Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ami 10 éve fel akar mondani...

Ami 10 éve fel akar mondani de még nem mondott fel az mentális beteg? Vagy kinek szól a színjáték hogy "itthagyom ezt a helyet még ma"? 10 éve "még ma"?

Figyelt kérdés

Kb 10 éve dolgoztam egy szutyok helyen utáltam mint a szart. Ott is hagytam pár hónap után.

Volt egy kolleganőm aki 0-24h más se pofázott csak azt hogy felmondok itthagyom az egészet most már elég volt velem ezt nem csinálhatják keresek mást. Stb. Szóval a szokásos olcsóproli duma.

Ömlött belőle állandóan. Aztán én eljöttem nem is láttam többet 10 évig.

Minap összefutottam vele. Alig ismertem meg 10 év alatt vagy 20-at öregedett.

Szokásos kérdések mi van veled stb és : hol dolgozol most?

Hát még ugyanott….

És akkor elkezdte mint 10 éve mintha egy nap se múlt volna el: de most már eljövök itthagyom nagyon elegem van nem tűröm tovább. 10 éve szóról szóra uezt pofázta.

Vajon egy ilyen ember mentálisan sérült? Mert ha valaki már 10 éve fel akart robbantani egy munkahelyet mert annyira utálta és 10 év után ugyanott van ugyanazt csinálja ugyanúgy utálja és pofázik és pofázik és pofázik … a semmire…

Vajon ezt normális? Azt ne mondja nekem senkii hogy nem lehet 10 év alatt se mást találni!

Persze ő se lesz fiatalabb lassan oda jut hogy tényleg a két kezét összeteheti hogy van hely ahol megtűrik.

Na de akkor is-vajon ez tényleg egy sérült ember?


Ja annyit tisztázzuk: nem tudom most milyen a hely de amikor én ott voltam egy pöcegödör volt. Minimálbéres szalagmeló ostorcsattogtató anyázó főnökkel millió csalással (túlóra szabi stb).

Gondolom jobb nem lett a hely. Na de van egy megoldás: ott kell hagyni a retekbe-nem?


2016. szept. 19. 11:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Azért nem kell egyből kreténnek nézni valakit, mert nincs elég akaratereje, vagy mert egyszerűen túl nagy kockázatnak gondolja a felmondást.

Persze, hogy 10 év alatt lehet találni mást, de nem mindenki engedheti meg, hogy hónapokig ne legyen keresete.

Másrészt: az ember nehezen mozdul ki a komfortzónájából, még akkor is, ha az a komfortzóna nem a legkomfortosabb. Nem minden ember olyan hú, de tökös.

2016. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Na de. Ez mind igaz lehet pár hónapig 1 évig tán na de 10ig?


De oké nem engedheto meg magának fél stb. Oké.

(Bár ez egyenes út a koporsóba... de az ő dolga)

De akkor minek pofázik? Akkor fogja be!!

Engem is anno marhára idegesített ez a semmire történő pofázás.

Fel akar mondani? Akkor ne pofázzon hanem tegye!

Pofázás nélkül.

Ha meg nem is akar igazából? Akkor meg pláne ne pofázzon.

Ja és én is otthagytam és csodák csodája lett helyem másik. Azóta vagy 5 helyem volt már.

Szóval azért nem lehetetlen talán.

2016. szept. 19. 11:36
 3/22 anonim ***** válasza:
De ehhez miért kell ilyen ingerültnek lenni? Szerintem az ő élete, az ő sorsa, és ugyanolyan jogon, ahogy te itt háborogsz azon, amitől egyébként neked cseppet sem rosszabb, ugyanúgy ő is háboroghat a saját sérelmein.
2016. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, neked van valami mentális betegséged?
2016. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"neked van valami mentális betegséged?"


Az lehet hogy van de legalább nem dolgozom egy évtizede egy rabszolgatelepen minimálbérért.

erről sztem ennyit.

2016. szept. 19. 11:51
 6/22 A kérdező kommentje:
És ne mondjukm hogy van akinek nincs más. Nincs olyan.
2016. szept. 19. 11:51
 7/22 anonim ***** válasza:
Ha ez téged ennyire kiakaszt, akkor neked van mentális problémád.
2016. szept. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves emberről van szó?

Nekem is van egy kollégám, aki folyton nyafog, keresgél is éppen mást, de odáig még nem jutott el, hogy lépjen is. Kényszer nincs, hogy gyorsan másikat találjon, szóval biztos helye van, azt viszont nem kockáztathatja meg, hogy elmegy és lóg a levegőben, amíg nincs más (ami lehet, hogy nem is lenne jobb). 40-es korosztály, már az 50 felé közelít. Tudom, hogy miért morog, értem is, de azt is tudom, hogy manapság a többségnek nem egyszerű az álláskeresés, akár meglévő munka mellett, akár eleve munkanélküliként.

Szerintem te foglalkozz a saját életeddel, és örülj, hogy (egyelőre) jó helyed van. Viszont soha senki nem lehet biztos abban, hogy meddig van helye valahol, mert ha a nagyfőnök gondol egyet, bárki alól kihúzhatják a talajt egyik napról a másikra...

2016. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

" Viszont soha senki nem lehet biztos abban, hogy meddig van helye valahol, mert ha a nagyfőnök gondol egyet, bárki alól kihúzhatják a talajt egyik napról a másikra"


Ez így van!

De te is kihagysz két dolgot

- nem csak a főnök küldhet el hanem én is asztalt boríthatok bármikor ha találok mást

- és a piac is dönthet. csődbe megy a retek cég és akkor a csodafőnök csak egy senki lesz, többé nem főnök

2016. szept. 19. 14:34
 10/22 anonim ***** válasza:
De nem látsz bele az életbe, nem tudod, hogy mennyire van esélye jobbat találni, vagy mit kellene borítania, ha időszakosan bevállalná a munkanélküliséget.
2016. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!