Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gáz, ha ennyi idősen fogalmam...

Gáz, ha ennyi idősen fogalmam sincs mit fogok kezdeni az életemmel? 17L

Figyelt kérdés
2 évem van hatra a gimibol es elképzelésem sincs, hogy utana mit akarok csinalni... Az biztos, hogy akarok egyetemre menni, de kétségeim vannak afelől, hogy felvesznek e jo helyre meg, hogy tudok e olyat valasztani amit nem unok meg vagy jövök ra, hogy értelmetlen. Ti hogy vagytok, voltatok ezzel?

2017. szept. 24. 20:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
El akartam veszteni a szüzességem :D
2017. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Két év alatt még bőven van időd eldönteni és rákészülni az érettségire, hogy bekerülj egy jó egyetemre. Még nincs veszve semmi, bár jobb lenne ha elkezdenél azért kutakodni szakok iránt.
2017. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy vele elkésve. Én csak az irányt tudtam, hogy műszaki dolgok érdekelnek és a lakhelyemhez közeli egyetemre szeretnék menni.

Csak az utolsó évben találtam ki a pontos szakot, nem sokkal a felvételi előtt.


Természetesen, ha valami extra magas pontszámú helyre szeretnél bekerülni, pl. orvosi, ahová kell emelt kémia és biosz, ne hagyd az utolsó évekre a felkészülést.


Én a helyedben leszűkíteném a témaköröket, mi érdekel a legjobban.

Pl. humán, reál szakok, azon belül gazdaságtudomány, testnevelés, informatika stb.

Legyen pár opciód, és tanulmányozd a leírásokat a szakokról.

Utána pedig válassz intézményt.

2017. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Közmunka?
2017. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Honnan tudod, hogy akarsz egyetemre menni, ha még nem tudod, hogy mit szeretnél csinálni? Lehet hogy nem is kell hozzá egyetem, sőt legtöbb egyetemista aki mögött nincs olyan háttér, hogy bejuttassák egy jó helyre, vagy valami semmit érő szakra jelentkezett, jobban járna ha szakmát tanulna..de ugye oda csak a "buták" mennek :D mindenki azt hiszi, hogy az egyetem elvégzése után majd sok százezreket fog keresni. De a mekdonálcban nem fogják egyhamar olyan magasra emelni a béreket...
2017. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Megnyugtatlak, hogy 29 éves fejjel se tudom milyen meló lenne nekem a tuti. A monotonitást hosszú távon nem bírom. Jelenleg irodában vagyok, de már ezt is unom. Pontosabban a munkakörömet, de nem merem otthagyni, mert a környék legstabilabb melóhelye, és mivel abban a korban vagyok, amikor a nők szülni mennek és esküvőnek nézek elébe, ezért pláne nem. Valszeg lesz gyerek is, hiába tagadnám le és mondanám, hogy lezbi vagyok, amint bejelenteném 1 év után, hogy elmegyek szülni, már ki is tettek gondolatban...
2017. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3%
Nem gaz, majd talalsz egy pasit aki tonkreteszi az eleted es megoldodik minden :)
2017. szept. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Gáznak nem gáz, csak értelemszerűen nem szerencsés :) De ne aggódj! Nem te vagy az egyetlen, akinek ilyen problémái vannak. Én az érettségi évében sem tudtam, hogy mit szeretnék tanulni(egyedül annyit tudtam mint te, hogy egyetemre szeretnék menni mert a képességeim meg voltak hozzá), nem tudtam, hogy miben lennék jó és mit élveznék, minden ismerősöm és családtagom más-más tanácsot adott...a felvételikor végül bejelöltem egy szakot, ami akkor éppen szimpatikusnak tűnt, fel is vettek, de akkor már rájöttem, hogy bár jól hangzik és biztos érdekes is, de én ezt nem akarom, úgyhogy el sem kezdtem. Érettségi után már jobban ráálltam a pályaválasztásra és sok szempontból egyszerűbb. A suliban nem igazán magyarázták el nekünk a dolgokat, de így utólag már sokkal könnyebb, hiszen már tudom, kitapasztaltam, hogy mégis hogyan működik ez az egész felvételi rendszer. Tudom az eredményeimet is, így könnyebb kikalkulálni a pontokat, hogy mi az, ami összejöhet és mi az, ami nem és lehetőségem van javítani is rajta, plusz pontokat szerezni. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez a legjobb megoldás, hogy ki kell hagyni egy évet mert nyilván nem, hanem ideális esetben az ember a gimi után már rögtön tud továbbtanulni a kiválasztott szakon. Azért írtam le mindezt, hogy lásd nem vagy egyedül ezzel a dilemmával és abból sincsen semmi probléma, ha esetleg nem sikerül "időben" kitalálnod, hogy mit szeretnél tanulni, valamint azért, hogy felhívjam rá a figyelmed, hogy célszerű időben nekiállni és tájékozódni. Még van 2 éved a gimiből, (bár inkább csak 1,5, hiszen már februárban le kell adni a jelentkezést), ha már most nekiállsz és megérted, hogy mi hogyan működik, utánanézel a dolgoknak, akkor már tök jó helyzetben leszel. Javaslom, hogy nézegesd a felvi.hu-t, a szakok leírásait is és, ha találsz olyat, ami megtetszik, akkor annak alaposan járj utána. Meg kell nézni, hogy hol indítanak olyan képzést, mik a felvételi követelmények, az elmúlt években mennyi volt a ponthatár és célszerű megnézni az egyetem oldalát is, ahol szintén lehet találni sok hasznos információt (pl. mintatervet, amin látod, hogy konkrétan milyen tárgyakat is tanulnak, ösztöndíjlehetőségek, kollégium stb.), illetve szerintem célszerű személyesen is érdeklődni (volt) hallgatóktól is (pl. nyíltnap, educatio vagy akár csak facebookon - én azt tapasztaltam, hogy mindenki készségesen és szívesen segít), hiszen ők már tudnak mesélni a saját tapasztalataikról és el tudják mondani a véleményüket. (Egyébként nyilván az lenne a legjobb, ha előbb mindenki azt találná meg, hogy mi érdekli és mivel szeretne foglalkozni a jövőben, majd megkeresné, hogy milyen iskolára/tanfolyamra van hozzá szükség, ugyanakkor egy középiskolás diák számára, aki kb. 0 tapasztalattal rendelkezik az életben, sokkal egyszerűbb fordítva.)
2017. szept. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Hát én is így vagyok ezzel. 2 évem van hátra a suliból, és fogalmam sincs, hogy mit csináljak utána. Ha szeretnél beszélgetni privátban, nyugodtan írhatsz és beszélgethetünk róla. 17/f
2017. szept. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem elsősorban ne arra koncentrálj, hogy mit szeretnél tanulni, hanem hogy mivel szeretnél foglalkozni később. Oké, hogy ehhez az egyik legegyszerűbb módszer, ha egyetemi szakok közül keresgélsz, de olyankor is mindig az lebegjen a szemed előtt, hogy azt akarod-e csinálni, amit akkor tudsz majd, amikor elvégzed a szakot.


