Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet (ilyen) nőként értelmes...

Lehet (ilyen) nőként értelmes életem?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkozok ezen és még nincs megnyugtató válaszom..Nem akarok nő lenni, értelmetlennek tűnik az életem.


Nem akarok gyereket. Férjet se igazán, mert miért kötözzek valakit magamhoz, aki nem is szeret, csak valamiért (rendszeres szex, házimunka) megéri neki velem lenni? Vagy ha egyszer szeretett is, a szerelem max 1-2 évig tart. Nem akarok házirabszolga lenni, mint az anyám.


Nem szeretek gyenge lenni. Nem szeretek lelkileg túlérzékeny lenni. Nem szeretek menstruálni. Nem szeretem, hogy gyorsan elkezdek mindenkihez kötődni, de senki hozzám. Nem szeretem, hogy ha csúnya vagyok, akkor a férfiak szemében egy senki vagyok (még potenciális barátként is), ha szép, akkor pedig csak egy becserkészendő préda, aki szex után érdektelen.


Oké, megpróbálhatom érdekessé tenni magam, de mire valamennyire sikeres és tapasztalt leszek min 25-28 éves vagyok és sokak szerint egy nő kb addig van toppon, 35 után már nem is létezik. Épphogy csak megtapasztaltam, hogy milyen kicsit csinosnak lenni és pár év múlva elveszítem..Egy férfi még 40 (sőt 50) évesen sem túl öreg, egy nőnek nagyon kis időintervallum áll rendelkezésére, hogy élvezze az életet. Ha férfi lennék gondolhatnék arra, hogy még ráérek akár 30 évesen is találni valakit, vagy ha akkor sem találok, akkor fizetni valakinek. De nőként én nem leszek attól boldog, hogy valaki pénzért velem van. Azt akarom, hogy akarjanak. Küzdhetnék azért, hogy sikeres és gazdag legyek, de minek, ha soha senki sem fog szeretni?


Úgy érzem munkahelyen sem vesznek komolyan a férfiak. Ha valami szakmai kérdésük van, inkább egy másik férfihoz mennek, velem maximum flörtölnek. Irigylem a férfiak közötti bensőséges kapcsolatot és a férfiak közötti szolidaritást, ilyet nőknél nem tapasztaltam. Nem az ő hibájuk, de a nőknek folyton versengeniük kell a férfiak kegyeiért. Nem akarom átműtetni magam, mert akkor csak egy torzsszülött féllény lennék mások szemében és egyébként sem akarok férfi lenni, csak nem akarok nő lenni. Valaki érez hozzám hasonlóan? Milyen lehetséges életpályák vannak számomra?



2017. szept. 10. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem unatkozol kicsit sokat?


Keress valami hobbit az elmulason valo agonizalas helyett.

2017. szept. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Miért írtad ki újra ezt a kérdést? Annyira átlátszó a problémád, olyan könnyű rá megoldást találni, csak meg kell értened jobban a helyzeted..

A te bajod csak az, hogy nincs veled egy normális férfi.

Ha lenne melletted egy olyan férfi, aki csak téged szeret azért aki vagy, nem lenne semmi olyan bajod ami jelenleg van.


" de a nőknek folyton versengeniük kell a férfiak kegyeiért. "

Én csak azt látom, hogy a férfiak versengenek a nőkért, akik válogatnak.


"n nem leszek attól boldog, hogy valaki pénzért velem van"

A férfiaknak is ugyanilyen problémájuk van..


" 35 után már nem is létezik."

Vannak idősebb férfiak is. Ők szerinted huszonéves párt keresnek maguknak?

2017. szept. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg. Lényegében egy átlagos, fiatal, bizonytalan és aggodalmakkal teli nő vagy. Teljesen átlagos, rengeteg hozzád hasonló emberke él a világon.

Az élet nem feltétlenül könnyű, amit sokan még túl is reagálnak. Te pont ezt csinálod.

Nem akarsz gyereket és férjet? Oké, ne akarj. Manapság ez nem túl meglepő dolog. Nem szeretsz gyenge lenni? Miért, ki szeret?

Akarsz párt is, meg nem is. Döntsd el. Szép akarsz lenni vagy csúnya? Döntsd el. Ne gondold azt, hogy mindig a két véglet létezik. Eleve elég sértő férfiként olvasni, amit írtál... Volt már olyan barátnőm, akit az ismerkedés elején nem tartottam szépnek, mégis megfogott. Na, most akkor ez hogy illik a képletbe? És van egy csomó lány barátom, akik gyönyörűek, mégsem akarok tőlük többet. És ez hogy?


Amit pedig a férfi létről írtál, az maximum egy álomkép, amit elhiszel. Miből gondolod, hogy mi, férfiak nem vagyunk gyengék és érzelmesek? Mert rengeteg ilyen férfi van ám. Oké, mi 40-50 évesen is összehozhatjuk lazán a gyereket... De szerinted, mennyire nagy csajozók vagyunk fiatalon, amikor még nincs kiépített egzisztenciánk és esetleg nem nézünk ki jól? Miből gondolod, hogy minden férfi fizetni akar a szexért? Miből gondolod, hogy egy pályakezdő férfit komolyan vesznek? Most voltam nyári gyakorlaton, olyan szintű íveket kaptam, hogy az hihetetlen. És? Ez sok helyen így megy. Aki új, az nem lesz király a szakmájában, mert kapott egy papírt és van 1-2 év tapasztalata. Bizonyítani kell és komolyan fognak venni. Műszakis vagyok, ismerek végzett gépészmérnök nőt. Amelyik tényleg hozott egy szakmai szintet, azt 1-2 év után komolyan vették. Aki nem, azt nem.


