Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Életem első állásinterjúja...

Életem első állásinterjúja lesz holnap, adnátok tanácsokat? 23/L

Figyelt kérdés
Egy középkorú férfi az igazgató, vele fogok beszélni. Azt kell tudni, hogy eléggé szorongok ilyen helyzetekben, ha első benyomást kell tenni. Félek hogy ez nagyon látszani fog rajtam. Egy csinos, visszafogott ruhát veszek fel, és próbálok sokat mosolyogni
2017. aug. 23. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
A határozott embereket szeretik.
2017. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

légy önmagad, de ne a szorongó önmagad!

próbáld meg elengedni magadat, lazára venni a dolgot, de persze határokkal

2017. aug. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért a vigyorizással óvatosan-mértékkel bár ha csak mutibaba leszek a kirakatban, akkor rajta.


Mivel a cégről-munkáról semmit nem írtál...nem is lehet hasznos tanácsot adni.Mindenhova más jellemű embereket keresnek ugye...

2017. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
légy őszinte, légy kedves és beszélj sokat. :D
2017. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Húha. Én már voltam jó pár interjún, de nem hiszem, hogy jó tanácsokat tudnék adni, mert sosem tudtam eldönteni, hogy jól sikerült-e vagy nem, visszajelzést meg nem kaptam arról, mit rontottam el és mit csináltam jól.


Kezdjük az alapokkal:

- ne kamuzz

- ne késs

- ne azzal kezdd az interjút, hogy a fizuról és a munkaidőről kérdezgetsz

- ne siettesd az interjúztatót

- igyekezz tartani a szemkontaktust, ne babráld a ruhád / tollad

- smink, haj, ruha legyen visszafogott

- tudd fejből az összes helyet, ahol esetleg eddig dolgoztál, meg mindent, amit leírtál a CV-be, mert gyakori, hogy csak felületesen olvassák el


Aztán amit én a magam részéről tanácsolni tudok:

- vannak olyan kérdések, amikre fel lehet előre készülni, arra nem is bemagolni, de elkészíteni előre a válaszodat ajánlott. Jobban veszi ki magát, mintha ott gondolkodnál és nyökögnél.

Pl.: Hol látod magad 5 év múlva? Mondj 3 jó és rossz tulajdonságot magadról. Miért pont a mi cégünknél szeretnél dolgozni? Mesélj valamit magadról!

- ha kötekedőnek tűnő keresztkérdéseket tesz fel, akkor nem b.tatni akar valószínűleg, hanem azt nézi, hogy nehéz helyzetekben hogy tudsz helytállni. Ilyenkor ne gondold azt, hogyha kicsit "vitázol" vele, vagy mondasz egy új megközelítést, akkor elkönyvel bunkónak.

- ez nekem is nehezen megy, de próbálj meg úgy beszélni vele, mint egy más random idegennel, akár egy boltossal, így lehet, hogy kevésbé fog remegni a hangod, folyékonyabban fogsz beszélni... ill. azt is érdemes magaddal megbeszélni, hogyha nem vesznek fel, az nem a világvége

- ne vegyél be előtte nyugtatót és ne igyál alkoholt előtte

2017. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!