Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Életem első állásinterjúja,...

Életem első állásinterjúja, mire számitsak? Miket kérdezhetnek? Hogyan válaszoljak? Van valami tippetek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom pályakezdő vagy. Nem fognak nagyon szívatni valószínűleg. Diplomamunkáról kérdezhetnek (ha van), munkakörhöz kapcsolódó ismeretekről, ezekből készülj fel. Feszültségoldásként szoktak semleges kérdéseket is feltenni, családról például, hobbiról, könnyen odataláltál-e. Kérdezhetnek a jövődről is, hol látod magad 5 év múlva, milyen terveid vannak. Legyen mindenre válaszod. Beszélhetnek idegen nyelven is egy kicsit veled, ha szükséges az álláshoz. Kérdezhetnek a cégről is, mit tudsz róla (nézz utána, azt legalább tudd, hogy mit csinál a cég :D és hogy mit csinálnál te), miért jelentkeztél oda, miért szeretnéd azt csinálni, amire jelentkeztél. Ilyen általános dolgok, ne számíts semmi extrára, nem fognak megenni.
2011. júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Nagyon aggódom mert még magyar állásinterjúm sem volt,nemhogy német ...
2011. júl. 21. 14:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon random, én akárhány állásinterjún voltam, mind tök más volt. A cég honlapját/prospektusait mindenképpen olvasd végig, valamint a saját önéletrajzodat, motivációs leveledet tudd kívülről. Tehetnek fel szakmai kérdéseket, bár pályakezdőknél ebből van a kedvesebb. 5 legjobb/legrosszabb tulajdonságod sok helyen kérdés szokott lenni, ezt gondold át. Várhatóan bele fognak kérdezni az önéletrajzodba, ismeretlen helyen töltött időkre, diákmunkákra, miért ezt a szakmát választottad, valamint ahogy az előbbi válaszoló is mondta, jövőképed felől is várhatóan érdeklődnek. Amit még tanácsolni tudok, hogy pár oldalon gyűjts tippet, hogy amikor az a rész következik, hogy akkor most Te kérdezz, akkor milyen kérdéseket tegyél fel, mert nem szeretik, ha nem kérdeznek. Nem hiszem, hogy mondani kell, de előtte bátorságvizet semmiképpen, mert megérzik! Ha a dohányzás kérdés, és dohányzol, ne tagadd le, de akár kérdezik, akár nem, az épület fele menve, az interjúra várva, az interjúról távozva ne gyújts rá, csak ha már látótávolságon kívül vagy. Én interjúra menve egyáltalán nem szoktam, hogy ne cigarettaszagúan üljek be az interjúra. Mosolyogva menj be és mosolyogva távozz.
2011. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!