Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel?...

Mit kezdjek az életemmel? Nagyon kilátástalannak látok mindent.

Figyelt kérdés
19éves lány vagyok, akinek sosem úgy jöttek a dolgai ahogy azt szerette volna. Nem tudom ki vagyok és mit akarok az élettől. A múltamat sem tudom feldolgozni. Régen anorexiás voltam és bulimiás, ezért szakítottam az akkori barátommal. Depresszios lettem és gyógyszereket szedtem. Aztán volt egy három éves kapcsolatom, ami teljesen megbelyegezte az életemet. Vert, üldözött, lopott tőlem és a családomtól, megcsalt, lelkileg zsarolt.Elhanyagoltam a tanulást miatta ugyanis megint depresszióba estem. Most egyetemre járok két éves képzésre, ami egyáltalán nem érdekel, csak azért választottam akkor hogy legyen valami. Beleőrülök. Nem szeretem csinálni, a gyakorlati része megsirat. Itthon is folyton sírok. Van egy barátom most is, de ő meg mostanában eltűnik, és nem az a hűséges forma. Mindig aggódom, hogy újra össze fogok törni. Kényszeres cselekveseim vannak, alig tudok elmenni otthonról anélkül hogy ne ellenőrizzek le valamit 400szor. Félek a jövőmtől. Nem tudom mihez kezdjek vagy miben vagyok jó. Az erettsegim pocsék lett, egyetemre nincs pénzem , a suli stresszes . Mihez kezdjek?
2017. okt. 10. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem úgy fest, hogy ebből ki tudnál mászni egyedül, ugyanis belavvásod szerint semmi önismereted, anélkül pedig persze, hogy minden nehéz és zavaros. Minden rosszindulat nélkül mondom, keress fel egy pszichológus terapeutát (ne pszichiátert, nem kell ide gyógyszer), aki önismerettel foglalkozik és segít elindítani benned ezt a folyamatot. Nem mondom, hogy könnyű lesz, vagy hogy azonnali eredményt fog hozni, de ezerszeresen megtérül. Meg kell tanulnod helyén kezelni a stresszt és a kudarcokat, hiszen ezek elkerülhetetlenek az életben.


Ha az önismereted fejlődik, utána már könnyebb lesz rájönnöd, mit szeretnél elérni az életben (célok nélkül amúgy sincs semmi értelme vegetálni), mit tanulj, merre menj, de anélkül, hogy megismernéd magad csak szenvedni fogsz és ugrálni ötletről ötletre. Ha ennyire utálod, amit tanulsz, akkor próbálj váltani valamerre, nem éri meg kínoznod magad egy gyűlölt szakmával, amiben később úgysem akarsz majd dolgozni, időpazarlás az egész.


A helyedben a párkapcsolatokat is hanyagolnám, amíg nem építed fel saját magad, mert a rossz párkapcsolati minták, amiket követsz, csak lejjebb fogják húzni az amúgy is alacsony önértékelésed, ez is eléggé hátráltat. Próbálnék inkább barátságokat szerezni, hobbikat kipróbálni (csak úgy tudod meg, mi érdekel, ha kipróbálod), célokat keresni (kisebbeket és nagyobbakat egyaránt).

2017. okt. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de először is miért jössz össze ilyen barmokkal? Esetleg, ha később derül ki, hogy ilyenek, el is lehet őket hagyni.


Kezdeném azzal, hogy háziorvos elmondom panaszaimat, hátha kitalál valamit.

2017. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!