan ,,mindent letojok" időszakom volt és felvettem egy olyan ruhát, amit az osztálytársaim szoktak. (Egy csinos, fekete ruhát, térdig érő szoknyával, kiemeli a csípőt és ujjatlan). De olyan csúnyán néztek rám... S ha még csak ezt csinálták volna! Mikor elmentek mellettem, kinevettek és olyanokat suttogtak egymásnak, mint a; de gusztustalan, biztos nincs mit ennie, csontkollekció, ezt meg hogy gondolta?

Mondanom sem kell, hogy ez már fizikailag fájt, otthon sírtam is miatta.


Nem ért meg senki... Amikor elmondtam a szüleimnek, hogy hogy érzek, rögtön ötletelni kezdtek (tudom, hogy csak a puszta jó szándék vezérli őket, de akkor is fáj) hogy hogyan is tudnák felszedni magamra egy kicsit és hogy úgy milyen gyönyörű lennék. Tabletták, edzés, különböző ételek... Pedig nekem csak annyi kellett volna, hogy valaki azt mondja, hogy én így vagyok tökéletes és nem a testsúlyomtól leszek valaki...


Gimnazista lettem, egész nyáron a leendő osztálytársaimmal beszéltem. Nagyon izgatott voltam, amikor megbeszéltünk egy találkát. De amikor elértünk oda, olyan furcsán néztek rám.

A táborban leültettek és megkérdezték tőlem, hogy jól vagyok-e, minden rendben van-e a családommal és hogy elégedett vagyok-e magammal.

Később mondták el, hogy az hitték, hogy anorexiás vagyok...


A szüleimen kívül soha senki sem mondta, hogy csinos vagyok... A fiúktól ezt nem is várhatom.

Ha hozzám is szóltak, csak bántottak. Lelkileg... Soha sem udvarolt nekem senki. Tudom, ilyen fiatalon még nem kell fiú, én is így vagyok ezzel, de úgy szeretnék egy kis pozitív visszajelzést.

Ha az életben kapnák egyet is valakitől, aki nem azért mondja, mert a lánya vagyok, akkor... Soha nem érdekelne a többi negatív megszólás. Csak neki, csak miatta, folyton csinos lennék.

Nem arról van szó, hogy csúnya vagy aránytalan lennék. Csak a kilogrammok hiánya rengeteg vesz el belőlem.


Jelenleg... Undorodom magamtól, még jó, hogy én én vagyok és nem kell folyamatosan magamat néznem.

De én nem akarom ezt... Szeretném szeretni magam, de nem tudom kizárni az egész világ véleményét.

Mit tegyek?


15/L



2017. aug. 3. 00:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Tudom felszínes leszek a válaszommal, de próbálj meg hízni szép fokozatosan. Személy szerint nagyon szeretem a vékony lányokat, de van egy pont amitől már nem annyira vonzó.
2017. aug. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hiába mondanák, hogy te így vagy tökéletes, akkor is azt hinnéd, hogy hazudnak neked, mégpedig azért, mert te magad nem tartod annak magadat. Szerintem az tenne a legtöbbet, ha felkeresnél egy normális orvost, aki kivizsgál, illetve egy gasztroenterológust és egy táplálkozási szakértőt. Egy az, hogy így kiderülne, hogy nem valami egészségügyi probléma miatt nem tudsz-e hízni, illetve kaphatsz tanácsokat is, amiket ha betartasz, megváltozhatsz. És akkor jobban fogsz önmagadnak is tetszeni.
2017. aug. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Ismerek egy lányt, aki 160 körül van és 40 kg, ő sem tud hízni mert ha többet enne, akkor kihányná.

Amikor megláttam őt eszembe se jutott ítélkezni felette csak azért mert vékony, vagy másképp tekinteni rá ez miatt, nagyon aranyos lány volt.

Csak az a különbség köztetek, hogy ő érett emberekkel van körülvéve, nem olyanokkal, akik elítélik a súlya miatt. Egyébként nagyon boldog kapcsolata van, és sokan udvaroltak már neki.

Tehát ugyanúgy van esélyed, csak most gyerekek között vagy, ezért így bánnak veled, de ha egyszer felnősz, érett társaságba kerülsz, hidd el, tényleg nem fog senkit érdekelni milyen a súlyod.

Ez a csaj azért is tud simán boldog lenni a testével, mert tudja hogy nem számít a test, és így szereti magát. Hisz nem tud hízni, nem tehet róla, akkor minek ostorozná magát?

Csak változtass a felfogásodon. Látnod kéne, akik körülvesznek téged milyen felszínes, semmit nem érő emberek, és figyelembe sem veszik a személyiséged, azt aki tényleg te vagy.


"de nem tudom kizárni az egész világ véleményét. "

Kicsit túlzol, nem gondolod? Ahol vagy, sok gyökér között, azoknak ez a véleménye. Érett, normális emberek nem foglalkoznak ezzel.