A lehetséges életpálya az, hogy abbahagyod az önsajnáltatást és a felesleges negatív merengést és nekiállsz tenni a dolgokért. Ha ezt nem teszed, mindig, mindenben más lesz a hibás és mindig találsz kifogást a saját negatív tulajdonságaid miatt.

2017. szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem „megismerni”, hanem sematizálni, a káoszra annyi szabályszerűséget és formát

erőszakolni, hogy gyakorlati szükségleteinket kielégítse.

A szükséglet játszotta a mértékadó szerepet az ész, a logika, a kategóriák kialakításában; annak szükséglete, hogy ne „megismerjünk”, hanem osztályozzunk, sematizáljunk a megértés,

a kiszámíthatóság céljából..., a kiigazítás, kitalálás szükséglete, hogy minden hasonló, egyenlő legyen – az ész fejlődése azonos azzal a folyamattal, amelyet minden érzéki benyomás

végigjár! – Itt nem munkált előzetesen létező eszme, hanem a hasznosság, hogy a dolgok csak akkor lesznek számunkra kiszámíthatók és kezelhetők, ha durván és egyenlősítve látjuk őket.

2017. szept. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Én velem is pont ugyanez van. Nagyon megértelek. Azt tudom tanácsolni amit én is megprobálok - mégha nagyon nehéz és sokszor nem megy.

Szabad vagy!!! Ugy élhetsz ahogy akarsz. Ebbe SENKI nem szolhat bele. Nem kell követned másokat h férjhez mész gyerek többi szarság.

A férfiak elég rondák és azok is lesznek.

Störösek, büdösek. Ocsmányul kövérek vagy undorítoan soványak. Még belsö értékeik is romlott.Ezért ne akarj férfi lenni.

A menszesz,- hát legalább cserélödik a vérünk és tovább maradunk fiatalok és több ideig élünk.

Gyengeség? Tornázz és az elméddel is segíts ebben. Én rajtam nem látszik meg,de erös vagyok és nem kell férfi semmi emeléshez-komolyan.

Probálj meg pozitívan gondolkozni. Erösítsd meg magad és a lelked. A következö életben akkor férfi lehetsz ha valoban az akarsz lenni.

2017. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező,milyen az edesanyadhoz fűződő kapcsolatod? Egy nő általában akkor utasítja el a nőiességet ha nem jó az anyakepe.De itt meg az apakep is közrejatszik.Ha az apa szurkálódó, kritizalo és olyan elvet vall, hogy férfiaknak csak jogaik a nőknek meg csak kötelességeik vannak az is egy lehetséges ok lehet a nőiesség elutasítására.De mindez orvosolható.Azert egy idősebb nő is lehet attraktív és izgalmas,ha helyén van az önbecsülése és eltudja fogadni magát.
2017. okt. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Projektálsz. Te nem azért mennél férjhez, mert szeretnéd őt, hanem mert megérné meked valamiért egy férj, ezért azt gondolod, hogy csak oéyan férfit tudnál találni, aki ugyan így gondolkodik.
2019. febr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Semmi gond kérdező nem a gendereddel vagy a női testeddel van a baj, hanem azzal, hogy "különleges hópehely" szindrómában szenvedsz.

Hála annak hogy egy szar fos férfiközpontú világban élünk, a tini lányok 90%a átmegy pontosan ugyan ezen, mint amit te most begépeltél, de a szerencsés többség rájön, hogy nem ő más, mint a többi lány, hanem rosszul gondolta, amikor a nőtársait agyatlan, rabszolgalelkű, sminkekről és pasikról pletykáló, gyengelelkű hülye nőnek gondolta. Minél érettebbek lesznek agyilag, annál inkább leesik nekik, hogy a nők többsége pont azokkal a gondokkal küzd, mint ő. Más is rühell menstruálni, mást sem dobja fel a gondolat, hogy egy férfi gatyájáról mossa a szarfoltokat egy életen át, és nem rohan sírva egy férfi segítségéért a legelső probléma láttán.


Nem lesz attól férfi lelked, vagy mittudomén mid, hogy nem tetszenek az alapból hülye nemi szerepek, maximum szexista leszel, hiszen az egész női nemet gyakorlatilag a busz alá lököd ezzel a "nem vagyok olyan mint a többi nő, mert én normális vagyok" szöveggel.


Női szolidaritást meg akkor kezdj el remélni, ha nem így állsz a női nemhez.

2019. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Puffinlekvár ***** válasza:

Fogadd el magad, próbálj rájönni, mi tesz boldoggá, és élvezd az élet apró örömeit.

Örülj, hogy egészséges vagy, legyél hálás, jobban fogod magad érezni. :)

Vannak alattomos nők, de biztosan neked is vannak barátaid, akikben megbízhatsz, a többi nem számít.

2019. márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!