Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Holnap lesz az életem első...

Holnap lesz az életem első állásinterjúja. Mire vigyázzak?

Figyelt kérdés

Életem első állásinterjúja lesz holnap. Igaz nem nagy poszt, de akkor is. (Gyártósori operátor) Semmi fogalmam nincs az egészről hogy mire kell figyelnem, hogy kell viselkednem, kezet fogjak-e az illetővel vagy csak mutatkozzak be..... stb

Ezt még nehezíti az is hogy introvertált személyiség vagyok. Minden létező tanácsot elfogadok.

Köszi


19/F



2017. ápr. 10. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy ne tűnj túl értelmesnek, mert a te korodban még fenn áll annak a veszélye, hogy megint elmész tanulni valamit és lehet, hogy emiatt nem fognak felvenni, mert hosszú távra keresnek embert!
2017. ápr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezet akkor fogsz, ha az interjúztató kezet nyújt. Várd meg, míg hellyel kínálnak. Tudj minden részletet az önéletrajzodból, tehát évszámokat, neveket, mert ciki, ha nem jut eszedbe. Légy felkészülve olyan kérdésekre, hogy mennyire vagy megbízható, mennyire tanulsz gyorsan, ha van rá példád a korábbi szakmai/iskolai életedből, azokkal is készülhetsz (de csak akkor kell példálózni, ha kérdezik).

Van, hogy azt mondják, arról beszélj, ami nem szerepel az önéletrajzodban. Személyes készségek, erős oldalaid. Nyilván olyanokat mondj, amik a munkakörhöz kapcsolódnak. Ne legyenek olyan elszólásaid, amik azt tükrözik, hogy csak ugródeszkának, átmeneti melónak tekinted a helyet.

2017. ápr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Ne parázz, operátornak mindenkit felvesznek.
2017. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Először is legyél ápolt. Fürödj le az interjú előtt. A ruhád ne legyen se túl laza se túl formális(hivatalos). Az előbbire példa a sima farmer egy mindennapi pólóval, az utóbbira a szmoking lehet az egyik megfelelő jelző. Szerintem egy kicsit kifinomultabb ing is megteszi egy fekete nadrággal és egy elegáns cipővel(ha nem veszel fel nyakkendőt akkor is tűr be ha olyan fazonú és a CSAK felső gomb ne legyen begombolva). A megjelenéseddel sugározz magadból optimizmust, magabiztosságot, de ne túl sokat, nehogy elszálljon veled a ló. Köszönj, mutatkozz be, majd egy határozott, de nem túl erőteljes kézfogást ejtsél meg. Vigyél magaddal egy jól megírt önéletrajzot(személyes vélemény, de szerintem ha te magad írod meg akkor látszódik, hogy többet foglalkoztál vele, mintha egy weblap önéletrajzsablonját használnád). Ne légy sokat beszélő(bár említetted, hogy nem nagyon vagy beszédes), de ha kérdeznek akkor próbálj meg "öööö", "izé" és "hát" nélkül fogalmazni, lehetőleg ne egyszavas válaszban, hanem egy összefüggő mondatban. Ha szükséges akkor több mondatban fejts ki a véleményedet. Szerintem próbáld kerülni a vicceket, komikus beszédet, mert gyakran nagyon kínos szituáció alakul ki belőle. És próbálj meg egy kis mosollyal az arcodon lenni. Szerintem a mosoly nagyon hasznos lehet egy állásinterjún. Ha bármi kérdésed van, írj privátban, vagy a kérdésed alá.
2017. ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lehet rosszúl fogalmaztam de az igazság az hogy emailben küldtem el az önéletrajzomat pénteken. Tehát már gondolom nyílván nem akkor fogják először látni. Ma meg felhívtak hogy holnapra be kellene menni.

Amúgy sablon alapján készítettem :(


Köszi a válaszokat.

2017. ápr. 10. 22:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tudom, én nem is az első interjúhoz kapcsolódik, de talán majd jól jön, hogy elvileg nem szabad fikázni az előző munkahelyeket, főnököt, hogyha te is hagytad ott, mert akkor gondolhatják, hogy majd ha tőlük elmész, akkor majd nekik is rosszhírüket fogod terjeszteni.
2017. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!