Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiúk, akik voltak már szerelmi...

Fiúk, akik voltak már szerelmi bánatosak több éven keresztül, mi segített kijönni? Mennyi idő kellett az újrakezdéshez? Volt valaki, aki segített nektek?

Figyelt kérdés
Egy barátom hasonló szituációban van, neki szeretnék segíteni, és ezért szeretném meghallgatni pár ember tapasztalatát, akik már átestek hasonlón és sikeresen túljutottak rajta. Meg ha egyszer arra kerülne a sor, hogy tanácsot kér az illető, valami olyan tanácsot adjak, ami tényleg segíthet.

2017. szept. 8. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam bánatos a barátom leitatott, majd elráncigált egy buliba, ahol jobbnál jobb csajok voltak. Amikor az egyiknek már benne volt a nyelve a számban, akkor kevésbé voltam szomorú.
2017. szept. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keressen valami hobbit, amiben érezheti, hogy halad előre. Sport v vmi kreatív alkotói hobbi. A fontos, hogy érezze, hogy egyedül is működő képes életforma. Rá kell jönnie és tapasztalni, hogy egyedül is tud boldog lenni. Valami kreatív figyelem elvonó közös időtöltés is jó. Kártya, kosár, videójáték...
2017. szept. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Drogok.
2017. szept. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még mindig a legműveltebbek kiváltsága annak ismerete például, hogy az embernek idegrendszere van (nem pedig "lelke").
2017. szept. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ő megkért téged, hogy segíts neki, VAGY te felajánlottad a segítséged, és ő ez elfogadta?


Ha egyik sem történt meg, akkor előbb ezt kell rendezni tényleg, és nem arra várni, hogy "ha egyszer...". Változás csak akkor lesz, ha azt ő maga is akarja. Szóval ajánld fel a segítséget, és ha pl elutasítaná, akkor is hagyd nyitva, hogy bármikor ha szeretné, te ott vagy, és megkérhet! :)


Amúgy a legjobb dolog a felejtés... de az már megvolt... évek teltek el. Ilyenkor már egyáltalán nem a szerelem miatt bánatos valaki, hanem mert betegesen kötődik hozzá, társfüggő!


Ebben az esetben az emberünk azt a biztonságot akarja megélni a másikkal, mint amit egy csecsemőnek jelent az anyja karjaiban lenni, tehát most azt érzi, amit a még biztonságos kötődés megélésére vágyó csecsemő érezne mikor elszakítják az anyjától. Azaz nem történt meg a biztonságos kötődés-leválás folyamata nála kicsiként, ezért azt keresi a másokban ezt. Én mindenképp ezzel kezdeném, beszereznék neki egy társfüggőségről szóló könyvet, tanuljon belőle, értse meg mi zajlik benne, mert ez nem szerelmi bánat, hanem társfüggőség. Pszichológus segítsége is ajánlott, rendbe kell tenni a gondolatait!


Amíg ezen nincs túl, addig nem lesz egészséges kapcsolata senkivel.

2017. szept. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 antrax93 válasza:

hát töki az érzéseidből nem lehet kijönni.. Azért fáj mert számított valamit neked és még mindig. Ne... ne drogozz mert csak ront a helyzeten (hidd el) csak felerősíti az érzéseket, a legrosszabb verzió. Sok barátomtól kértem tanácsot de egyik véleményétől se lett jobb viszont faterom mondott egy okosságot amit nem hittem el, tapasztalnom kellett. Azt mondta hogy nem lesz jobb de jobban fogod kezelni csak ehez idő kell. amit pedig én mondok hogyha minél többet gondolsz rá annál inkább tovább tart, nehéz de csak a jóra kell gondolni és köszönd meg minden nap mikor eszedbe jut hogy megtörtént mintsem megtörténté tennéd

...

2017. okt. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 antrax93 válasza:

hát töki az érzéseidből nem lehet kijönni.. Azért fáj mert számított valamit neked és még mindig. Ne... ne drogozz mert csak ront a helyzeten (hidd el) csak felerősíti az érzéseket, a legrosszabb verzió. Sok barátomtól kértem tanácsot de egyik véleményétől se lett jobb viszont faterom mondott egy okosságot amit nem hittem el, tapasztalnom kellett. Azt mondta hogy nem lesz jobb de jobban fogod kezelni csak ehez idő kell. amit pedig én mondok hogyha minél többet gondolsz rá annál inkább tovább tart, nehéz de csak a jóra kell gondolni és köszönd meg minden nap mikor eszedbe jut hogy megtörtént mintsem megnemtörténté tennéd

...

2017. okt. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!