Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a tesom le akar mondani a...

Ha a tesom le akar mondani a kettönk tulajdonában lévő ház feléről (tehát az ő részéről) és?

Figyelt kérdés
Azt akarja fizessem most ki, de nekem nincs rá pénzem, akkor ő ezt jogi uton elérheti, hogy kötelező legyek ezt alá irni és kifizetni?

2017. szept. 2. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. De ennek tobb osszetevoje van, az elso, hogy fel kell ertekeltetni.
2017. szept. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Adjátok el és felezzétek a lóvét.
2017. szept. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nem akarom eladni. Nem is élünk benne. Végül is pénz kell neki ezért találta ezt ki.:(
2017. szept. 2. 16:46
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha nem éltek benne, akkor minek?


Amúgy igen, ha az eladásba se mész bele, akkor kötelezhet valamilyen jogi úton arra, hogy fizesd ki.

2017. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Én nem hiszem hogy kötelezhetne hogy vedd meg a részét. Talán a ház tulajdonjogának felét eladhatja neked vagy másnak. De hogy kötelezzen hogy vedd meg az jó vicc lenne. Mintha a tesco futár beállítana hogy hozott neked egy rakat árút, és annak ellenére hogy nem kérted őket fizesd ki.

Kérdezz meg egy ügyvédet erről.

2017. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5.

Ha a kérdező nem akarja eladni és kifizetni sem tudja a testvére részét akkor igen...

Maximum kéri a közös tulajdon megszüntetését és elárverezik a házat.

2017. szept. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kötelezhet. Elővételi jogod van az ő részére, mint ahogy neki is a tiedre.
2017. szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Le mond rolla azaz akkor már nincs neki belőlle semmilye se max el adni tudja neked ha te meg veszed , de nem vagy köteles meg venni tőlle
2017. szept. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocs.Szüleitek a ház tulajdonosai?Élnek még?

Amúgy elvileg joga van perre vinni az ügyet(hm ügyvédre telik-e?,mármint tesónak?)

DE hülye ha kikéri, utána ha a párkapcsolatával bármi történik, albérlet vagy hajléktalanszállóra megy?!

SAJÁT tapasztalat

Bátyám és nővérem nekem ajándékozták az anyai örökségűket,2012be,édesanyánk hagyatékián.2013ba növérem egyedül maradt 30 ezres rokkant nyugdijjával háza beuszott.Édesapánk hazahozta.2014 Februárjába elhunyt édesapánk is.Majd szeptemberbe nővérünk követte.

Bátyám az élettársával élt időközben.

De 2014 novemberében elhunyt az élettársa.Tesómat kirakták az élettárs testvérei,gyereke nem volt.

Naná hogy haza kényszerült.Más választása nem volt.Amikor felhivott gondolt rá hogy ha nem engedem be hivatkozik a tulajdonjogára meg az ajándékozásra.De erre esetünkbe nem volt szükség.Én tárt karokkal szivesen láttam a házba,nem érdekelt a házrész vagy tulajdonjog!

Amugy a mi ingatlanunk legjobb esetben ért 9 milliót, annak az egy harmada 3 millió,azért kapsz egy szarkupacot!

Bárki kerül hasonló helyzetbe,jól gondolja meg mit csinál!

2018. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!