Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz olyan divat...

Szerintetek lesz olyan divat valaha, hogy internet / okoskütü nélkülözés?

Figyelt kérdés

Tehát hogy az lesz menő, hogy butatelefonja van, meg csak arra használja a netet, amire nagyon muszáj. Meg mozgalmak, hogy tartsák tiszteletben az internet mentes életet élőket és minél több dolgot lehetséges legyen net nélkül is csinálni.


Elég merdeken hangzik, de én simán el tudnám képzelni, hogy 1-2 hollywoodi sztár elkezdi, aztán meg tömegesen majmolnák ezt emberek. Gyártanának hozzá mindenféle ideológiát, hogy ez milyen egészséges, meg mit tudom én...



2017. aug. 13. 00:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Tudsz papir meg ceruza nelkul lenni? Azert van mert kell, nem urizalasra valo ,,
2017. aug. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem, mert egyre inkább az életünk részévé vált.


Régen az is "menő" volt ha valakinek internet volt otthon, betárcsázós, dög lassú ADSL. Manapság meg gyakorlatilag megkerülhetetlen hogy legyen. Ugyanez a mobiltelefonnal, az is "menő" volt eleinte, majd mindenkinek lett. Ugyanez az okostelefonokkal.


Normális ember ma is arra használja az internetet amire kell. Aki meg nem, az internet nélkül is találna valami haszontalan elfoglaltságot.

2017. aug. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%

Visszalépés a fejlödésben sosincs, mert több elönye van, mint hátránya.


Ez kb olyan, mintha azt akarnád, hogy mindenki gyalog járjon, tábortüzön fözzön, barlangokban éljen, mert régen az volt. Ezt gondolom, te is belátod, hogy kizárt dolog.


Az internet meg a fejlett technikai ezsközök önmagukban nem rosszak, legfeljebb sokan nem jól használják.


A vegetáriánus/vegán meg más téma, mert ott elvi okokból (az állatok jóléte) miatt mondanak le sok mindenröl.


Ha azonban valaki nem használja internetet, azzal semmi nem változik azok kivül, hoyg egy csomó infótól elzárja saját magát.

2017. aug. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
42%

"minél több dolgot lehetséges legyen net nélkül is csinálni"


A világunk pont az ellenkező irányba halad...SZERENCSÉRE.


Az internetnek rengeteg előnye van, ebből a két legnagyobb hogy pénzt és időt spórol neked. Időt, mert nem kell minden apró-cseprő hülyeséget személyesen intézni. És pénzt, mert rengeteg olyan dolog elérhető teljesen ingyen amiért amúgy csomó pénzt fizetnél.


Csekkek, papírok, posta, térképek, könyvek, műsorok, zene, sorozatok, filmek, játékok. Vagy nem mindegy hogy bemész a boltba, megveszel valamit 20 ezerért, közben a szomszéd boltban 10-re van leárazva.

2017. aug. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
31%

Eljön az idő, mert a sok buta baltasz rá fog jönni szenvedve, hogy az uborka, paprika, dinnye...stb nem jön be a kertből kattintással és nem úgy "készülnek";)

Ha mindenki beteges függővé válik, ez lesz és közel már;)


Vannak technikai dolgok, melyekben felesleges további fejlődés, mert elég és tovább már hátrányt okoz az napjainkban...a józan ész használat google-ra lett cserélve és vak vezet világtalant sokszor.Aztán látható az emberi kapcsolatokban-közösségi életben...szánalmas az egész.Elég néhány ember életére lesni, amit "életnek" is túlzás nevezni.


Olyan meg nincs, hogy buta-okos teló...egyik ezt tudja, másik azt, következő többet...az is katasztrófa, hogy ezt megeszik sokan...marketing:DDD


Nem kellenek sztárok a változáshoz, majd a kényszer elég lesz, ami meg másnak-normálisoknak hétköznapi tevékenység;)

2017. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem egyes rétegek körében lehet menő, de összdivat sosem lesz. Mert a net, okostelefon az megkönnyíti az életet, az emberek többsége meg a kényelmet tartja a legfontosabbnak. én még ha divat lenne sem mondanék le a netről és az okostelefonról... és nem azért, mert függő vagyok, hanem mert olyan szinten megkönnyítik az életemet és időt spórolnak nekem, hogy nem éri meg ezt feladni.
2017. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Nem fogjuk nélkülözni valószínűbbnek tartom.


De ha lesz is valaha okostelefonom, akkor se fogok rajta lógni, nagy valószínűséggel. Utazni nagyon rövid távokat szoktam. max 20 perc. Az idő alatt van mindig sokkal fontosabb mint a neten lógjak.

Pl ha gyalogolok, az autós forgalmat nézzem. Imádom mikor mennek át az úton, és nyomiszkolják, mintha égető lenne.

Álljon félre a járdán, olvassa el, írjon.

De ne hozzon senkit se bajba mert ő nem arra figyel amire kell.

Mindent arra kellene használni amire ki van találva.


1 ismerősöm így szenvedett maradandó balaesetet gyalogosként! Igaz csupán lehajolt az autóba a teloért a soför, de nem gáz, kell nekünk ez a gyalogos?? Persze a gyalogos lába tört.

Internet az rohadtul hiányozna ha itthon se lenne. Mert megszoktam.

Amit akarok azt megnézem.

Szerintem jelenleg is mindenki olyan telefont választ ami az életritmusa, és a pénztárcája megenged.

2017. aug. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!