Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc évszakotok? Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés

Ezt egy nem régi kérdéshez írtam válasznak:


"Az emberi fajnak a természetes közege a nyár, a tél nem természetes nekünk, nem vagyunk jegesmedvék vagy pingvinek. Ezért van az, hogy az emberek 99%-ának ösztönösen "jobb a kedve" a nyári időszakban. Gyerekként nekem is magasan a nyár volt a kedvenc évszakom.


Viszont felnőttként ezen az "ösztönön" kívül minden más a tél mellett szól. Például szerintem télen jobb a közbiztonság, mert a rossz idő megszűri az embereket. A mindenféle gettótöltelékek inkább a "bázisukon" maradnak, mert nincs olyan jó idő. Nyáron sokkal nagyobb a mozgásterük, sokkal többet bandáznak a szabadban, és a kevésbé gettós területekre is gyakrabban kimerészkednek.

A másik, hogy télen sokkal kiszámíthatóbb az időjárás. Csak fel kell öltözni és kész. Ráadásul mostanában enyhe tél jellemző Magyarországra. Jó, a legutolsó pont kivétel, de az nem számít. Majd ha zsinórban 3 tél ilyen lesz, akkor beszélhetünk majd valamiféle tendenciáról. Szóval az az állandó 0 fok körüli hőmérséklet szerintem pont kellemes, ami általában egy enyhébb (manapság átlagos) télen van.


Ezzel szemben nyáron nem nagyon lehet időjárás szempontjából előre tervezni. Én már nagyon unom, hogy napsütés van, és szó szerint fél perc múlva a semmiből jön egy zápor vagy egy vihar. Akkor már inkább legyen mindig egy enyhe télies idő, amikor mindig nagyjából be tudod lőni hogy milyen időre számíts. De ez a kiszámíthatatlanság szerintem idegesítő. Nyáron úgy változik a hőmérséklet, mint a jojóeffektusban szenvedőnek a súlya. Lehet hülyének nézni, de nyáron én még plusz 50 fokban is tartok magamnál egy pulcsit, mert sose lehet tudni."


Szóval most már nagyjából egálban van nálam a két évszak, de ha csak az észérveket nézem, akkor a telet "jobban szeretem".



2017. aug. 6. 16:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
70%

en minden evszakot szeretek a maga modjan, de talan ez a listam

1.nyar

2.tel

3.tavasz

4.osz

minden evszaknak van valami kulonleges, jo hangulata. pl:


nyar:szerintem nem nagyon kell bemutatni, a legtobb ember nyaron a legboldogabb/erzi magat a legjobban, sok tura, kirandulas,furdes strandon/toban/tengerben, nincs munka, grillezs a haverokkal/csaladdal, buli es az egesznek van egy olyan jo, szabad feelingje


tel:sok unnep, teli szunet, ho(mar ha van), kandallo melletti fotelbol az ablakban nezni a hoesest kezunkben egy jo forro csokival es a cicaval mint a filmekben, illetve ennek az evszaknak van a leginkabb hangulata


tavasz:nem kell bmutatni, eled a termeszet, gyonyoru tajak(egesz evben ekkor a legszebb), kellemes ido,husvet,jo kedv, mindjart vege a sulinak


osz:az evszak amit talan a legkevesbe szeretek, osz eleje a legrosszabb idoszak az evben(szeptember) a nyar jo hangulata utan ismet vissza a szurkesegbe, a suliba/meloba, de az osz vege mar egesz jo, foleg a gyonyoru tajak(tavasz utan a legszebb)

2021. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!