Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mikor jottetek ra, hogy...

Ti mikor jottetek ra, hogy mivel szeretnetek foglalkozni?

Figyelt kérdés
Oszinte leszek.. itt vagyok 21 eves es nem tudom, hogy mivel szeretnek foglalkozni, egyetemre jarok most, de nem tudom.. pedig hatalmas vagyaim vannak es hatalmas osszegeket szeretnek szakitani
2017. aug. 15. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Amit szerettem volna azt már nem csinálhatom. Így most tanácstalan vagyok és nem tudom, hogy mit kelle tennem. Szintén egyetemen vagyok egy jó kis büfészakon és csak sodródom a árral.
2017. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy nagyjából 12-13 éves koromban kezdtem ezzel foglalkozni. Így hát eldöntöttem hogy pszichiáter leszek. Bár, elsőnek csak egy sima ápolói szakmát végzek el, és aztán megyek egyetemre.
2017. aug. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 8 évesen.
2017. aug. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most, 80 éves koromban sem jöttem rá, mivel szerettem volna foglalkozni. De amivel foglalkoztam, mindig szerettem csinálni.
2017. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokszor hittem azt, hogy rájöttem, sokszor ébredtem rá, hogy tévedtem. 28 éves vagyok és már tudom nagyjából milyen területen, milyen fizetésért kb és milyen elvárásaim vannak. Talán jó úton is haladok felé, de vannak pillanatok, mikor úgy ébredek reggel, hogy miért nem mentem inkább szakácsnak, rock sztárnak vagy ovónőnek. Sokszor hangulatfüggő. Az egyetemet anno én is úgy kezdtem, hogy nem tudtam mi akarok lenni csak azt, hogy kb milyen tantárgyak érdekelnek. Az MSC előtt már sejtettem, hogy a válasz lehetőségek közül melyik szak lesz az, amivel esetleg már foglalkoznék is szívesen és mikor elvégeztem, akkor elkezdett körvonalazódni, hogy ezzel a végzettséggel az elhelyezkedési lehetőségek közül, mi az amivel tényleg szívesen foglalkoznék. Aztán kitudja mi lesz. Gimi 10.-ben biztos voltam benne, hogy katona szeretnék lenni, 11.-ben meg, hogy tájépítész. Mikor elkezdtem az egyetemet eleinte hirtelen felindulásból ott akartam hagyni, hogy politológiát tanuljak inkább, aztán maradtam mégis. Én azt tudom tanácsolni neked, hogy ne szállj el teljesen más irányba mint amit eddig tanultál és ne is add fel, hanem nézz körbe mit lehet azzal kezdeni és kezdj el abba az irányba építkezni, ami szimpatikus.
2017. aug. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

20 éves lány vagyok. Mindig is állatokkal akartam foglalkozni, ehelyett egy teljesen más szakmát tanultam ki, mert nem tudtam mit akarok. Most műkörmös szeretnék lenni de ez is csak ilyen plusz szakma lenne, mert igazából állatokkal akarok foglalkozni de nincs rá lehetőségem még.

Nem csodálkozom azon, hogy a sok fiatal nem tudja mit kezdjen, ugyanis az oktatási rendszer olyan mélyen a béka segge alatt van, hogy az valami hihetetlen. Mára az iskolában nem a felnőtt életre készítenek fel és a céljaink elérésére, hanem hogy hogyan legyél egy gyárban munkás.


Ne csüggedj nagyon sokan vannak még abban a cipőben mint te!

2017. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát általános vége óta volt meg hogy informatika féleség leszek, aztán középiskola közepén hogy mérnökinformatikus, majd az utolsó évben hogy melyik egyetemen. Mostanság elbizonytalanodtam hogy lehet inkább villamosmérnök kéne, de jó lesz ez így, majd az lesz a hobbi :D


Amúgy menj a vágyaid után, valósítsd meg, és közben olyan rossz csak nem lesz. :)

2017. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!