Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Két férfi testvérnek is...

Két férfi testvérnek is ugyanolyan vezetéknevű gyerekei lesznek?

Figyelt kérdés
Pl. van két férfi, testvérek, akiknek a vezetéknevük az apjuktól Marosi. Akkor ez a vezetéknév lesz a gyerekeiknek is?

2017. szept. 24. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly kérdés?? Igen!

Mivel mindketten marosi nevezetűek..ilyen esetben az egyiknek nevet kéne változtatni? vagy hogy gondoltad? :D

2017. szept. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Unokatesók lesznek a gyerekeik és (nagy valószínűséggel, hacsak meg nem cifrázzák valahogy, például anya-apa neve kötőjellel, stb.) ugyanaz lesz a vezetéknevük. :-)
2017. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. :) Eddig ezzel valahogy nem tudtam tisztában lenni, hogy miért, nem tudom,de akkor jól sejtettem.

Az értelmiségi szintem sajnos nem haladja meg egy 10 évesét sokszor, ezért kérdeztem többnyire. :( :/

2017. szept. 24. 20:42
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
ez sértő a 10 évesekre nézve haver :D de ma már ennyivel okosabb lettél
2017. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A gyerek Lehet PL: az anyja után Dési, az apja után Faragó, így lesz a teljes neve:Faragó-Dési Márton
2017. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, lehet össze vissza keverni, pl házasság után a nő felveszi a férfi nevét (maradjunk a Marosinál) így lesz Marosi né, vagy felveheti a férfi is asszem a nő vezetéknevét, vagy mindkettőt felvehetik mindketten..de az alapeset az, hogy az apa után kapja a gyerek a nevét
2017. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

#5 Szerintem az is hülye aki toldozza-foltozza a neveket...

-.-

Kíváncsian várom mikor érünk el a Kovács-Tatai-László-István-Mózes-Komáromi-Mészáros névötvözetig, vagy valami hasonló agyatlanságig...

-.-

2017. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!