Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretnék vlogolni de nem...

Szeretnék vlogolni de nem merek. Ti gondoltatok már ilyesmire?

Figyelt kérdés

Már évek óta nézek youtubeon videósokat de sose gondolkodtam azon, hogy én is elkezdjek videózni. Pár hónapja jött az ötlet de nem kezdtem bele és igazából szerintem nem is fogok mert "félek" másoktól, de leginkább az ismerőseimtől. Nem tudom konkrétan milyen tartalmakat csinálnék de mindenképp komolyabb témákat szeretnék. Olyan megbeszélős féle videókar ahol elmondom bizonyos dolgokról a véleményemet, ezáltal talán tudnék segíteni másokon. De egyébként meg laza vagyok, van humorérzékem szóval nem véresen komolyan menne az egész. Kamerám/mikrofonom ugyan nincs de például a telefonom nagyon jó minőségű videókat tud csinálni. És természetesen figyelnék arra, hogy normális szögből vegyem magam :D

Ahogy elképzelem tök jó videókat tudnék csinálni szerintem.


Félek attól, hogy ismerősök, barátok, család mit szólna hozzá. K


2017. aug. 29. 15:50
 1/7 A kérdező kommentje:
*Kicsit hülyének néznének szerintem :D
2017. aug. 29. 15:51
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, és 20 éves lány vagyok.
2017. aug. 29. 15:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem gondoltam rá, de kezdj bele bátran, ha úgy érzed.
2017. aug. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy legyen összeszedett mondanivalód, ha nem tudsz összeszedetten fogalmazni, akkor a vágás segíthet. (Bár nem túl elegáns sokat használni, zavaró ha túlzába viszik ). Olyan vlogot semmiképpen nem érdemes indítani, ahol elmeséled az aktuális napi élményeket, az ürüléked állagát, hogy melyik barátnőddel vesztél össze, hogy milyen csúnyán beszélnek a kommentelők, stb.. Mert ezekből van millió plusz egy, és senki nem kíváncsi rá. Viszont ha van egy világnézeted, ha van véleményed dolgokról, amiket nem félsz kimondani, ha nem erőlteted politikai korrektséget, hanem nevén nevezed a problémákat, akkor érdemes lehet belevágni. Törekedj arra, hogy fenntartsd az érdeklődést, és meg tudd fogni az embereket, de a show semmiképpen ne menjen a mondanivaló elé. És ne szolgáld ki a közönséget, a kommentelőket. Ne arról szóljon a csatorna, hogy folyamatosan az ő visszajelzésükre éhezel, és nekik teszel szívességet. Ne legyenek 50,100,500.. feliratkozós és stb különkiadások. Ez mindig csak lefelé vezet.
2017. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szimplán az értelmét nem látom ennek az egésznek, már kismillió ilyen emberke van aki ezt csinálja, de igazából semmit nem ér el vele.
2017. aug. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ahogy a régi mondás tartja, "content is king", vagyis (szabad fordításban) a tartalom az első. a kérdés, hogy milyen mondanivalód van, milyen témákról és mit tudsz mondani, vagy kikkel tudsz ezekről beszélni. az sem feltétlenül baj, ha már vannak hasonló témájú vlogok. ha valmiből sok van, az jó eséllyel azt jelenti, hogy van rá igény. pizzázó, gyosos és fodrász is rengeteg van, mégse zárnak be, mert már van sok. amíg van rá igény, addig lehet újabbat indítani. ha neked jól esik csinálni, akkor csináld, ne zavarjon az sem, ha nem sokan nézik. a céljaidat persze nem árt tisztáznod magadban. gondold át, hogy miért csinálod, mit akarsz elérni, mi a motivációd, mit tekintesz sikernek, eredménynek, megtérülésnek, haszonnak, az egész értelmének.


a technika nem annyira fontos, egy telefonnal is meg lehet jól csinálni. és ha rosszul csinálod, akkor egy komolyabb kamerával se lesz sokkal élvezhetőbb az eredmény, hiába jobb esetleg a kamera képminősége, a lényeg az, hogyan használod.

