Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Négy napon át nagyobb adagban...

Négy napon át nagyobb adagban szedtem a pszihiáter által felírt nyugtatót meg a másik két gyógyszert, mint amennyit egy nap be kéne vennem. Hirtelen álljak vissza a normál adagra vagy fokozatosan?

Figyelt kérdés

Vannak gondjaim. Csináltam már ilyet korábban is. Én ezt egy ilyen 4-5 napos gyógyító kurzusnak nevezem, utana ugy csináltam, hogy napokig nem szedtem vagy egyszerűen a "kurzus" után visszaáltam a normál adagra.


Szóval, hogy csináljam? Mától normál módon szedjem, ahogy a doki felírta, vagy csökkentsem fokozatosan, mielott visszaállok a normál kérekvágásba?


2017. szept. 24. 06:31
 1/8 A kérdező kommentje:
*visszaálltam
2017. szept. 24. 06:33
 2/8 anonim ***** válasza:
Az orvost kellene megkérdezned, és betartani az utasításait! Ezek erős gyógyszerek és nem véletlenül írja elő az orvos az adagolásukat! Ha nem így szeded, akkor csak ártasz magadnak.
2017. szept. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

0,5-ös Frontin, Lamolep és Scippa. Ezeket kell szednem depresszióra, szorongásra.

Eredetileg ezeket úgy kell szednem, hogy reggel 1 db Frontin, 1 db Lamolep és szintén 1 db Scippa.

Viszont mostanság nagyon sz.rul voltam, így hát szerdán és csütörtökön reggelenként 3 db Frontint vettem (a másik kettőből a normál adagot, aztán délután 2 db Frontint, este pedig 5 darabot a Frontinból + az 1 db Lamolep, ami amúgy is kell.


Csütörtökön szintén ugyanez.


Pentek-szombat: reggel 3 db Frontin, 2-2 db Lamolep és Scippa. Majd délután 2 Frontin, este pedig 3 Frontin és 2 Lamolep.

2017. szept. 24. 07:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Az elején lehagytam, hogy eredetileg délután kell még bevennem 1 darab Frontint, este pedig 1-1 Frontint és Lamolepet.
2017. szept. 24. 07:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ezt májgyilkolás kurzusnak nevezem. Hívd fel az orvost és kérdezd meg mit tegyél ilyenkor.
2017. szept. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, szükségem van a gyógyszerre, persze a normál adagra, nem kéne, hogy a doki változtasson az adagon. Kicsit feloldja a gatlasaimat, jobban tudok kapcsolatot kialakitani mas emberekkel. Viszont nem vagyok függő! Volt hogy honapokig letettem. És amikor először voltam a pszichodokinál, akkor azt mondta, hogy a gyógyszer csak részben segít, magamnak kell meggyógyítanom. Viszont akárhogy is próbálkozom, a betegségem elnyomja az akaraterőmet.
2017. szept. 24. 08:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet szüksége van a gyógyszerre, de a májának meg szüksége lesz időre mire ennyi "mérget le tud bontani", feldolgozza a dolgot. A folyamatos terhelés a nagy sokk után, amit az előző nagy adag okozott, nem biztos, hogy jót tesz. Ezt azonban csak a gyógyszerek pontos ismeretében lehet megmondani. Szóval igenis fel kell hívnia az orvost.
2017. szept. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Úgy döntöttem, hogy most egy hétig teljesen leállok mindhárom gyógyszerrel, utána pedig szedem normálisan. Több hétre nem állhatok le, mert most eléggé szét vagyok esve.

2017. szept. 24. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!