Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan ember, aki nem...

Van itt olyan ember, aki nem tud félretenni havonta, mert nem keres annyit?

Figyelt kérdés
Vagy ha félre is tesz, az rögtön elmegy vmire (mosógép, fogászat, gyereknek új cipő stb.)?

2017. aug. 22. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Persze, a magyar munkavállalók kb. 90%-a.
2017. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Az exem akkor sem tudott félretenni, mikor az albérlet és egyéb kiadások után maradt úgy 150 ezre, meg akkor sem, mikor 200 felett, mondván, nem keres annyit. Szóval szerintem sokan vannak ezzel úgy, hogy nem tudják beosztani. Apukám nem keres sokat, de nemrég sikerült lecserélnie az ezer éves autóját, míg a kollégája, aki ugyanannyit keres, hónap végén zsíros kenyeret eszik (de minden délután hazafelé beül pár órára a kocsmába).
2017. aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Ez nagyon ember függő, főleg , ha függő. Kis túlzással már az általános iskolás is cigizik a családdal, meg az alkohol... Ez sokat elvesz. Az sem mindegy, h kinek milyen igényei vannak. Ha csak élni kéne, akkor nagyon sok pénzt el lehetne tenni, de mindenki szeretne minél több minőséget, luxust.

Szerintem aki dolgozik, és jól beosztja a pénzét, az valamennyit tud eltenni, de nem sokat

2017. aug. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Én gondolkodtam ezen, de objektíve arra jutottam, hogy nem én vagyok a hibás.

Elvileg nem keresek olyan rosszul, de van egy csomó fizetnivaló mindig, adósság és a többi. A kis hülyeségekkel is állandóan húzzák ki az ember zsebéből a pénzt, hogy véletlenül se jöhessen egyenesbe. Pl. régen vettem ilyen olcsó tré piákat ha be akartam rúgni, na erre most felemelték annyira az alkohol adóját, hogy majdnem annyiba kerülnek azok a retek cefrék is, mint egy normális, minőségi üveg pia. Úgyhogy így már nem is mérgezem magam azokkal az olcsó sz.arokkal, már csak minőségit veszek, igaz így még drágább, de már olyan kicsi a különbség, hogy azért már nem éri meg a rosszabb.


Mikor azt gondolnám, hogy na, majd ebben a hónapban megmarad valami, jellemzően akkor jön be egy "bizonyára elkerülte a figyelmét... 8 napon belül fizesse be" típusú levél. Mindig van valami sz.ar.

Ilyenkor átkozódom és azt mondom magamban, jó, akkor most már költsük el ami maradt, ki van ez találva, kár küzdeni ellene. Hát akkor már legalább ne a nyomorgásról szóljon a hó vége.


Belefáradtam én már ebbe, nem érdekel. Nem én tehetek arról, hogy ebben az országban félmillió fölött kezdődne az a szint, hogy ne kelljen izgulnom azért, hogy ha tönkremegy valami, miből fogom megjavíttatni. Nem hogy még fejlődni, gyarapodni...


Hát akkor már inkább lesz.arom, elmegy így is, úgy is, nem az én hibám. Nem fogok minden kedvtelést kidobálni az èletemből, csak azért, hogy elmondhassam, igen, nekem nem gond a megélhetés, csak épp mindig száraz kenyeret eszem és egy doboz gyufát se veszek magamnak... :P


Majd talán ha kifutnak a hiteleim akkor jobb lesz, de persze ezt az országot ismerve..

2017. aug. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!