Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Voltatok már olyan "mélyen"...

Voltatok már olyan "mélyen" az életetekben, amikor azt gondoltátok, hogy innen már nincs visszaút, de valahogy mégis sikerült kimászni a gödörből? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Anyagi helyzet/súlyos, évekig tartó betegség/családi problémák, leginkább ilyenekre gondolok...
2015. nov. 30. 10:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit hülyén fogalmaztam meg a kérdést... A lényeg azért remélem érthető...
2015. nov. 30. 10:16
 2/14 anonim ***** válasza:

Nálam családi problémák miatt ütötte fel magát a depresszió. Először pszichológus, pszichiáter, majd kórház, ahol végülis sikerült összerakni a fejemben a gondolatokat, és ekkor került szóba a költözés is. Ez nem volt olyan régen, most épp pakolunk, és csak idő kérdése, mikorra tudunk átcuccolni.

Legfőképp szerintem saját elhatározás kell, na meg persze felismerés, hogy itt valami gubanc van és igenis változtatni akarok. Ha nem megy önerőből, akkor kell egy kívülálló, akinek el lehet mondani a problémákat és ad tanácsot, elmondja, hogy ő hogy látja a helyzetet. Néha már csak az is óriási segítség lehet, hogy meghallgatja az ember valaki más véleményét,meglátását, esetleg tanácsát a helyzetére.

2015. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Volt, van is. Mindig sikerül kimászni, a probléma az hogy visszaesek. :)
2015. nov. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem voltam. Nem sikerült, úgy sikerült, majd lesz más is, túl kell lépni azon, amin nem lehet változtatni.
2015. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, többször. Nehéz életem van. Hogyan lehet kimászni? Adj magadnak időt. Ez a legfontosabb, mert nem 1 nap alatt fog menni, nagy valószínűséggel. De olyan is van aki megrázza magát és felkel és neki tényleg csak 1 nap a kimászás. Nehéz dolgok ezek, mindenki más személyiség, máshogyan éli meg a dolgokat. Alap depressziónál bármi is váltotta ki, fontos az életed rendszerezése, karbantartása, a mozgás (!), az, hogy lehetőleg ne kezdj el gyógyszert szedni, nyugodtan igyál viszont nyugtató teát, vagy vegyél gyógynövényes nyugtatót, tanulj meg relaxálni (youtube, agykontroll videók tökéletesek), vagy pl. a Bach-virágcsepp nekem hatásos, a Bach elsősegély cseppet 1500 ft-ért bárhol megveheted és segít.
2015. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

7 év depresszió, szerencsére anyagi és testi gond nem volt...

én csak simán eldöntöttem, hogy teszek ellene...

nem ez a tini divat depresszió, hanem a tényleges betegség...szerencsére jól titkoltam...de a végén már eléggé ki voltam...tudtam mi a probléma forrása, mi a megoldás, csak nem mertem tenni érte...végül változtattam ezen...


22F

2015. nov. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Kedves 2-es, 5-ös válaszoló! Amiket itt írtok, én már mind megpróbáltam, de hiába. Depressziós és szorongós alkat vagyok gyerekkorom óta. A leírtakon kívűl is már sok mindent megpróbáltam, de hiába. Úgy érzem, sose fogok ebből kijönni, sose lesz normális életem, mint másoknak. Belefáradtam a küzdelembe! Nem tudom már mi az, ami segítene. Egy kudarcokkal teli, semmire nem való, szar életem van, és már semminek nem tudok örülni. Ha már költözés: sokáig küzdöttünk, hogy kisebb lakásba tudjunk költözni, most sikerült végre (1-2 héten belül cuccolunk). Amikor kiderült, repestem az örömtől, most meg már nem örülök még ennek sem (pedig nagyon akartam). Nincs egyszerűen semmi, ami örömet tudna okozni. Belefásultam ebbe a semmire nem való életembe. A családom csak nézi (főleg anyu), ahogy kínlódok, de ők is tehetetlenek. Van egy jóbarátom, ő is próbál segíteni. Szóval, nem vagyok egyedül, de úgy érzem, mintha kezdeném feladni ennek ellenére is. Egy picit segít, hogy itt is megoszthatom a gondjaimat, de ez kevés. Nyugtatók nélkül nem bírom! Sajnos nem csak gyógynövényest, hanem frontint is szedek, amit lehet, nem kéne, de másképp nem megy. Van, hogy 1-2 órára kicsit jobb a hangulatom (van amikor gyógyszertől függetlenül is), de sokszor gondolok az öngyilkosságra is. Nem tudom, mi lesz ennek a vége, de elég nehezen bírom. Sokan a környezetváltozást emlegetik segítségnek, de én az a fajta vagyok, hogy nagyon ragaszkodom a családomhoz (sőt mondjuk úgy, hogy függök tőlük). Pedig lehet, hogy nem lesz más megoldás. Szóba került, hogy egy időre elutaznék külföldre, de még az is bizonytalan és nem tudom, lenne-e bátorságom hozzá.

Bocsánat a panaszkodásért, de azért jólesik, hogy minnél több emberrel megoszthatom a gondjaim, ha azok attól nem is oldódnak meg, de egy picivel jobban érzem így magam.

2015. nov. 30. 12:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Az 5-ös vagyok, szívesen segítenék, ha tudnék, de van olyan depresszió is, amiből baromi nehezen rángathat ki bármi. Az öngyilkosság ellen, tudom ajánlani a vallást, más tippem nincs, ha valaki vallásos általában nem gondolkodik ilyesmin. A pszichológusban kezdek nem hinni, jó sok tapasztalat után, bár van amikor segíthet. Antidepresszáns esetleg? A Frontinnál jobb, mert az nem tartós megoldás. Mondjuk én nem szedem, mert gyógyszerellenes vagyok, de többen is a környezetemben meggyógyultak tőle, tehát nem is utasítom el.
2015. nov. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Köszönöm, hogy segíteni akarsz! Antidepresszánst évekkel ezelőtt már próbáltam, többfélét is, amellett persze pszichoterápiára is jártam, nem volt eredménye. Ezért nem igazán bízok én sem az antidepresszánsokban, de a frontint "muszáj" szednem. Arról meg a leszokás a szar, egyszer már azon is átestem. De a frontin mellett gyógynövény alapú nyugtatót is szedek. Sajnos a kettő együtt sem használ annyira, mint ahogy szeretném. Napi szinten is elég komoly hangulatingadozásaim vannak, a kitörő jókedvtől az öngyilkossági gondolatokig. Ez van...
2015. nov. 30. 15:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnálom. De semmiképpen ne add fel. Biztosan meg fogod találni azt a módszert, ami neked beválik, akár valamilyen mozgásforma, táplálkozás (rengeteget számít, én is voltam olyan helyzetben, hogy csak egy igen szigorú étrend segített, legnagyobb meglepetésemre, mert nem is a rossz kedélyállapotom miatt kezdtem el). Aztán ha megtalálod azokat a lehetőségeket, amik legalább kicsit használnak neked, akkor össze tudsz állítani magadnak egy olyan életmódot, ami valóban hatásos lesz számodra. Rengeteg módszer van, csak próbálkozz és ne add fel!
2015. nov. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!