Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A hajléktalanok valóban...

A hajléktalanok valóban alkoholra költik az összes pénzüket?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez mennyire igaz, hogy az a kevés amit összekéregetnek, azt is alkoholra költik? Szoktatok nekik adni valamennyi pénzt? Néha úgy megsajnálom némelyiket, de eszembe jut, hogy úgyis csak piát venne belőle, azt meg minek támogassam..
2017. aug. 16. 23:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Na hát nagy butaság ezt nemekre bontani :D

Vendéglátós vagyok, minden nap látom, mi a helyzet. Kapják az ingyen konzerveket, bandákba verődnek, eladják, amijük van (Globus/Aro/Menza/Házias ízek stb), aztán emellett a kereskedelmi forgalomba nem hozható adományok (Bondulelle kukorica/zöldborsó), meg a csomagok, amik olajat, nápolyit, sampont, kávét stb tartalmaznak. Ez szinte tőzsde, a "piacon" kialakult árfolyamok vannak. Nincsen konkurencia, mindenki annyiért veszi át, amennyiért a másik. Van, akik "vadásznak" is rájuk, hogy kicsit több pénzért nekik adják át a cuccot. Ők azok, akik az "árfolyamot" megnyomják. Ha túl sok a cucc, akkor meg vagy nem veszik át, vagy lejjebb viszik az árakat.

A példa kedvéért: egy 400 gr-os Globus sólet/rizseslecsó/lencse stb. a mai napon 150 ft, ugyanez Aro-ból 100. A kis konzerverves májkrém 25, a 300 gr-os kukorica 70.

Na mindegy, 10-20 konzervből már kijön az egész bandának a borigénye, flakonszámra veszik maguknak a szajrét, aztán elosztják. Nem nagyon lehet maszekolni, mert egyrészt kiutálják a szállókról (stb), másrészt közösségben sokkal egyszerűbb "megélni".

Szóval a válasz: még a mindennapi falatot is borra cserélik. Hogy miért? Mert elbódít. Kaja úgyis lesz valahonnan, a kannásbor meg segít túlélni minden napot.

2017. aug. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

De éppen ezt nem értem, hogy honnan van akkor még kajára is pénz? Én nem hiszem el, hogy ennyit össze tudnak koldulni egy nap, borra, cigire és kajára is telik nekik. Vagy manapság megéri hajléktalannak lenni, ilyen jól keres?


A másik, hogy nem is értem miért nem fogadják el az élelmiszert. Még ha borra is szeretnék inkább költeni a pénzt, azért csak jól eshetne, hogy valaki hozott kaját. És tényleg nem egy embertől hallottam már vissza, hogy teljesen ki voltak akadva, hogy ők most ezzel mit kezdjenek? Az ilyeneket meg abszolúte nem tudom sajnálni. Fájna neki kimondani egy "köszönöm" szót?!

2017. aug. 17. 10:03
 13/13 anonim ***** válasza:

A hajléktalanok elenyésző hányada fordítja a bevételét alkoholra (0.8%)

A többség tisztálkodási szerekre (szappan, borotva) és kikapcsolódás gyanánt szépirodalmi könyveket vásárolnak.

2017. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!