az igényesség és odafigyelés nagyon fontos, mert különben silány és élvezhetetlen lesz a felvétel és amiatt nem fognak nézni, akármilyen okosakat is mondasz. ne rázd a telefont, ne hadonássz vele, ne kaszálj vele túlságosan. figyelj oda a fényviszonyokra, lehetőleg jól megvilágított (lehet napfény is) helyen videózz, de ne legyen túl erős a fény, mert akkor elvakít és hunyorogni fogsz. a direkt napfény azért rossz, mert ha szembeállsz vele, akkor te nem látsz semmit és hunyorogni fogsz, ha háttal állsz neki, akkor meg a kamera van szemben és a felvételt vágja haza. lehetőleg oldalt legyen, vagy mégjobb, ha csak ablakon (legjobb a tejüveg) szűrődik be, vagy mégjobb a felhős ég, mert az szór fényt ad. mondjuk most ősszel és télen a napfénnyel kevesebb gondod lesz, mint nyáron.


nagyon figyelj oda a hangminőségre. mindenképpen érdemes beruháznod valamilyen mikrofonra, amit tudsz a telefonoddal használni, mert ha a hangminőség élvezhetetlen, akkor kikapcsolják a videót. a képminőségben, vágásban, stabilizálásban, szinte bármiben nagyon megbocsátóak az emberek, de ha a szöveget nem lehet érteni, akkor nem tűrik sokáig. lehetőleg ne túl zajos helyen vedd fel a felvételt. az utca sokszor nem szerencsés, de egy kávézó sem mindig, mert a pohár csörömpölés és a kávégép hangja, meg a kávédaráló teljesen hzavághatja a felvételt (tapaszatalat). viszont egy üres szoba sem a legszerencsésebb, mert az meg visszhangzik, vagy olyan lesz a hangzás, mintha egy zárt dobozban beszélnél. az ideális egy szabálytalan formájú és szivacsos falú stúdió lenne, de persze ez túlzás volna. egy normálisan berendezett szoba, amiben vannak bútorok (székek, lámpák, könyvek, vázák, növények, stb), függönyök, általában nem visszhangzik annyira, mint egy üres szoba, amiben csak a párhuzamos/merőleges falak és szintén velük párhuzamos/merőleges szekrény felületek és ablakok vannak, semmi szabálytalan forma...


ha érdekel a dolog, akkor mindenképpen kezdj el kísérletezni. készíts próba felvételeket, nézd vissza, ismételd meg, gyakorolj. gyakorold a feldolgozási oldalát is, hogyan tudod megvágni, feltölteni, érdekesebbé tenni, stb. menet közben egy csomó tapasztalatot szerzel róla, hogy milyen érzés, hogyan is kell ezt csinálni. közben azért nem árt mások videóit is nézni, hogy tanulj tőlük, mit hogyan érdemes és hogyan nem. nem érdemes másokat másolni, de ötleteket meríteni lehet azért másoktól.


a véleményektől nem érdemes tartani, mindenkinek nem tetszhet, amit csinálsz. a lényeg, hogy te elégedett legyél. persze azért érdemes lehet megbeszélned a dolgokat a közvetlen környezeteddel, akiknek adsz a véleményére. többek közt erre is jó, ha nyilvános publikálás nélkül/előtt elkezdesz kísérletezni a felvételekkel, szerkesztéssel. ezeket meg tudod mutatni az ismerőseidnek, kikérheted a véleményüket. de azért azt tudnod kell, hogy a véleményeket óvatosan kell kezelni. nem mindenkiével kell foglalkozni. idegenekével meg pláne nem. ha ismeretlen kommentelők szólnak be, vagy olyan ismerősök, akiknek a véleménye kevésbé érdekel, azt meg kell tanulnod kezelni és függetleníteni magad tőle. remélhetőleg nem sokkal találkozol, de a trollokon is meg kell tanulnod túltenni magad. ha kilépsz a nyilvánosság elé, akkor bárki bármit mondhat rólad és lesznek kritikus, rosszindulatú, bántó, bunkó vélemények is. meg kell tanulni, hogy ezek ne befolyásoljanak. ez is egy tanulási folyamat.

2017. okt. 2. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!