Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ennyire...

Miért van az, hogy ennyire halogatom az összes kötelességem?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok, 11.-be járok. A 10. évfolyamot ismételtem, akkor is megbuktam és a javítóvizsgán is elégtelent kaptam történelemből és fizikából. A jegyeim úgy néznek ki, hogy magyar 4, matek 5d, kémia 4, angol 5d, informatika 5d, társ. ism. 3, testnevelés 5, történelem 1-es kereken, fizika 1. Miért van az, hogy egyszerűen halogatom a saját kötelességeim? Ha itthon vagyok, folyton vagy TV-zek, filmezek, netezek, vagy lustálkodok. Hogyan orientáljam át a gondolkodásomat, hogy jobb legyen? Egyszerűen semmi esélyem nem lesz az érettségin sem. És most is a javítóvizsgára kellene tanulnom, helyette gyk-zok. Mondjatok valamit please..

2017. aug. 11. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Hát ha ez igaz, ezen menten lemegyek hídba...

Esküszöm a szemem kikerekedik ezen. De tényleg, mi a f'szért esik nehezedre pont a töri meg a fizika? Pláne hogy matekból fullos vagy. Ehhez nem sokat tudok szólni. Aki hülye haljon meg.

2017. aug. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Én is ilyen voltam, mindig volt fontosabb dolgom is.

Magyar Pató Pál-mentalitás, nem újkeletű jelenség, már Petőfi idejében is volt:

"Ejjj, ráérünk arra még..."

2017. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
A halogatás háttérében mindig valamiféle szorongás áll. A kudarctól, a jövőtől, a felelősségvállalástól. Ha ez ennyire súlyos, érdemes lenne felkeresned egy pszichológust, az jobban rá tudna világítani a problémára és az esetleges megoldási stratégiákra. Az első két válaszoló igazi dilettáns suttyó
2017. aug. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
fálelem , vagy öönbizalom ahogy irták. + ilyen melegbe sem a legjobb tanulni. MA még pihenj de holnaptól állj neki. Legyen 2-3 óra amikor csak tanulsz , utána tiéd a nap..
2017. aug. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
félelem*
2017. aug. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Bakker, mintha magamra ismernék. XD

Én informatikai szakközépben tanultam, sosem ismételtem évet, de nekem is hasonló volt minden jegyem. Csak nekem a fizika 5d, töri 5d, magyar 1 de kereken, angol 5, tesi 4, a többi nagyjából stimmel, de már nem tudom fejből. Programozásból azokat kis p'csa Pascal programokat én Assembly szintű utasításokkal is felírtam. Egy összetettebb programnál olyan is volt, hogy több ezer sorral írtam tele a táblát amikor a tanár kérte, hogy írjam fel és ismertessem. Amikor odafordult, még az álla is leesett rendesen. Valami olyasmit mondott hogy "Aztak'rva... Ez... Kicsit beteg... Én most bekarcolok neked 3 db 5-öst... Szóhoz sem jutok...". Szóval nincs ezzel nagy baj, de arra kérlek kedves kérdező, hogy menj át azon a rohadt pótvizsgán, mert az életben kell az érettségi plusz a szakma, vagy ha tovább akarsz menni, akkor a diploma. Piszok nehéz ezek nélkül rendes munkát találni.

23/F

2017. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Erőt kell venni magadon. Nehéz,de ilyen az élet, nem mindig csinálhatjuk azt, amihez kedvünk van.Sok sikert!:)
2017. aug. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szitakötő25 válasza:

