Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen ember, aki...

Szerintetek milyen ember, aki 200 ezer Ft-ból nem tud egyáltalán félretenni, sőt nem is elég neki?

Figyelt kérdés
21 éves 200 ezer Ft körül van a fizetése, a szüleinél lakik, és hónap végére tőlük kér kölcsön, mert nem tart ki neki. Oké, közben részletre veszi a szüleitől a régebbi autójukat, meg amúgy mindent kifizet magára, de akkor se értem.
2017. aug. 31. 01:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Fiatal.Kicsit nagy lábon él.De ez attól is függ hol él.

Még most megteheti.Majd később már nem.

22f

2017. aug. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Egy jó autót ennyiből nem lehet pénzelni, ennyi nekem is arra volna elég hogy egy 80nm2-es házat fenntartsak, egy 10 év körüli autó mellett egy fiatal gyorsasági motort használjak(ezt ugyanúgy kigazdálkodnám 160e-ből is, mert nagy szenvedélyem a sebesség, és ez legalább elérhető)


Külön viszi a pénzt az olyan mint a mobilnet, kábeltv előfizetés, régebbi autó de izmos erőforrás, ami sokat fogyaszt illetve szervizelni is drágább.

2017. aug. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Most őszintén, 200ezer Ft szerinted mire elég? Arra, hogy középszerűen élj. Ha egyedül élsz és mindent magadnak kell fizetni még arra sem. Most gondolom olyan válaszokat vársz, hogy jól megmondjuk, hogy szórja a pénzt. De nem. 200ezer forint arra elég, hogy ne éhezz. Egy színvonalas életet felépíteni ennyiből nem lehet. Nem is értem azokat az embereket, akik beérik ennyivel vagy kevesebbel. Mondjuk könnyebb beérni és panaszkodni, mint tenni azért, hogy jobb legyen.
2017. aug. 31. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Nos, 200 ezer a fele sem az eu-s minimalbernek, amit egy 8 általánost vegzett gyári munkás is megkap. Nem egy összeg. Viszont, ha ennyije van, akkor ezt kell beosztania.
2017. aug. 31. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

ha otthon lakik, tehát kvázi az egyik legnagyobb költséget megspórolja a kaja mellett, akkor én sem értem.


nekem csak 120 nettóm van, de én abból félre tudok rakni így, hogy még itthon lakok.

nincs ebben semmi különleges magyarázat, elbssza a pénzt...

2017. aug. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A kocsirészlet azért jelentős részét elviheti, akkor meg nem túl sok marad. És ha abból mindent magának vesz, már ott is vagyunk, hogy elfogyott. Amúgy sem egy nagy összeg az a 200 ezer, hamar el lehet költeni.
2017. aug. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

"Nos, 200 ezer a fele sem az eu-s minimalbernek, amit egy 8 általánost vegzett gyári munkás is megkap. "


Cserébe a költségei jóval alacsonyabbak, mint a a nyugati költségek fele lenne!

2017. aug. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kocsirészletet hiába számoljuk...nem tudjuk mekkora hitel, milyen futamidővel, milyen havi törlesztéssel. lehet egy 1-1,5 milliót érő autóról van szó, amit 2-3 év alatt fizet vissza...30-40ezer Ft azért nem egy óriási érvágás 200-ból, nem hinném, hogy 160ezer Ft-ból ne tudná a kaja/rezsi őrá eső részét kigazdálkodni úgy, hogy ne maradjon. persze más dolog, ha 100ezrével törleszt...
2017. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Én szüleimmel élek, van kocsim, nettó 190-et keresek, és mégis havi szinten egy 100-ast félreteszek.

21F

2017. aug. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Korábbi kérdéseknél kitárgyaltuk hogy szoba bérléssel, vagy saját lakás rezsijével 120-150 ezer, amivel kvázi nullára ki lehet jönni hó végén.


Viszont itt fura az egész sztori. Egyrészt ha otthon lakik, akkor gondolom nem fizet 50-80 ezreket albérletre, rezsire. Ha 3-4 főre kell bevásárolni, az is gazdaságosabb mintha csak magára kell fizetnie.


Meg nekem fura ez is, hogy kölcsön kérek hogy fizethessem az autó ami amúgy a szüleimé...

2017. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!