Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a gender elmélet...

Mit gondoltok a gender elméletről?

Figyelt kérdés

Gender elmélet:A társadalomban megfigyelhető nemi szerepekre irányuló, pszichológia, és szociológia tárgykörébe tartozó kutatások tárgyát képezi a gender-elmélet, más néven a társadalmi nem elmélete, mely a tanult (nem biológiai) nemi szerepekkel, és annak társadalmi vonatkozásaival foglalkozó elmélet, valamint a szociológia tárgyakörébe tartozó olyan tudományterület, mely mindazon társadalmi tényezővel foglalkozik, amelyekben a nők és a férfiak közötti társadalmi különbségek megmutatkoznak, kifejeződnek.


Mit gondoltok? Igaz,vagy az egész hülyeség?


Én személy szerint hiszek benne,csak kíváncsi vagyok,hogy mások mit gondolnak róla


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. aug. 28. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Hát nyilván kellemesebb ilyen tanulmányokat szervezni, írni és a társadalom elismert szellemi tagjának lenni, mint egy gyárban szenvedni minimálbérért.

Jó annak, aki csinálhatja.

2017. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Már ne haragudj, de hogy lehet valamiben hinni, ami megfigyel valamilyen folyamatokat? Miben hiszel? Abban, hogy társadalmi különbségek vannak a nők és a férfiak között?
2017. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
49%
Én biológus vagyok, úgyhogy az én nézőpontomból két nem van, minden más mentális (vagy nagyon ritka esetekben fejlődési) rendellenesség. Rendellenesség alatt nem azt értem, hogy betegség, amit mindenáron kórházba kell dugni, a társadalomnak magának kell eldöntenie, hogy mit kezd velük. De attól még nem lesznek külön nem.
2017. aug. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
én úgy gondolom, a mai világban hasznos lehet ilyennel foglalkozni. igen, két biológiai nem van, de a genderelmélet a társadalmi nemekkel foglalkozik. hasznos lehet különböző területeken: férfiak ellen elkövetett szexuális bántalmazások feldolgozásában (manapság sokan szégyenlik ezt bevallani, úgy hisszük, megerőszakolni csak nőket szokás, így ha ez egy férfival történik, elnyomhatja magában), a nemi szerepek kiegyenlítésében (a nők még mindig kevesebbet keresnek, kevesebb a női felsővezető, a gyermekszülés miatt hátrányok érik őket a munka világában, a férfiak sokszor labdába sem rúghatnak a bíróságon egy gyermekelhelyezési pernél), a belénk nevelt megfelelési kényszer levetkőzésénél (férfiak is lehetnek érzékenyek, a nők meg erősek), ami az életszínvonalunkat emelheti (ne kelljen már 2017-ben azon vitatkoznom a párommal, hogy ki mosogat)
2017. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hollófernyiges ***** válasza:

Az ilyesmik miatt nem tudom komolyan venni az egészet.

[link]

2017. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Elsőre jól hangozhat, de vicc az egész. Haszontalan diplomát kapsz egy rakat szélsőbaloldali propaganda lenyelése után. És ha szerencsés vagy akkor nem agymosott szektásként jössz ki egy-egy szélsőbalos csoporthoz beállva. Majd ezeket a jó kis femináci akciókat szervezgetve.

Ha diplomát szeretnél inkább menj normálisra. Valami olyasmire amire igény is van. Ne ezt a femináci baromságot tanuld. Csak megkeserít és nem juttat el sehova.

2017. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Mi special viccelődni szoktunk vele. Olyan mint egy egyetemi szintű kisegítő, ami arra van hogy a sok hülyét hitelbe kergessék.

Mielőtt beiratkozol mondj legalább 3 konkrét példát munkáltatókra akik kíváncsiak erre a diplomára. És ne úgy hogy "hát a pszichológiában jól jöhet" hanem konkrét céget és betöltendő pozíciót ahova ezt kérik. Ha nem tudsz minimum 3-4-et felsorolni akkor hagyd a fenébe. Csak azért mert rá van írva valamire hogy diploma nem lesz tőle hasznos is.

Ha mégis találsz jó pár ilyen helyet, és nagyon ezt akarod akkor meg vágj bele. De általában nagyon negatív visszhangja van.

2017. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hmm valahogy nem azt olvastam ki a kérdésből, hogy Kérdező azon gondolkozik, hogy akar egy gender elmélet diplomát (létezik olyan egyáltalán?? még olyan friss az egész itt, hogy nem vagyok képben)

Amúgy teljesen nyilvánvaló, hogy máshogy van nevelve a két nem születésétől kezdve, és ennek nyoma is marad a viselkedésben; pl senki sem szoknyában, a rózsaszínt kedvelve, vagy nadrágban, a kék színt kedvelve jön a világra, meg gondolom az is számít, ha főleg gyengének/erőszakosnak/butának/kezelhetetlennek van elkönyvelve a nemed.

Ennek vannak hatásai arra is, hogy felnőttként milyen társadalmat teremtünk; pl még manapság is másodlagos szülőnek számít az apa, a nők pedig első sorban a kinézetük alapján vannak megítélve, attól függetlenül, hogy mi a szakmájuk.

Szóval igen, ilyen szempontból talán érdemes utána olvasni a dolognak - ha nem is egyetemi tanulmányként, hanem csak általános ismeretszerzésként - viszont az mérhetetlenül irritál, hogy ez a gender elméletesdi magával hozta a transz aktivizmust is, ami véleményem szerint többet árt, mint használ.

2017. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mennyire utálom már amikor a feminizmusról szó sincs, de már egyből "feminácizmus" lesz :D

"amelyekben a nők és a férfiak közötti társadalmi különbségek megmutatkoznak, kifejeződnek"

Férfi és nő, ez az elmélet nem csak(!) a nőkről szól, nem az csak(!) az ő éredekeit nézik, akkor mégis mért kell ráragasztani a feminizmust?


Részben támogatom az eféle kutatásokat, de van pár húzásuk amit kicsit soknak érzek (pl. a női és a férfi mosdó között lévő helység ahol mind a két nem elvégezheti a dolgát...)

2017. szept. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"hiszek benne" magyarul,hiszem,hogy ez igaz.

És...az egyetemi szaknak nincs ehhez köze...Csak annyira voltam kíváncsi,hogy Magyarországon ez mennyire "elfogadott",mennyire van "köztudatban" esetleg véleményekre.


Én nő vagyok és annak is érzem magam,csak egyszerűen nem értem,miért tesznek ekkora különbséget férfi és nő között (bármilyen irányban).

És igen,én egy ruhában nem azt látom,hogy férfi,vagy női,hanem,hogy az csak egy ruhadarab...

És hogy miért mondják egy kisfiúnak,aki például babázik (az ugye "lányos") hogy ez nem helyes,ne azzal játsszon(láttam már rá példát).

Vagy például miért teremtenek le egy kislányt,hogy csúnya az írása ("Mert te lány vagy,és a lányok nem írhatnak csúnyán.


És igen,ezek kis dolgok (és hülye példák) de ilyen kis dolgokon is múlik az egész.

2017. szept. 1. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!