Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem élheti át mindenki...

Miért nem élheti át mindenki a szerelmet? Annak ellenére, hogy tesz is érte, hogy meglelje a boldogságát.

Figyelt kérdés

Miért vezet rá minket Isten, hogy megleljük a lelki társunkat, szerelmünket ha ő nem viszonozza az érzéseinket?

Nem marad más csak a csalódottság, üresség, magány...



2017. aug. 16. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne élhetné át mindenki? Nem nagyon hallottam olyan emberekröl, akik világéletükben magányosak voltak. Attol, mert valaki nem viszonozza a szerelmet, még nem kell kétségbeesni. El kell fogadni, hogy részéröl nincs meg az a vonzodás, és továbblépni. Lehet eleinte nehéz, de kár arra pazarolni az idöt aki nem viszonozza az érzéseid.
2017. aug. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Tételezzük fel hogy a keresztény Istenre gondolsz.

A: Nincs Isten

B: Isten nem tökéletes

C: Isten köcsög

D: Passz


Amúgy valószínűleg nem a lelki társad az illető. Szerelmes vagy és most olyannak látod ami igazából nem is.

2017. aug. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az élet egy kutyagumi. Egyeseknek minden megadatik (egészség, szépség, pénz, szerelem, boldogság), mások meg nyomorékok, vakok lesznek, hajléktalanok, csúnyák, kiköösítettek, sosem találnak barátnőt, vagy éppen elüti őket a busz 15 évesen. Az élet sajnos nem igazságos.
2017. aug. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miért vezet rá minket Isten, hogy megleljük a lelki társunkat, szerelmünket ha ő nem viszonozza az érzéseinket?"

Neked ő irányítja az életedet és te nem tehetsz semmit érte vagy épp ellene? Elég rossz világ van rád. Én már eljutottam addig, hogy tőle függetlenül, csak a saját döntéseim és lehetőségeim által meghatározott világban élek. Hidd el, úgy még a szerelmet és annak hiányát is könnyebb felfogni.

2017. aug. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bárki átélheti azt, a szerelem nem tudatos dolog

Gary Chapman az 5 szeretetnyelvről szóló könyvében (Egymásra hangolva vagy A szerelem pszichológiája) leírja mi is a szerelem!

A szerelem egy lila köd amitől tökéletesnek látod a másikat, persze elég erős érzelmi dolog, de nem biztos, hogy a lelki társad találod meg abban akibe szerelmes leszel!

2017. aug. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem Isten vezet rá, ha az illető nem viszonozza.

Ha valakihez a külseje alapján vonzódsz, és még megértő is veled, az még nem biztos, hogy Isten munkája.

Istenhívő a kiszemelted?

2017. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazából vallásos vagyok, ezért írtam úgy, hogy bizonyára van valami oka amiért úgy érzem Isten "segíti" az életünket. Amit nem értek, hogy miért kell megismernünk és legfőképpen megszeretnünk olyan személyeket, akik nem viszonozzák az érzéseinket.

Nem ez az első csalódás az életemben, ezért is érzem úgy, hogy nem mindenki lelheti meg a párját, boldogságát.

2017. aug. 17. 12:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember átmegy ezen a síkon, nincs kivétel.
2017. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"miért kell megismernünk és legfőképpen megszeretnünk olyan személyeket, akik nem viszonozzák az érzéseinket"


Azért, hogy amikor majd olyat ismerünk meg, aki viszonozza, értékelni tudjuk.

2017. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Kilencessel vagyok. Minnel több rosszban lesz részed annal jobban tudod majd becsulni a jót.
2017. aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!