Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Késő már új életet kezdeni?

Késő már új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Egy érettségim és 3 szakmám van, de nem tudom mihez kezdjek, 30 évesen késő már tanulni? A családom szerint már öreg vagyok hozzá..

30 Nő


2017. okt. 13. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Én 59 évesen szereztem új szakmát. Azóta is azt csinálom, és imádom. Tanulni sohasem késő.
2017. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
sosem késő, ha te szükségesnek érzed. ne hagyd, hogy a szüleid, vagy bárki befolyásoljon, éld a saját életed, pláne 30 éves felnőtt nőként! viszont ha tanulsz, akkor olyat tanulj, amivel el tudsz helyezkedni, három szakma közül érdekes, hogy egyikkel se tudsz semmit kezdeni..de ez már inkább csak ilyen tanácsféleség:)
2017. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sose késő. Épp most fognak kijönni a felvi.hu-n október 15.-én a keresztféléves képzések, nézz körül hátha valamelyik tetszik. Azon kívül valamilyen nyelvet is lehet tanulni, az is nagyon hasznos lehet az életben.
2017. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szomszédasszony 60as éveiben jár és most fejezte be az egyetemet, ahova járt.
2017. okt. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Anyum 40 felett kezdte a főiskolát és el is végezte, bár a nyelvtanulás nehezen ment neki. Sosem késő tanulni szerintem. Mi az amit tanulni szeretnél?
2017. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Még nagyon fiatal vagy!

A családnak nem kell mindent az orrára kötni.

2017. okt. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

en 26 vagyok szerintem nekem keso

en nem megyek tobbet suliba

2017. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mamám egyik ismerőse 56 évesen tette le a 3. diplomáját, és most éli a jól megérdemelt nyugdíját :) Mindenképpen, ha találsz rá megoldást, főleg ha szeretnél, akkor tanulj! 23/f
2017. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok mindentől függ. Ha önálló nő vagy aki eltartja magát akkor azt mondom ne habozz tanulj. Viszont ha a szüleid nyakán élsz és nekik kell eltartani a következő képzés alatt is akkor azt mondom dolgozz. Az is egy jó kérdés hogy 3 szakmával miért nem boldogulsz? Miért nem találod a helyed? Mert az ha valaki munkahely miatt tanul mert ott kérik a papírt az oké. Vagy nem járt soha fősulira és 56 évesen jött el az idő oké. Az is kérdés mi az a 3 szakma? Pl kereskedelmi szakközépbe jártál és ott lezongoráztad egyben az érettségit pincér szakács cukrász párosítást és nem ezzel akarsz foglalkozni azt is megértem . Nem kérdés tanulj. De ha 3 teljesen eltérő szakmád van és nem boldogulsz az baj. Szóval mi a helyzez?
2017. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sosem késő!! Főleg nem 30 évesen!!!

Én 35 vagyok, több diplomám van, 2 éve egy költözés miatt fel kellett mondjak. 1,5 évem a munkakereséssel telt, teljesen sikertelenül, iszonyú frusztrált lettem a végére. A férjem fizetéséből éltünk a gyerekekkel..

Tavasszal döntöttem úgy, hogy új szakmát tanulok, olyasmit, amit szeretek, gyorsan megy es az elhelyezkedéshez nem kell papír. Elkezdtem weblapszerkesztest tanulni. Most kaptam az első megbízást, mindössze fél év tanulás után! Ez még csak kis pénz, de nekem nagy öröm és még nagyobb motiváló erő.

Hajra, aztan ha valamit kitalaltal, ne add fel!!

2017. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!