Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A transzneműek miért csodálkoz...

A transzneműek miért csodálkoznak azon, ha sokan betegségnek tartják azt, ha valaki fiú létére nőnek képzeli magát (vagy fordítva), és még ki is javítják azokat, hogy ők nem csak hiszik, hogy nők hanem azok is?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 04:28
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
33%

Miért, csodálkoznak?


Biztos az agyukra is kihat a hormonzavaruk. A legtöbb elmebeteg is normálisnak gondolja magát.

2014. máj. 31. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
56%
Azért csodálkoznak, mert kellő mennyiségű szexuálpszichológiai ismeretre tud szert tenni egy érdeklődő, tájékozódni kívánó ember. A csodálkozás azért van, mert nem értik, hogy hogyan lehetnek még mindig tájékozatlan emberek, akik egyébként saját magukat okosnak és minden tudás birtokában levőnek képzelik. Pedig ugye mi tudjuk, hogy a butaság az minden emberrel újra születik.
2014. máj. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
71%

Te is csak képzeled a nemi identitásod vagy csak az határozza meg ami a lábad között van?

A helyes kifejezés transzszexuális, a transznemű gyűjtőfogalom, mindenféle transz-emberre.

Marhára tájékozott lehetsz, ha ennyit sem tudsz...

Persze te nyilván jobban tudod, mint orvosok ezrei akik az évtizedek alatt ezzel foglalkoztak, foglalkoznak.

A transzszexuális ember ellentétes nemi identitással és biológiai testtel születik. Mivel a nemi identitás nem megváltoztatható, így a testet kell helyreigazítani.

Amúgy jobb ha tudod, hogy amikor az akármelyik (valami humán erőforrás) hivatal kiadja a nemváltoztatási engedélyt, akkor az illető nemének kijavítása szerepel a dokumentumban.

Ahhoz meg nagyon kevés vagy, hogy mások identitását meghatározod, eldöntsd ki számít nőnek és férfinak.


De kedves gyűlölködők, miért zavar titeket mások identitása? A sajátotokat akarjátok biztosabbnak, megkérdőjelezhetetlennek tudni? Vagy a szexualitásotokat zavarja ha valaki neme "kétes"?

Rakjatok rendet a saját kis fejetekben, mielőtt nekiestek másoknak és megmondjátok, hogy ő valójában micsoda...

2014. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

Pl. most is miért csak sértegetve, személyeskedve tudnak írni?

És nyilván azért kérdezek valamit, mert nem tudom.


Szerintem, ha igaz lenne, amit gondolnak, akkor a régészek senkinek sem tudnák meghatározni a nemét, mivel nem tudják az illetőt megkérdezni. Az állatokét meg alapból nem, mert egyik állattól sem tudjuk megkérdezni, hogy minek érzi magát.


Azt elfogadom, és megértem, hogy annak gondolja magát, de azt gondolom, hogy attól még hogy annak gondolja, érzi magát, attól még nem az.


És úgy tudom, hogy a testet sem lehet megváltoztatni. Le lehet vágatni valakinek a farkát, tele lehet tömködni hormonokkal, be lehet tenni műmellet, de attól még nem lesz másik a neme. A kromoszómáit nem tudják megváltoztatni.

Külső jegyekben felveheti a másikét, de lényegében nem fog változi.


nekem tök mindegy egyébként, hogy ki milyen ruhát hord, vagy, melyik vécébe jár...


Szerintem meg pont annak fontos, hogy "mi van a lába között", aki képes levágatni a nemi szervét, és nem annak, aki hagyja olyannak, amilyennek született... Szóval ezt az "érvelést" egyáltalán nem is értem.


Nekem meg tök nem fontos, hogy mi a nemem. Nőnek születtem, ennyi. Ha meg férfinak születtem volna, akkor az lennék. Nekem ez olyan, mint a szemszín.

nekem kék a szemem, de attól nem lesz barna, ha annak képzelem. tehetek rá színek kontaktlencsét, hogy annak látsszon, de attól a szemem kék marad.

És nekem ez ugyanolyan kb.

nem zavar, ha a másik színes kontaktlencsét hord, de azt nem érteném, ha valaki emiatt azt gondolná, hogy az ő szeme színe is más.

2014. máj. 31. 14:25
 5/56 anonim ***** válasza:
21%
Nem is lehet informálódni a témában, mert minden kérdésre besértődnek. Sok mindenben bántó és sértő dolgot látnak, miközben szimpla érdeklődés.
2014. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
61%

Normális kérdésre normálisan válaszolok. De amikor valaki a kérdésben kijelenti, hogy az én identitásom nem igazi akkor mit vársz?

