Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » S. O. S! Életem első állásinte...

S. O. S! Életem első állásinterjúja lesz ma. Mit tehetek, hogy jó legyek?

Figyelt kérdés
Tanuló vagyok, levelezőn, és mellette kerestem munkát. Most hívtak egy részmunkaidős állásra, kb. 4 órát kell majd dolgozni, ha felvesznek. Viszont ma lesz az interjú, és ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem, mivel még sosem voltam hasonló szituációban. 19 éves vagyok, és akihez kell mennem interjúra, az nálam kb 3 évvel idősebb fiú...a kérdésem az, hogy letegezhetem-e őt, vagy inkább magázzam ??? Kezet fogjak vele, mikor köszönök ? Milyen tanácsokat tudnátok adni, hogy "jó legyek" ? Igaz, hogy csak 4 órás meló, de gondolom az interjú itt is sokat számít. Nagyon félek tőle, lámpalázam van, amúgy egy pörgős és beszédes csaj vagyok a baráti körömben, de hivatalos ügyeknél még nem vagyok elég felnőtt, így rettegek a mai naptól. Mit tehetnék ???
2012. nov. 6. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenkeppen magazodjal. Egy ferfi nem ajanlhatja fel a tegezodest, te meg beosztott leszel azert nem. De ha kijelenti hogy ennel a cegnel csak tegezodes van akkor tegezheted, de csak ekkor.

Ne hazudj semmiben sem. Legy termeszetes, olyan amilyen vagy.

2012. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felajánlhatja a tegeződést, mert állásinterjú, vagyis a munkahelyi hierarchia jobban előtérben van, és ő a magasabb rangú. Illik elfogadni... Amúgy ha nem ajánlja fel, Te nem tegezheted le és ne is hozakodj elő vele. Bemutatkozáskor kötelező a kézfogás és a szemkontaktus, de lehet kezet fogni vele a többedik találkozásnál is, bár ez olyan németes. Mivel én német multinál dolgozom, nálunk rendszeresen kezelnek a nők is, de lehet, hogy máshol nem veszik jó néven a pasik... :)
2012. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 plantern ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy ne vedd túl komolyan az egészet.

Komolyan, ez az egyetlen dolog, ami mindennél többet

számít. Azt kell látniuk, hogy király arc vagy és igazából bárhova elmehetnél dolgozni, de te most éppen őket választottad.


Soha ne felejtsd el, hogy nem csak te keresel munkát,

hanem ők keresnek munkaerőt. Szóval ha jól el tudod végezni az adott munkát -már pedig miért ne tudnád- akkor úgyis felvesznek. A lényeg, hogy próbáld megmutatni neki, hogy hasznos lennél a cégnek és akkor nem lesz gond. Mindig próbálj az interjúztató fejével gondolkozni. Ha egy irodai munka mondjuk, ott senkit nem fog érdekleni, hogy szeretsz kötögetni. Viszont ha jól tudsz angolul az hasznos cucc. Szóval azokat a dolgokat emeld ki, ami hasznára lehet a cégnek.


Próbáld az egészet úgy felfogni, mintha csak egy beszélgetés lenne. Az interjúztató is ember és valószínűleg semmiben nem különbözik bármelyik ismerősödtől, akikkel amúgy jól el tudsz beszélgetni.


Take it easy. :)


Remélem még időben voltam, majd írj, hogy hogy ment.

2012. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!