Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van úgy, hogy csak ő...

Más is van úgy, hogy csak ő rendelkezik a vezetéknevével, senki más?

Figyelt kérdés

Szóval 16 éves vagyok, és a világon senki más nem használja azt a vezetéknevet, ami nekem van. Ez úgy lehetséges, hogy mikor még nagyon régen a dédszüleim Magyarországra költöztek, történt egy elírás (rosszul magyarosították a nevet) és senki nem intézte el, így lett egy sajátos vezetéknevünk. Na igen, csak mára én maradtam az egyetlen, hisz édesapám elhunyt, nem volt fiútestvére, a nővérei pedig férjhez mentek. Mivel én is lány vagyok, nem igazán tudom tovább fenttartani a nevet.


Más is van ilyen, vagy hasonló helyzetben?



2017. szept. 14. 05:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel én is lány vagyok, nem igazán tudom tovább fenttartani a nevet. "


Miért ne tudnád? Egyszerüen a gyereked (ha lesz) ezt kapja és "megmarad" a neved.

2017. szept. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A dédapádnak lehettek gyerekei, akikről nem tudsz. Lehetnek 3.-ik unokatestvéreid, akik viselik ezt a nevet.

De lányként is tovább viheted a nevet. Házasságkötéskor megtarthatod a lánykori neved, és a gyereket is lehet a te nevedre anyakönyveztetni.

2017. szept. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

meg az is lehet ám, hogy másnak is "elírták" a nevét -régebben ez nem is volt rikta

familysearch - itt keresgélhetsz

[link]

2017. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Házasságkötéskor rendelkeznetek kell a születendő gyerekek vezetéknevéről is s dönthetsz úgy, hogy a Te nevedet viseljék vagy akár úgy is, hogy a Tiedet és a férjedét is - dupla vezetéknévként, akár kötőjellel. Ha a férjed nevét vinné tovább a gyerek, később ő maga is kezdeményezheti, hogy felvegye a nevedet. Volt pl. egy osztálytársam, aki nem volt elégedett a Tóth vezetéknévvel és édesanyja ritkább vezetéknevére anyakönyveztette át magát 17 éves korában. A lényeg, hogy legyen valami családi-rokonsági kapcsolat indoklásként.
2017. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!