Ez olyan, mintha kijelentenéd, hogy minden cigány bűnöző és csodálkoznál ha ezt támadásnak veszik.


Szóval akkor most a kromoszómák határozzák meg az embert?

És akinek se nem XX vagy XY kromoszómája van?


"Azt elfogadom, és megértem, hogy annak gondolja magát, de azt gondolom, hogy attól még hogy annak gondolja, érzi magát, attól még nem az."


Akkor te mitől vagy nő? Nem attól, mert annak érzed magad, gondolod magad? Ha holnap kiderül, hogy nem XX kromoszómád van, hanem valamilyen interszexualitással születtél? Bármelyikünk lehet interszexuális, a legtöbb esetet nem is diagnosztizálják soha.

Akkor holnaptól nem nőnek fogod magad tartani?


A kérdező tisztában van az transzszexualizmus okaival, vagy csak a saját kis elméletire hallgat?

Nézz utána mitől van és ha meg tudod cáfolni a kutatásokat, akkor igazad van. Amúgy csak értelmetlenül köpködsz másokat.



"Szerintem, ha igaz lenne, amit gondolnak, akkor a régészek senkinek sem tudnák meghatározni a nemét, mivel nem tudják az illetőt megkérdezni. Az állatokét meg alapból nem, mert egyik állattól sem tudjuk megkérdezni, hogy minek érzi magát. "


A biológiai nem és nemi tudat nem összefüggő dolgok...olyan ostobaságokat mondasz.


Hogy tudsz úgy tükörbe nézni, hogy olyan kisebbséget szidalmazol interneten, névtelenül, arctalanul ahol az öngyilkossági ráta 90%-os?

Engem nem tudsz megbántani, mert már kinőttem abból, de gondolj bele, hogy esetleg fiatal 13-14 éves TS-ek olvassák a hülyeségeidet.

2014. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

nem gondolom, hogy szidalmaztam volna a TS-eket.

nekem is vannak betegségeim, és ezért nem érzem magam sértve. És ha 90%-o az öngyilkossági ráta a körükben az is azt jelzi, hogy valami pszichés zavaruk van.


És nekem meg tényleg tök mindegy, hogy mi a nemem. Ha kiderülne, hogy annak ellenére, hogy van méhem, női nemiszervem, melleim, ...stb kiderülne, hoyg valami hermafrodita vagyok. akkor az lennék és kész.


nekem aztán tényleg tök mindegy, hogy mi van a lábaim közt.... elfogadtam, ami van, nincs vele bajom.

2014. máj. 31. 14:59
 8/56 anonim ***** válasza:
54%

Buta vagy....azt sem látod mit írsz le, miket mondasz másokra.

A nemi identitással nagyon nem vagy tisztában.

Tényleg olvass utána a dolognak és ha bizonyítani tudod az orvosi eredményeket akkor kijelentheted, hogy egy transz-nő nem nő.

A valóság nem az amit te kitalálsz vagy igaznak fogadsz el. Vannak a tények amiket te ignorálsz.

2014. máj. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
62%

Egyáltalán nem olyan ez a kérdéskör, mint amikor valaki leírja, hogy minden roma bűnöző, ilyen összefüggésekkel csak dramatizálni akarod a mondanivalódat és blokkolni az érdemi kommunikációt szerintem. Ellenségképként definiálni, (saját magad számára is) azt akivel kommunikálsz, és másokat is a magad igaza felé hajtani.


Nekem van transznemű ismerősöm, nem tudom milyen lehet annak lenni, mert nekem nem fontos a nemi identitás, és a társadalmi nemeket meg baromságnak tartom. Azt aki meg bántja őket elítélem, de azt nem érzem sértésnek, ha valaki azon gondolkozik, hogy ez valójában egy betegség-e?


Azon is lehet elmélkedni, hogy mit nevezünk betegségnek egyáltalán.


Beteg lehet az, akit meg kell gyógyítani vagy kezelni kell az állapotát, vagy fenntartani egy szinten. Tényleg nem tudom, az , ha valakinek invazív beavatkozás kell ahhoz, hogy jobban érezze magát, az betegségnek nevezhető-e már csak emiatt. Akit zavar az, ha valamilyen dolgát betegségnek nevezik, annak szerintem, önelfogadási zavarai lehetnek, mert aki rendben van azt nem érdekli, ki mit mond, ha eleve jól érzi magát.

2014. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
50%
A hermafrodita szót már nem használjuk, interszexuális a szó amit keresel. De az csak biológiai állapot, nem nemi identitás, nem vagy tisztában a fogalmakkal sem...
2014. máj. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!