Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hány évesen jöttetek rá...

Ti hány évesen jöttetek rá arra, hogy mivel szeretnétek foglalkozni? És hány évesen dolgoztatok először?

Figyelt kérdés
2015. febr. 23. 07:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A mai napig nem tudom, hogy mi lenne az a munkakör, amit 20 év múlva is szívesen csinálnék. Van több szakmám ( dolgoztam is már az összesben), de még így is azt érzem, hogy egyik sem az igazi, hogy még mindig más kell, hogy valami még hiányzik. :)


18 évesen dolgoztam először munkahelyen (suli mellett)


25N

2015. febr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kb. 9 éves koromtól mondogattam, hogy ügyvéd akarok lenni, és most, 29 évesen az is lettem.

Ettől függetlenül az érettségi évében pont azt gondoltam, hogy én bizony nem megyek jogi egyetemre, úgyhogy ki is hagytam egy évet, és addig OKJ-t csináltam.

Egyébként bizonytalanság most is van bennem, hogy jól döntöttem-e, és hogy egész életemben ezt fogom-e csinálni, vagy váltok majd valami másra? Még nem tudom. :)

Szívesen mennék külföldre, ott pedig nyilván nem ügyvédként, de vélhetően még csak nem is jogászként dolgoznék.

2015. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én még csak 70 vagyok, de még mindig nem tudom, hogy mi lenne az, amit csinálnom kellett volna, vagy most csinálnom kellene igazán. Sok mindenben kipróbáltam magam különböző mélységekben. Legfeljebb arra jöttem rá, hogy mi az ami valóban illik a képességeimhez. Mindenfajta elfoglaltságnak, munkának, szakmának vannak azonban olyan elemei, amelyek ugyan perifériásan tartoznak hozzá, de elengedhetetlenek és mégsem szeretjük. Például az adminisztratív, üzleti ügyintézés. Ilyenkor tudomásul kell venni, hogy annyira bonyolult már az élet, hogy egy ember önmagában nem is tud tökéletesen elvégezni egy munkával kapcsolatos mindenféle kötelezettséget.
2015. febr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Életem első igazi munkahelyén 24 évesen kezdtem dolgozni, előtte meg maximum újságot hordtam, meg rokonoknál segítettem be nyaranként a kertészkedésbe. Valamikor gimiben kezdtem el igazán foglalkozni azzal, hogy mi szeretnék majd lenni, persze előtti is voltak már ötleteim, mint minden kislánynak :D (énekesnő, táncosnő, színész --> most ezek közül egyik sem vagyok :D) Végül elvégeztem az egyetemet és az lettem, amit gimiben eltaláltam, de nem biztos, hogy ezt szeretném életem végéig csinálni... sőt, biztos, hogy nem ezt szeretném, de nem tudom lesz-e időm meg pénzem mást is tanulni, ami még érdekelne (sok minden érdekel, és ha visszamehetnék az időben, már lehet, hogy ezek közül választanék). Plusz ha tanulok is még valami újat, azért 30-35 éves pályakezdőkért nem nagyon ugrálnak...
2015. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
15 évesen úgy gondoltam, hogy az szeretnék lenni, ami, ekkor el is mentem ebben a szakmában dolgozni nyáron, és bebizonyosodott, hogy tényleg ezt szeretném. Ma, 36 évesen ezt csinálom, nem bántam meg. A fiamnak is azt fogom javasolni, hogy próbálja ki előbb a választott munkáját. Persze, ez ma már nehezebb, a diákmunka már máshogy működik. De legalább beszéljen olyannal majd, aki a választott szakmájában dolgozik.
2015. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

26 évesen se tudom.


Addig érdekel egy dolog, míg azt nem kell napi 8-12 órában kötelezően csinálni. Ahogy ez bejön, akkor hányingerem van tőle.


Pl van hogy gép előtt ülök és a weboldalamat építgetem 10 napi órában. Ez nem zavar, mivel akkor állok fel amikor akarok, akkor zárom be az oldalt amikor akarom. Az, hogy másnak programozzak X oldalt, aminél meg van kötve a kezem, és az időhatár is szorít, na akkor egyből felakasztanám magam.


Több szakmám van, mindegyikben dolgoztam, de egyikre se mondanám azt, hogy örömmel csináltam.


20 éves koromban volt az első hivatalosan bejelentett munkahelyem.

2015. febr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én körülbelül 18-19 évesen gondoltam arra, hogy az építőipar felé fogok orientálódni. Elvégeztem egy technikusit a szakközépiskola után (ami totál más szakirányú volt) és mivel tetszett a dolog, tovább mentem egy építészmérnöki képzésre valamelyik egyetemre.


Közben pedig dolgozgattam itt-ott diákmunkában, vagy rendes munkában, de a szakmai gyakorlaton kívül egyszer sem szakmában. 26 vagyok, most végeztem a képzéssel és állást keresek. Szerintem élvezni fogom, de sokszor nekem is olyan érzésem van, mint a 6-osnak. Ha kényszer valami, akkor szar. Ha szabad akaratomból csinálom, akkor élvezem és nagyon jó.


Egyébként ettől előre félek, remélem nem fogom megutálni ezt a szakmát is.

2015. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
14 évesen dolgoztam először, építkezésen. 19 voltam mikor úgy gondoltam a grafikus szakma ami leginkább hozzám illik így az lettem és eddig jó döntésnek tűnik.
2015. febr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 aries 2 ***** válasza:
Én sem tudom még, hogy mivel. 37 vagyok. 20 évesen dolgoztam először.
2015. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9 éves koromban Édesapám vett egy BMW E21-et. ;)

Ennek 21 éve.

2015. febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!