Nekem ugyanilyen idősen az a módszer vált be, hogy fogtam a felvi továbbtanulási tájékoztatóját, meg egy szabad délutánt, és az elejétől a végéig végigböngésztem. Minden szakot kigyűjtöttem egy szép nagy táblázatba, ami egy picit is érdekelt, elsősorban abból a szempontból, hogy miben tudom elképzelni magam 40 évig dolgozva. Ezekhez hozzáírtam azt, hogy mi tetszett meg benne, mi az ami nem, vagy milyen dilemmáim merülnek fel vele kapcsolatban. Így lett egy táblázatom, amiben óvodapedagógustól kezdve a gépészmérnökig minden benne volt.

Ezután már csak a papírt néztem meg még egyszer, és kizártam azokat, amiket valójában nem gondoltam komolyan (az erős reál beállítottságommal, amit akkor is tudtam, hogy a munkámban is hasznosítani szeretnék, az óvodapedagógus végül kiesett), majd azt, ami annyira nem is tetszett.

Ezután parkolópályára tettem azokat, amik annyira azért nem érdekeltek, és mire ide jutottam már tudatosult bennem, hogy mi az, amit tényleg szeretnék csinálni. (Tehát nem úgy választottam, ami a végén "maradt" jó lesz ez is alapon, hanem addigra éreztem, hogy tulajdonképpen azt tényleg szeretném csinálni.)

Ezzel lett egy tervem, és nem éreztem céltalannak az életemet.


Ez valamikor 10-11-es koromban volt, és végül nem azt a szakot választottam, amit akkor kitaláltam, mert később felmerült egy másik szak, a barátom ültette el a bogarat a fülemben, és az annyira megtetszett, hogy hamar már az volt az első helyen. (Egyébként eredetileg is szerepelt a listán, csak olyan okok miatt, ami utólag látom, hogy nem is igaz rá, félretettem.)


Szóval én azt tudom neked tanácsolni, hogy bár nem katasztrófa, hogy most még nem tudod mi lesz veled, érdemes tényleg elgondolkoznod rajta, hogy valami beinduljon a fejedben, és a jelentkezéskor már átgondolt célod legyen. Meg ugye pláne az egyetemen, különben ha nem elég nagy a motiváció, könnyen beletörhetsz. (Persze szaktól és a mentalitásodtól függ mi az a határ, aminél motiváció nélkül otthagynád.)

Az is fontos, amit az elején írtam, hogy az elejétől kezdve ne azt a 3-5 évet lásd, amíg tanulsz, hanem azt a 40-et, amit dolgozol. Nem azért, mert nem lehet váltani, vagy nem fordulhat elő, hogy más vagy határterületen kapsz jó állást, hanem szerintem felesleges csak a papírért elvégezni az egyetemet, és legalább az elején kell lennie benned annyi érdeklődésnek, hogy tényleg el tudd magad képzelni a szakmában.

2017. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!