Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik a legjobb módszerek a...

Mik a legjobb módszerek a koránkelésre?

Figyelt kérdés
Sajnos mostanában eléggé eldurvult nálam, hogy egyszerűen nem hallom meg az ébresztőmet sem, annyira mélyen alszom. Napi 4 órákat kések, mert nem tudok hamarabb kelni. És nincs már motivációm sem hozzá. Valami ötlet esetleg, hogy hogyan menne könnyebben?
2017. szept. 29. 07:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igyál lefekvés előtt, a hólyagod felébreszt.

Egy régimódi vekker is segíthet.

Kérj meg valakit, hogy hívjon addog amíg fel nem veszed.

Próbálj hamarabb lefeküdni.

2017. szept. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Régimódi, nagyon hangos vekker a szoba túlsó végén (!!!), kemény felületre állítva (nem párnára, szőnyegre, hanem polcra, padlóra, stb.).
2017. szept. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Ja, és persze nem ott kezdődik, hogy fel kell kelni, hanem ott, hogy időben le kell feküdni. Az időben azt jelenti, hogy az óracsörgés előtt 8-9 órával.


(Hogy lehet 4 órát késni? Addigra már mindennek vége, szóval az nem is késés, hanem nem is tudom...)

2017. szept. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Èn 10 kor szoktam feküdni ès 4 kor kelni. A trükk egy kakas. Itt èl velem. Mócsingnak hívják. Szobatiszta nyugi. Napi 3x sètáltatom kint a faluba. Be van tanítva, hogy hajnali 4 órakor addig üvöltsön mèg valaki rá nem lèp a nyakára. Na az általában èn vagyok de már az is előfordult, hogy a szomszèd nyomta ki az èbresztőmet. Őt virslinek hívták.
2017. szept. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

- Állítsd az órát kistányérba, mellé kanál-villa, a rezgéstől úgy fognak csörömpölni, hogy még a halottak is felébrednek.

- Kérj telefonos ébresztőt

- Végy olyan órát, amely addig csörög, míg el nem nyomod, vagy ki nem merül benne az elem!

2017. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb módszer, ami tényleg hatásos is az, hogy IDŐBEN lefekszel aludni.

Hidd el ha kipihented magad, akkor úgysem fogsz tovább aludni.

Ha nem elég a 6-7 óra alvás, akkor aludj akár 10-et. Annyival hamarabb kell lefeküdni.

2017. szept. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy iskolás vagy dolgozó vagy, de mindkét lehetőség esetén nem fogják sokáig elviselni, hogy 4 órát késel rendszeresen. Egyáltalán hogy lehet ilyet?
2017. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van olyan mobilalkalmazás amire tuti felébredsz. Állítsd leghangosabbra és rezgőre. Tedd az éjjeli szekrényre. Be lehet állítani hogy csak akkor kapcsoljon ki amikor pl 3szor jó erősen megrázod a telefont vagy ki kell számolnod egy összeadást akármi. Hidd el erre tuti felébredsz 😂
2017. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem a lefekvéssel van a gond. Mivel ebben a hónapban minden este 8-9 körül már alszom és 5-kor kéne kelnem, mivel nem pesti vagyok. Ráadásul nyáron sem voltam sokáig ébren.

Egyébként középiskolás vagyok. Ez az utolsó évem a suliban.

A régi vekkert már próbáltam, de nem ilyen módon, szóval köszönöm az értelmes (!) válaszokat.🙂

2017. szept. 29. 10:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor passz, ha időben fekszel. Én azt ismerem az egyetlen megoldásnak magam számára, csak szinte sosem tudom összehozni.

Egy brutális vekkert próbáltam gyerekkoromban, egy idő után alvajárva lecsuktam, később simán átaludtam, pedig ha nappal megszólalt, szívroham fenyegetett.

Az ivás sosem segített, az éhségtől pedig csak kikészülök, sokan persze mindkettőtől felébrednek.

A kutyák tudnak hatni, néha itt őrjöngenek a kint legelő kisló körül. Azokat nem tudom lekapcsolni s ablakon át is elég zavaróak.


Most 2 telefont használok ébresztésre, az egyiken 3 ébresztő van, fokozatosan idegesítő hanggal. Utálom, ha mély álmomból brutális hang ébresz, de a tücskök, azok aranyosak.

A gond azzal van, hogy simán lecsukom és tovább alszom. Néha felteszem a telefont a szekrény tetejére, jobb, mint a semmi...

Ha a párom ébreszt (amit utál, mert engem nem lehet felkelteni reggel s ez demotiváló számára), akkor teát kérek tőle. Némi input után a szervezetem éberebb, mint anélkül. Energiaszintem felkeléskor messze a legalacsonyabb (s este a legmagasabb), minden apróság számít. Csak ehhez ember kell. Anyám anno simán felébresztett fél 6-kor, úgyhogy az iskolából szinte sosem késtem el. Életem legrosszabb korszaka volt.


Amikor munkahelyem volt, én is sokat késtem, pedig az még motivált is valamit. Nagyon nem, mert délelőtt úgysem volt agyam a munkához. De ha tényleg muszáj volt, 5 előtt keltem,hogy elérjem a vonatot, szóval azért az elhatározás, akarat is komoly tényező lehet.


Időben lefekvés, megfelelő ébresztő, akár több és akarj felkelni! Plusz vess be minden trükköt, ami szerepelt, hátha.

2017. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!