2017. aug. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Pedig ez nem igazán normális dolog, hogy nem tudsz hízni, és csak 37 kg vagy 152 centisen. Orvoshoz kellene fordulnod, lehet hogy valami betegség áll a háttérben.
2017. aug. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Járj el edzeni!

Kis izmot magadra szedsz, és máris formásabb leszel.

Egyik barátnőm ugyanilyen. Már 5 éve rendszeresen edz, személyi edző tavaly óta. Igaz, hogy megmaradt az alapjáraton vékony alakja, viszont rengeteget csinosodott, és jó értelemben nagyobb lett. Lett popója, válla, vádlija, már nem néz ki csont és bőrnek.

Illetve ugye, ami legfontosabb, hogy ezzel is társaságban vagy, és olyan emberek vesznek körül, akik segíteni akarnak, tanácsokat adnak, biztatnak és értékelik az elért eredményeidet. Hidd el, egy ilyen közeg jó irányba vinne és kizökkentene a rossz érzésedtől.

2017. aug. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. ^^

Az edzés már nekem is eszembe jutott, úgyis szeretnék egy kicsit erősebb és kevésbé kiszolgáltatottabb lenni. Bár igazából valami küzdősportra gondoltam.


Mint mondtam, nincs semmi bajom. Fél évig orvosról orvosra jártam, semmi probléma nincs velem. Ez nálam genetika. Kaptam tablettákat, amiktől nő az étvágyam, de nem nagyon fogott túl sokat. Most is szedem, egy hónap alatt kb egy kiló jött fel rám. Néha ez is ingadozik, de örülök neki.


Tényleg próbálkozok (a mai napig) elfogadni magam és nagyjából sikerült is, mert szépnek tartom magam, még csak olyan problémám sincs, mint a többi kamasznak (például a pattanások), csak a testemmel nem tudok megelégedni. Ha ezen túllépék, tökéletes életem lenne.

2017. aug. 3. 01:04
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Ismerem az érzést. Fiúként voltam nagyon vékony, illetve én annak éreztem magam, ugyanilyen melegben tavaly még melegítőkben jártam még itthon is, mert nem mertem bármit is mutatni az arcomon kívül.

A sportot ajánlom nagyon, az segített rajtam is, most már nem hogy azt a vacak melegítőt nem veszem fel, de még atlétában is merek mászkálni, pedig vékony maradtam, nem is látszik sok változás ennyi idő után, de már rajzolódnak mindenhol a körvonalak, és úgy megdobja egy-egy edzés az önbizalmam, hogy ha minden szembe jövő lány kinevetne az utcán sem tudnék szomorú lenni. :D

Egyébként tetszett az egyik részlet amit írtál... Hogy azt várod valaki azt mondja nem a testsúlyodtól vagy tökéletes, kiegészíteném, hogy azzal együtt vagy és leszel az, bármennyi is legyen, mert Te is egy ember vagy, és a saját formádban tökéletesnek mondhatod Magad, és mondhatnak külső személyek.

Nehéz egyébként elképzelni egy ilyen alkatot, de az én elmémben nem vészesként jelenik meg, illetve, nekem másabbak a határaim, mint az átlagnak.

Még valami... Ne fogadd el Magad :D Tudom hülyén hangzik, de törekedj mindig arra, hogy jobb legyél. Tűzz ki egy célt, hogy milyen akarsz lenni pl. 20 évesen, és legyél önmagad példaképe. Ha azt teljesítezted, tűzz ki egy nagyobb célt 25 éves korodra, és így tovább. ^^


Remélem tudtam valamicskét segíteni, és Nálad is használni fog a sport (ha kipróbálod) abban, hogy jónak (de nem elég jónak) lásd Magad. :) Egyébként... Tudom, hogy nem nagy az esélye, hogy írni fogsz, de azért szívesen beszélgetnék/segítenék ha tudok. Az ilyen szituációkat mindig érdekesnek találtam, és nem lenne rossz beszélgetni egy ilyen személlyel, akár hosszútávon, és elmondhatnád hogy fejlődsz a célodig vezető úton. De persze ha nem, akkor is nagyon sok sikert kívánok! ^-^


18/F

2017. aug. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen fel kéne keresned egy orvos-dietetikus szakembert, aki összeállít neked egy egyénre szabott tömegnövelő étrendet. A testömmegindex kalkulátor alapján is kórosan sovány vagy, lehet valaki genetikai alapon ilyen, de ha már látszanak a bőr alatt a csontok ott valami nem okés. Legalább egy 8-10 kilót fel kell szedned, az egészséged miatt is, de ebben csak szakember tud segíteni.
2017. aug. 3. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 acelsziv ***** válasza:
Alakformáló edzést én is javaslom. Illetve szedj vitaminokat. De normálisat ne ilyen gyógyszertári szemetet. A B komplex beállítja az étvágyat is.
2017. aug. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sportolj, meghozza majd az étvágyadat, ezt garantálom.
2017. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!