Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti eladnátok a helyemben az...

Ti eladnátok a helyemben az arany ékszereket?

Figyelt kérdés

Régebben kaptam őket, de a helyzet az, hogy nem hordtam őket és nem is fogom. Arra gondoltam, hogy eladnám őket( 2 fülbevaló, 1 nyaklánc és 1 karkötő kivételével), mivel szeretnék egy jobb telefont, de azt se szeretném, hogy a szüleim adjanak ki több százezret.

Nagymamám szerint nem kellene eladjam, mert lehet,hogy fog még kelleni. Szüleimet nem érdekli, én pedig tényleg nem tudom mi legyen.

Ti mit tennétek?


2017. aug. 7. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nagymamádnak igaza van! Ami meg van, azt ne add el, főleg ne egy buta telefon miatt. Én is megtartok olyan dolgokat amiknek semmi hasznát nem veszem, abban bizva, hogy még jó lesz valamire. Az ékszert pedig végképp nem adnám el. Ha eladod, pár év múlva biztos, hogy jön egy olyan helyzet ami miatt megbánod majd. És pár év múlva az a telefon is a kukában lesz majd. Szóval ne, szerintem ne!
2017. aug. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Én eladnám.

Ez a “hátha jó lesz“ mentalitás nem jó. Semmire nem fognak kelleni, főleg hogy tartasz is meg.

2017. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"Jobb telefon" mindig lesz, amennyiben nincs rá égető szükséged (a mostani működőképes) addig nem adnám el.
2017. aug. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én megtartanám. Háború esetén könnyebb dolgokat kapni érte. A pénz gyorsan elértéktelenedik. Persze ezt neked kell tudnod.
2017. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nos, ha ajándék volt, én megtartanám. Ne kiegészítőként gondolj rá, hanem mint ajándékra. Persze te dógod.
2017. aug. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Az aranynak az értéke mindig meg lesz, a telefon ami ma szuper 10 év múlva be se kapcsolható mert tönkrement az aksija és nem is gyártják még utángyártottban sem. Én annak a híve vagyok, hogy ne tartogassunk semmit ami több éves távon kiderül, hogy sosem használjuk. De ha a fazonárat meg se fizetnék az arany mindig érték marad. Esetleg számba jöhet a részletre amit könnyebb fizetni. Az ékszerekből meg vehetnél más ékszert vagy csináltathatnál is. Szerintem az arany pont olyan ami stabil érték és nem cserélném át elértéktelenedő dolgokba. Más ha olykor amúgy is veszel valami arany ékszert és nem tétel.
2017. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az arany értékaálló, én a helyedben nem adnám el őket. Mennyi idős vagy? Később valószínüleg jobban fog jönni mint most egy telefonra. :)
2017. aug. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy buta kütyüért eladni ostobaság...ha egy autó vagy valami értelmesebbnél még megérthető.
2017. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!