Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki felakasztotta...

Ha valaki felakasztotta magát, mennyi idő van amíg meg lehet menteni?

Figyelt kérdés

2017. szept. 11. 17:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A helyzettől függ.
2017. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mármint?
2017. szept. 11. 17:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg az akasztással, ha jól csinálták, rögtön eltörték a halálra ítélt nyakát, ahogy a kötél megrántotta. Ha valaki van olyan ügyes, már elnézést a szóért, hogy ezt magával is sikerül megcsinálnia, akkor őt már semmiképpen nem lehet megmenteni, abban a pillanatban vége.

Egyébként meg valóban a körülményektől függ. Ha az illető olyan szerencsétlenül köti fel magát, akkor simán lóghat eszméletlenül órákig, de mégsem fullad meg.

Amúgy meg minél több ideig nem jut az agy oxigénhez, annál nagyobb a károsodás. 5 perc elég az agynak oxigén nélkül, és utána már hiába indítják újra a szívet, hiába lélegeztetnek, az agynak már annyi.

Ha 2-3 percen belül leszedik a delikvenst, akkor viszont még simán magánál is lehet.

2017. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Önakasztásnál általában nem törik el az illető nyaka, hanem percekig fuldoklik, miközben már esélye sincs magát megmenteni, ha esetleg meggondolja magát. Ha 4-5 percen belül levágják, még felgyógyulhat, 5 percen túli agyi oxigénhiány már halálos. Illetve van egy köztes állapot, amikor maradandó, súlyos agyi sérülésekkel marad életben az illető, vegetálva hátralévő napjaiban.

Remélem, nem azért írtad ki a kérdést, mert ilyenen gondolkodsz. Ha igen, fordulj pszichiáterhez! Nem csak a pénzért hallgatja meg a problémáidat, azért választotta azt a hivatást, hogy embereken segítsen, őszintén fogja érdekelni, mi van veled!

2017. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

5 perc szenvedés nem hangzik nagy árnak, ha ezzel elérjük a kívánt eredményt.

Az a baj, hogy egy beszélgetés nem old meg semmit :/. Sem az életben maradás :/.

2017. szept. 16. 21:29
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok mindentől függ, ha jól csinálja akkor pár 10 másodperces kínlódás után elveszti az eszméletét, ha sinus reflexet indít, akkor azonnal megáll szív, ha artériát szorít el, akkor pár másodperc után már nem megmenthető, ha vénát akkor pár percig még újra lehet éleszteni. Függ attól, hogy milyen nehéz, mennyi levegő van tüdőben, milyen kötél, stb. Ha menni kéne én ezt választanám, de jobb élni. Több benne a buli.
2017. szept. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Remélem ha én teszek ilyet senki nem ment meg. Nekem nincs reményem
2017. szept. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele :D
2017. szept. 25. 12:53
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, egyébként engem sem. Nagyjából így mennék el...
2017. okt. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kell számítani 2-5 perc kínlódásra....
2017. nov. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!