Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt számítógépes játék...

Volt számítógépes játék függőség (előtörő félelem az újbóli függőség kialakulásától)?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!



A kérdésemből kiderült, hogy mi a problémám/kérdésem tárgya.


Tizenévesen súlyos számítógép-játékfüggőségtől szenvedtem (kb. 8-14 éves koromig), amely teljesen rányomta a bélyegét az életemre. Lényegében egész nap a gép előtt ültem, ha nem voltam iskolában, az egész nyári szünetem alatt körülbelül a szükségleteimet végeztem el, azon kívül játszottam. A jegyeim sokat romlottak, többször buktam, nem is igazán tanultam, mert nem volt rá időm. Bár depressziótól is szenvedtem, ami más ok miatt tört elő (kiközösítés), de az is elképzelhető, hogy a két dolog valamilyen szinten összefüggött.


Az eredmény nem maradt el, teljesen kisiklott az életem, 23 évesen kellett leérettségiznem esti tagozaton, mert nem bírtam iskolába eljárni. Habár 16 éves koromtól már egyáltalán nem érdekelt a gép, akkor már egyéb mentális gondok jöttek elő, ami miatt nem tudtam iskolába járni.


Jelenleg 24 éves vagyok, elvégeztem egy logisztikai szakmát, amivel sajnos semmire nem megyek. Most keresek állást, egyelőre sikertelenül, és szeretnék elvégezni egy informatikai szakot is, amelyre most készülnék fel, mert új irányt vennék és diplomázni akarok. Van egy barátnőm is, akivel tervezzük az összeköltözést. A lényeg, hogy a régebbi életemhez képest nagyon felpezsdült az életem. Megkomolyodtam, rájöttem, hogy tanulni kell, mert másképp az ember nem sok jóra számíthat az életben. Munkát is keresek, de egyelőre még nem jött össze.


Na most itt jön képbe a virtuális világ, amely nagyon csalogat vissza. Egyik héten újra elkezdtem játszani, mivel a sok tanulástól (napi rengeteg óra) szellemileg kimerültem, ezért feltelepítettem egy játékot. Megszabtam, hogy napi max másfél óra. Ez körülbelül ment így 2 napig, de lelkiismeretfurdalásom volt, hogy játszom ezért letöröltem. A félelem is bennem volt, hogy újra visszaszokom.


Ezt körülbelül 20x eljátszottam amúgy ebben az évben, hogy újra elkezdtem játszani, majd letöröltem a játékokat, mert annyira tartok a függőségtől.


Az időkeret betartása ment, de mégsem merek játszani, így elég sok időm elmegy azzal, hogy az interneten nézegetek játékokról videókat, hogy mások hogyan játszanak stb., mert annyira vonzódom még mindig e virtuális világ felé.


Gondolkodtam a számítógép felújításán is, hogy fussanak a mai játékok, de valamiért nem merek belebonyolódni, mert félek, hogy úgy járnék, mint tizenévesen, és most már nem szeretnék több időt elvesztegetni.


Mi lenne a tanácsotok? Ha ennyire vonzódom a játékok iránt, esetleg kezdjek el megint játszani, vagy félő, hogy visszaesnék a régi állapotba?


Valamiért úgy érzem, hogy helyesebb döntés lenne valami természetesebb, naturalisztikus hobbit választani, de nem tudom mi lehetne az.


Köszönöm mindenkinek a véleményét, tanácsát.


24/F


2017. okt. 8. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Hmm mintha már láttam volna ezt a kérdést itt...


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2017. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak kiírtam ide is, mert sajnos nem sok választ kaptam, lehet nem a jó topikot választottam.
2017. okt. 8. 13:44
 3/8 anonim ***** válasza:
De úgy őszintén milyen választ vársz ezen az oldalon?
2017. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Konkrét megoldást nem várok, de most is kaptam egy linket valakitől, amely nagyon hasznos leírás pont erre a problémára és kicsit jobban kikörvonalazódott ez a dolog.
2017. okt. 8. 14:01
 5/8 anonim ***** válasza:
8-14 éves. Tehát gyerek voltál. Mostmár felnőtt vagy.
2017. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sikerült munkát szereznem úgy tűnik (ha menni fog persze), így a probléma megoldva, időm se lenne a mellette lévő tanulás mellett. :)
2017. okt. 13. 21:32
 7/8 Nightwing evil válasza:
Ha még visszanéznél ide,ajánlom a NEHÉZ játékokat.
2017. nov. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Miért pont a nehezeket?
2017. nov. 6. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!