Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ember 25 évesen még nem...

Az ember 25 évesen még nem késett le arról, hogy megvalósítsa önmagát?

Figyelt kérdés
Eddig sem voltam tétlen, most fogok végezni egy főiskolán, de valahogy mégis folyton az az érzésem, hogy öreg vagyok, késő már. Ugye rosszul érzem és fiatal vagyok még?
2015. dec. 17. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Abszolút rosszul, én pl. 30 évesen indultam el abba az irányba, ami hozzám közelebb áll. És szerintem még ez sem késői, sőt.


Persze attól függ, mihez érzed magadat "öregnek". Élsport és modellkedés más, mint valamilyen szakmai pálya.

2015. dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés akkor nyer értelmet, ha átlagosan nézzük és nem kreatívan. Átlagosan nézve ez a kérdés olyan alapokon nyugszik, hogy van az ember, annak van hímállat és nőstényállat alfajtája, a hímállat agresszívan védi a területét, dolgozni jár, és felépíti a házát, meg persze szexuálisan kerülgeti a nőstényállatot, amiből utód születik, amit a nőstényállat felnevel és persze ételt készít a házban. Van ennek a nőstény és hímállatnak egy életkora, amikor megszületik, akkor sokat sír, amikor 14 éves, akkor kerülgetni kezdi az ellenkező nemet, amikor 18 éves leérettségizik, amikor 40 éves, akkor fáj a háta, 80 évesen eltemetik.


a kreatív értelmezést nem is tudnám ennyire katonásan leírni, inkább csak pár gondolat. mi köze az életkornak az önmegvalósításhoz? mi köze az önmegvalósításnak ostoba gondolatmenetek követéséhez, mint pl. hogy az életkor egy súlyos behatároló tényező? mi köze az önmegvalósításhoz bárminek, amit a fentebbi részben, az 'átlagosan értelmezett' részben írtam? Amit ott fentebb írtam az nem pontosan az átlag? Az az önmegvalósítás, hogy a többi hím és nőstényállat hány évesen mit csinál, és hogy te mennyire csinálod ugyanazt? És ha le vagy maradva, mert években kell ezek szerint számolnunk, akkor kevésbé tudtad megvalósítani önmagad, ezek szerint, mivel hogy ugye hogyan is tudtad volna megvalósítani önmagad ha nem pontosan legalább ugyanazt, vagy a fentebb részletezett minta minél pontosabb követését, vagy annak a logikának az elfogadásából adódó úgymond még tökéletesebb állapot elérését tekintetted volna önmegvalósításnak.


Úgy kezdtem, hogy átlagosan nézve hogyan néz ki a kérdésed. Le is írtam, hogy szerintem teljesen átlagosan néz ki a kérdésed. De kreatívan nézve a kérdésed tele van érthetetlen mesebeli fordulatokkal, amikre igazán csak rá lehet csodálkozni.

2015. dec. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!