Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gáz az, ha valaki 21 évesen...

Gáz az, ha valaki 21 évesen egyáltalán nem dolgozott még semmilyen munkahelyen? Diákmunkát se

Figyelt kérdés
Iskolában, okj képzésen a többieknél a leggyakoribb téma a munka, hogy éppen hol dolgoznak tanulás mellett meg ilyenek. Állandóan erről beszélnek. Ahogy nézem az osztályomban kb. mindenki dolgozott már valamit rajtam kívül. Én viszont még semmit. Érettségi után volt egy év kihagyásom ami semmittevéssel telt, előző meg az idei tanévben meg okj képzésre járok. Ez szokatlan és gáz, hogy valaki 21 évesen még semmit se dolgozott?
2017. szept. 12. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát.. azért ja. Főleg, hogy még diákmunkát sem.
2017. szept. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Ha az nem számít, hogy a szüleimnek segítettem a családi vállalkozásban, akkor én is 23 éves koromban dolgoztam először.
2017. szept. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Igen ez igen szokatlan.

Èn 14 évesen kezdtem a munkát nyaranta, és hihetetlen jól éreztük magunkat a nyári büfében dolgozni. ÖSzre lett egy rakat pénzünk, a nyár meg eseménydúsan telt, akár hajnalokig kimaradtunk, és tényleg egy örök élmény volt.


Nekem egy kicsit az a fura, hogy egy ici pici vágy sem volt benned, hogy saját pénzed legyen. Nekem a szüleim nem szegények, igazából ha nem dolgoztam volna is megkaptam volna minden menö ruhát stb... De az, hogy saját pénzem volt és valamit elértem arra nagyon büszke voltam.


Már anya vagyok, de ha a lányaim érettségi után nem csinálnának semmit akkor elküldeném öket itthonról. Bérelnék nekik egy lakást jó messze, aztán a többit oldják meg ök...

2017. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Én 22 évesen dolgoztam először diákmunkán. Amit sajnálok hogy nem hamarabb kezdtem, mert nagyon élveztem most nyáron.. De már rendes munkahelyem van azóta.

23N

2017. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De miért olyan nagy gáz ha valaki nincs rászorulva, vagy nyáron inkább pihenne akkor nem dolgozik diákmunkán?

De tudjuk hogy gyakorin mindenki már 10 éves korától saját magát tartja el!

2017. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Attól függ. Minket az egyetem alatt végig azzal riogattak, hogy aki nem dolgozik, azt nem fogják felvenni sehova a végén. Valójában szerintem embere válogatja. Én sok energiát fektettem az egyetembe, és tudományos pályán folytattam, nem volt semmi gond. Viszont aki nem tanul rendesen vagy nem olyan jó képességű (ami nem szégyen, az a szégyen, ha valaki nincs tisztában a saját képességeivel), annak lehet, hogy kell a munkatapasztalat ajánlólevélnek.


Szóval szerintem önmagában az, hogy 21 évesen még nem dolgoztál, nem gáz. Az, hogy kihagytál egy évet a képzésedből, és akkor sem dolgoztál, az már gáz szerintem, de ha értelmes dolgot csináltál (volna), mint nyelv vagy akármi tanulás önállóan, világ megkerülése kis költségvetésből stb., akkor egyáltalán nem (lenne) gáz.

2017. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem gáz.
2017. szept. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene szopni ha nem muszáj?
2017. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Egy emberöltővel ezelőtt az emberek 1-2 %-ának, ha volt egyetemi végzettsége. Volt 8-10 gimnázium Pesten, meg egy-egy megyénként. De akkor olyan erős volt az egyetem meg a gimnázium, hogy azt fű-fa-virág nem tudta volna elvégezni. Az egy kőkemény 24 órás életforma volt, ahonnét rögtön szórták ki, aki nem oda való. Annak idején még tudósok meg Nobel-díjasok kerültek ki a magyar intézményekből. Kontinenseket láttunk el vonatokkal, buszokkal, gyógyszerekkel, műszerekkel, találmányokkal... Maiak két széket nem tudnak lerakni egymás mellé. A 21. században fű-fa-virág benn van az úgynevezett közép- és felsőoktatásban. És hiába van mindenkinek ötösével diplomája, ilyen egy elbutult és hülye társadalmat, amiben napjainkban élünk, még nem hordozott a hátán ez az ország. Vajon miféle oktatás lehet az, ahonnét kettesével lehet hozni a mindenféle diplomákat úgy, hogy mellesleg napközben gyorséttermi felszolgálóként, esténként bulinegyed-töltelékként működik az ember?


Rendben van, vannak, akik 20 évesen már akkora csuhaj nagy felnőtt életet élnek, hogy megtelt a munkakönyvük, csak akkor azoknak ne osszanak "diplomákat".

2017. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd, én 25 eves vagyok. Eddig egy valamennyire komolyabb munkahelyem volt, de az is csak azért mert kotelezo volt a szakgyak.


Sztem a legtobb szajkaratezo eleg szar csaladbol szarmazhat, hogy mar 14 evesen dolgoznia kellett. En ahol tehettem, segitettem szuleimnwk es ismeroseimnek. Emellett mos vegzek a Corvinuson es bejartam az osszes eloadasra es gyakorlatra, vizsgakra is tisztessegesen keszultem. Emellett eletem is volt, rengeteg kulfoldi esemenyen reszt vettem, tanultam kulfoldon is. Persze olyan a csaladom helyzete isbh erre volt lehetoseg. Sztem ha hasznosan toltod az idodet nem szegyen egyaltalan. Meg engem a szuleim lebis beszeltek arrol h tanulas karara dolgpzzak. Szoval mirol beszelunk?

2020. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!