Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti milyen védekezési eszközöke...

Ti milyen védekezési eszközöket/mit lehet tartani pl. táskában arra az esetre, ha pl. megtámadnak az utcán? (Legfőképpen nők)

Figyelt kérdés
2017. szept. 26. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Az én táskámban bicska és gázspray van.Ha neadjisten úgy adódna,nem tudom eszembe jutna-e hirtelen,hogy ott vannak,de a férjem ragaszkodik hozzá.Véleményem szerint viszont pusztán a táskámmal is tudnék bárkiben kárt tenni,olyan nehéz állandóan😁
2017. szept. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam kis vadászbicska van :) Alapjáraton is edzek és most kezdek majd boxolni is. Úgy általában véve sem tűnök könnyű áldozatnak, de ha valaki mégis bepróbálkozna, eléggé meglepődne :D
2017. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Gázpisztoly
2017. szept. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Gazspray nekem is van. A bicska a leheto legrosszabb otlet. Pillanatok alatt a tamado kezeben lesz.
2017. szept. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hölgyeim: Gázspray + valamilyen önvédelmi edzés. A bicska csak arra jó, (még férfiak esetében is leginkább) hogy önmagának okozzon kárt az ember. + Ha ÖNVÉDELEM a cél, akkor már bukó van bicsakkal.


(Egyébként lehet bármilyen önvédelmi eszköze az embernek, ha csak megvette, a táskába rakta, és talán el is felejtette hogy van. Gyakorolni kell, stb.)


A hsz.-om segítő szándékkal íródott.

2017. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a bicska elrettentési célra ajánlott :)

Ha remegő kézzel kutatsz utána, persze elveszik tőled, de ha úgy nézel ki mint aki használni is fogja, jó esetben a "támadó" kihátrál a helyzetből. Ehhez persze némi emberismeret is szükségeltetik.

Szerencsére nálunk általában nem úgy működnek a dolgok, mint az amerikai filmekben, kevés az igazán vérszomjas ember.

Engem eddig három alkalommal akartak kizsebelni, kétszer találkoztam "sötét alakkal", az egyik drogdíler volt, a másik sötétbőrű utcai kalóz még kamaszkoromban.

A zsebtolvajokat mindig időben kiszúrtam, iszkoltak is rendesen amikor rájuk szóltam. Kivéve azt, amelyiknek jól megszorongattam a már táskámban leledző kezét. Az csak akkor tudott elinalni, amikor elengedtem :D

A drogdílerrel higgadtan megbeszéltem, hogy köszönöm, nem élek a portékájával és nem szeretnék egy italra sem elmenni vele, a roma srácot meg leszereltem annyival, amikor megállított az utcán a telefonomért, hogy lazán kikerültem, hogy nekem erre most nincs időm. Köpni-nyelni nem tudott, nem jött utánam. Előttem már többekből csikarta ki az értékeit a suliban, mert beszartak tőle és hagyták magukat.

Igaz, egyszer rám cuppant az üres hajnali utcán egy nagyon kanos arab is, de pár utcányi nyugodt beszélgetés után sikerült megértetnem vele, hogy a férjem nem lenne oda az ötletért, hogy bemenjek vele a bokorba. Lényegében egyszer sem kellett eszközhöz nyúlnom, hogy megvédjem magam.

Lényeg a fellépés, ha nem úgy nézel ki mint egy áldozati bárány, a legtöbben nem fognak balhéba keveredni, itt nincsenek olyan vérszomjas haramiák azért.

Második voltam :)

2017. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Hozzátenném, elég sűrűn fordulok meg a belvárosban és a legrosszabb részein is hajnalban és éjszaka, legtöbbször egyedül, de eddig ennyi történt velem összesen.

Szóval azért felesleges egész katonai alapfelszerelést magadnál hurcolni :)

2017. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sniccerem van mindig keznel. De azt alapbol napi szinten használom munkamban. Persze emellett nem art nemi onvedelem. Jo ha tudsz valakitol tanacsot kerni, aki ismeri a fogasokat, melyekkel keves fizikai erovel is idot nyerhetsz. Nekem szerencsere volt ilyen személy. Egyebkent sokat nyom mar az elejen ha hatarozott vagy. Kulsore is jo ha latszik, hogy nem vagy vedetlen.
2017. szept. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Paprikaspray és a nagy pofám. :D
2017. szept. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az öklöm és a kulcscsomóm. Előbbit egyszer használtam élesben, bevált, pedig nem vagyok nagy és ijesztő, de nekem akkora kupi van a táskámban, hogy mire megtalálnám a gázsprayt, hatszor kirabolnának, ezért inkább tanultam önvédelmet.
2017. szept. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!