Már nincs túl sok időd a pótvizsgáig. Szerintem töriből nézd meg a Zanza TV-t, jegyzetelj ki pár dolgot, és tanuld meg. Tudom, hogy ez nem ad maximális tudást, de elég jól átfogja az egész történelmet, neked elég felszínesen tudni, mert ahogy látom, nem a maximális töritudásra hajazol. Még mindig könnyebb, mint a tankönyvvel szenvedni, bár egy év anyagát igazán meg lehetett volna tanulni ennyi idő alatt. Nekem, amikor az érettségire készültem, egy hét sem kellett a 11.-es anyaghoz, úgy hogy napi másfél órát foglalkoztam vele, mert mellette még az aktuális dolgozatokra kellett készülni a suliban. A fizikához nem értek, de ha ilyen jó vagy matekból, akkor biztos nem kéne sokat tanulnod ahhoz, hogy görbüljön..., és gondolj arra, hogy ha átmész, akkor soha többé nem kell fizikával foglalkoznod. A töri érettségi miatt meg ne aggódj, mert az egy vicc, nagyrészt műveltség és logika kérdése, az osztályunk leghülyébb tanulója is megírta hármasra. Tudom, hogy ti már nem használhattok olyan atlaszt hozzá, mint mi. Idén még lehetett, de nagyrészt olyan dolgokat kérdeztek, amihez nem is kellett.

Ui.: Soha ne halogasd a kötelességeidet! Elhiszem, hogy utálod ezeket a tantárgyakat, de az életben is lesznek olyan kötelességeid, amikhez nem lesz túl sok kedved, mégis meg kell csinálni.

2017. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Ez az idézet kísérjen minden napodon ha kell:

"Csak a gyávaság fogadja el harc nélkül a csapást, mit elkerülni még hatalma van. De a végzetnek örökös betűit nyugodtan nézi és nem zúgolódik miattuk az erős, azt nézve csak, hogy állhatand meg még alattuk is....".

2017. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is tipikusan halogatok mindent. Általában a dolgozat előtti délután estem neki mindig.

Egyszerű a képlet, nem szeretsz tanulni. Én se szeretek. Csak azt ami érdekel. Nekem pont a történelem volt az, amit érdekesnek tartottam. Elég nagy lexikális tudást gyűjtöttem belőle össze olyan 10 éves koromtól fogva, szóval nekem nem okozott gondot. Volt amikor ezzel az egyetlen tantárggyal törődtem, a többire csak bejártam és átmentem valahogy.

Nekem szerencsém volt, mert nem buktam meg egyszer sem a középiskolában. Kilencedikben tipikusan lefostam az egészet, történelemmel foglalkoztam egyedül meg talán a biológiával.

De például én a kémiát nem bírtam. Idegen nyelven tanultuk. Ez még nem is lett volna gond. De a tanár beállított 2-es, 3-as környékére, mert látványosan leszartam. Végigültem az órát és kész. Aztán ha tanultam, ha nem, 2-es, 3-as voltam. Akkor nem tudott megszívatni, amikor feleltem, mert akkor látta még 15 ember (a csoport), hogy képben vagyok. A végén normális volt, mert javítottam mindenből és adott egy 4-est.

De azért még megjegyezte, hogy "no lám, te tudsz is valamit".

Fizika órák olyanok voltak, hogy ilyen nyugdíjt súroló bácsika tartotta őket, akit lenyomtak a kölykök... Szhoz se tudott jutni...Itt abból éldegéltem, amit még általánosban megjegyeztem. Akkor különösebb erőfeszítés nélkül 5-ös voltam belőle. Aztán lett ez 3-as is, mert nem ragadt rám semmi az órán, mivel nem bírt tanítani.

Végül tanár csere lett, ott majdnem 5-ös is lettem.

Konklúziónak annyit tudok mondani a sok hülyeség végére, hogy akármennyire utálod, nem szereted a tanulást meg jobb lustálkodni (elhiszem), sajnos vannak dolgok amiket le kell ülni és benyalni.

Nekem szerencsém volt, mert sokszor semmit se tanultam, de aztán valahogy változtattam.

Én is 19 éves fiú vagyok. Most megyek egyetemre. Nem lesz rózsás...De elhatároztam, hogy ezentúl csak tanulok és semmi mást nem csinálok. Ha az kell, akkor átmegyek aszkétába.

Remélem sikerült az a vizsga. ;)

2017. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!