Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mbti vagy horoszkóp, melyikben...

Mbti vagy horoszkóp, melyikben van nagyobb igazság?

Figyelt kérdés

Szerintetek?

Aki nem tudná mi az, keressen rá....


2017. okt. 6. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább mbti, mert pszichológusok rakták össze. De nem hiszek az emberek kategorizálásában, rám nem nagyon illik a lélektani típusom leírása.
2017. okt. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
5x töltöttem ki eddig életemben, eddig 4x Intp lettem, most kissé ittas állapotban pedig Intj. Próbáltam minél valósághoz hűbben, főleg így bepiálva, nem direkt Intp lenni, (hátha eddig ez volt) hátha valami kevésbé racionális, kevésbé logikus és introvertált típus jön ki, erre föl Intj. Hát ok... :D
2017. okt. 6. 23:03
 3/8 A kérdező kommentje:

*Hátha eddig ez volt a gond, hogy tudtam mi vagyok és a tudatalattim irányított, hogy az legyek ismét.

Egyébként inkább Intp vagyok mint J. A jellemzést olvasva.

2017. okt. 6. 23:05
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja és régen töltöttem ki egy könyvben egy rohadt hosszú tesztet. A 4 féle vérmérséklet. Flegmatikus, szangvinikus, kolerikus, melankolikus.

Egyértelműen az utolsó lettem, ebbe simán beleillik az int...

Szerintem még ha az ember összetettebb is, mint ahogy ez a szar képes leírni, akkor is van benne valami.

A horoszkópom leírása kb. a szöges ellentétem.

2017. okt. 6. 23:08
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%

MBTI. Leheletnyivel több tudomány van azért benne :D

A horoszkóp nekem is full az ellentétem, na meg állandóan olyan dolgokról ír, ami nekem nincs (vagyon, gyerek, stb.) :D

2017. okt. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is MBTI.

Megcsináltam a tesztet. Kb.ugyanazokat a tulajdonságokat adta ki, mint a horoszkópom, bár utóbbiban nem hiszek.

2017. okt. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen az Mbti. Az mbti-t amúgy sem kell szentírásként kezelni, nem véletlenül kapunk %-os eredményeket, tehát h mindenre 51%-os eredményt kapunk, akkor tudjuk, hogy nagyon sok eltérés lesz a leírtakhoz képest.

A horoszkópnak meg semmi értelme/alapja. Én se nagyon hasonlítok a horoszkópomra, még egy horoszkóp fan lánnyal egyszer beszéltem és ő is meglepődött, hogy mi vagyok.

2017. okt. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az MBTI. Az egy tudományos elméletre épül, mint a pszichológia egyöntetűen elismer, a horoszkóp pedig csak egyszerű humbug, egyszerű csak reálisan átgondolnod az egészet. Mi határozza meg nagyobb valószínűséggel, hogy milyen egy ember? A hónap, amiben született vagy a személyisége?


Indulj ki csak abból, hogy Lenin INTJ - áprilisi születéssel, Nikola Tesla INTJ - júliusi születéssel, Isaac Newton INTJ- januári születéssel, Trent Reznor INTJ- májusi születéssel. Ők hasonló karakterű emberek, ergo ha a horoszkópban kéne lennie valaminek, akkor egy csillagjegy alatt kellett volna születniük... ami, mint látható, nem történt meg. Ennyi erővel, az összes baknak INTJ-nek kéne lennie, ami már csak azért is nehezen kivitelezhető, mert egyes típusok gyakoribbak a lakosságban, mások meg ritkábbak és nem attól függően alakul majd valakinek a jelleme, hogy anyu meg apu mikorra hozták össze... :D


Egy barátnőmmel ugyanaz a csillagjegyünk, a személyiségünk mégis homlokegyenest eltérő és a csillagjegyemhez fűződő leírások se illenek rám, mindig egy gyenge, konfliktusoktól rettegő, földhözragadt embert festenek le, aki tele van szülői ösztönökkel. Plusz, ha követjük azt az elvet, hogy nincs két egyforma ember, ahhoz is az MBTI áll a legközelebb, mivel személyiségtípusból 16 van, csillagjegyből meg csak 12.

2017. dec. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!