Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egész nap fáradt vagyok, de...

Egész nap fáradt vagyok, de este felpörgök. Miért?

Figyelt kérdés

Eddig is jellemző volt rám, viszont mostanában még erősebben megmutatkozik, hogy bármennyire is korán fekszem le, fáradt és kedvtelen vagyok egész nap. Amikor meg tudom tenni és 22 óra után is fent maradok, szép lassan visszajön az életkedvem, ilyenkor érzem magam a legvidámabbbnak, a beszélgetés is jobban megy. A környezetem csendesnek hisz, pedig nem vagyok kifejezetten az, csak nappal valahogy nem tudom aktivizálni magam, semmi sem megy olyan jól. Az sem lehet az oka, hogy az otthoni környezet miatt, mert iskolai többnapos kirándulásoknál is így van. Mitől lehet ez? Mit tudnék ellene tenni?

16/L



2017. okt. 2. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős, én is most kezdek felpörögni.
2017. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esti vagy éjszakai típus vagy. Nem hinném, hogy tudnál mit tenni, így születtél és kész. Én is ilyen vagyok. Délelőtt szinte sosem voltam képes szellemi munkára, amikor otthonról dolgoztam sokat egy munkán, délután 4-kor kezdtem a napot.

Reggel alig tudok felkelni, energiám eleve kevés (ezt a negatív helyzetet fokozza, ha reggelizek, úgyhogy az eszembe se jut), délután jobb fizikailag is, nemcsak szellemileg, este pedig a legjobb. Nem vagyok igazán éjszakai típus, 1-2 után már visszaesek, de este és kora éjjel jó. Évtizedek teltek el, az életmódom, életkörülményeim sokfélék voltak, de ez hozzám kötődik, erre az életre ilyen vagyok. Gondolom, más sem tudja megváltoztatni az ilyesmit.

A családom másik tagja reggeli típus. Semmi problémája 5-kor felkelni és munkába futni. Nekem a reggel 8 órai kelés egy szép, elvben reális álom. Akármi is történik az életünkkel, ez nem képes változni, teljesen fix.

2017. okt. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek ketyeg egyformán a belső órája :)

Az én aktív időszakom pl. reggel 10-fél 11 és hajnali 3 között van.

10-ig szabályosan meg sem bírok mozdulni. Itthonról dolgozom, szóval volt már módon kísérletezni vele. Teljesen mindegy, este mikor fekszem le, magamtól 9 előtt sosem kelek fel. Ha így alszom 13-14 órát, akkor sem, egyszerűen nálam akkor indul a nap.

Nem tudok pl. edzeni sem, sokkal rosszabb a teljesítményem a kora reggeli órákban.

Éjfél és 3 között vagyok a leginkább elememben, na akkorra szoktam minden művészi teendőm halasztani... a végére pont lemerülök :D

Tenni ellene nem nagyon lehet mit, így vagy huzalozva, éjjeli bagoly vagy. Esetleg majd a munkát úgy alakítani, hogy neked is jó legyen.

2017. okt. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam full ez van,de tudom miért:annyira elvesztem a gondolataim felett a kontrollt,hogy mint egy félresikerült atomhasítás,kirobbannak a gondolataim és nagyon nagyon pörgök.Aztán ha kitomboltam magam meg el kajabáltam a hülyeségeimet elfáradok és arccal ledölök az ágyra:DDDD
2017. okt. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!