Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális ez 20 éves létére?...

Normális ez 20 éves létére? Ennyire önállótlan lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egyik osztálytársam 20 éves lesz, régen a legjobb barátom volt, viszont néhány dolgával nagyon fel tudott idegesíteni.

Például mindig mindenen csak panaszkodott, még a legkisebb, semmiség dolgokon is (pl hogy neki kell boltba menni, amikor úgyis nagyon meleg van {amúgy még mindig a szüleivel él } ).

Mindig tőlem kért segítséget mindenhez, mintha nem tudná magát ellátni ( pl hogy mit tegyen ha elvágta az ujját, szóval ilyen nagyon alap dolgok, amit még a kisgyerekek is tudnak....)

20 éves létére elvárja, hogy úgy gondoskodjanak róla, mint egy 5 évesről, legalábbis én így látom. Legutóbb is azért borult ki, mert nem volt otthon étel, mert nem főztek a szülei. Persze jött a nyavalygás hogy biztos utálják őt, meg hogy miért nem képesek gondoskodni róla, amikor a gyerekük...

Amúgy van egy nővére, ő már dolgozik, de ő is a szüleivel él még.

Szerintem 20 éves létére az embernek már önállónak kellene lennie, nem azt elvárni hogy takarítsanak, főzzenek helyette. Pláne nem kéne kiborulni azon, ha esetleg ezt nem teszik meg.

Nektek mi a véleményetek? Csak szerintem nem normális ez?


2017. aug. 27. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Lehet csak el van kényeztetve és mindent a feneke alá toltak. Nem tudom, hogy a nővére is ilyen szerencsétlen-e, meg azt se, mióta dolgozik, de lehet azért nem költözött még el, mert nincs még pénze saját lakásra.

20 évesen meg azért szerintem nem gáz, hogy nem költözött el, de azért lehetne önállóbb ennyi idősen.

2017. aug. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
20 évesen valaki otthon lakik? WOW nagyjából a 20 évesek 90%-a otthon lakik, mert az, hogy valaki albérletben lakik, amit a szülei fizetnek az ugyanúgy otthon lakás, csak ki van tolva máshová.
2017. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem a nővérével van bajom, nem rá értettem azt, hogy önállótlan, őt csak azért említettem meg, hogy lássák hogy a volt legjobb barátom nem egyedüli gyerek, így nem nagyon értem, miért "van elkényeztetve", amikor a nővére tök normális.
2017. aug. 27. 17:52
 4/6 A kérdező kommentje:
kedves második, nem is azzal van a bajom, hogy otthon lakik, hanem hogy másoktól elvárja, hogy gondoskodjanak róla, főzzenek rá, takarítsanak helyette, menjenek le boltba, konkrétan oldják meg a problémáit, és ha valamelyik nem sikerül, vagy ha egyszer nincsen ebéd otthon megy a hiszti, hogy őt senki nem szereti, a helyett hogy pl csinálna magának enni ( lány létére)
2017. aug. 27. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
És ha esetleg nem tud főzni?
2017. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Ez tök normális. 20 éves, nem 40. Az nekem sokkal visszatetszőbb mikor valakit 18 évesen kihajítanak és nem foglalkoznak vele többet. Én 21 vagyok, fiú, és szüleimmel lakom. És nem is tervezek még pár évig elköltözni. Egyedül nehéz élni, majd ha lesz munkám és pénzem lakásra.
2017. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!